Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

В Росії стало майже як у нас

У Росії зараз відбувається приблизно те, що у нас, і прогресивних журналістів та блогерів це обурює.
А саме: влада провела демонстративні і принизливі обшуки у відомих опозиціонерів - Навального, Собчак, Яшина та інших, практично не приховуючи, що кримінальна справа, порушена внаслідок сутичок з поліцією на Болотній 6 травня - це лише привід для тиску на опозицію.
Інформацією про ці обшуки забиті всі ЗМІ, в тому числі західні.

Практично одночасно влада ув’язнила, нібито за побиття "космонавтів", 13 невідомих опозиціонерів. При цьому дехто з них не лише не бився з ментами, а й взагалі не був на місці подій - як, наприклад, "другорос" Олександр Каменський. Про це пишуть переважно блогери.

Прогресивні росіяни обурені несправедливістю - приблизно так само, як наші патріоти обурюються увагою світу до проблем Тимошенко і Луценка і незвертанням уваги на менш відомих полів’язнів.

Мене така ситуація не обурює - ні у нас, ні в Росії. Це даність, і обурюватися нею - така ж марна річ, як протестувати проти закону тяжіння. Пишуть про тих, про кого знають, чиї імена розкручені - розкручені до потрапляння у в’язницю, бо звідти "піаритись" дуже важко. До речі, якщо по одній справі проходить кілька ув’язнених - навіть якщо справа дуже гучна, їхніх імен все одно ніхто не знатиме. Вони будуть не "Яшин-Навальний-Собчак", а, в кращому разі, "приморські партизани". Чи "ніжинські робінгуди", чи "васильківські терористи".

Але це так, ліричний відступ. Біда не в тому, що ЗМІ мало пишуть про "простих" політв’язнів. Біда в тому, що відомі опозиціонери і блогери першого ешелону, такі як Навальний, в першу чергу, не кидають всю потужність своїх ресурсів на те, щоб витягати цих невідомих. Ніби не розуміють просту істину: якщо зараз у цих не буде підтримки, наступного разу битися з "космонавтами" ніхто не полізе.

Чи це тому, що ці конкретні опозиціонери такі погані, чи тому, що в Росії взагалі не звикли цінувати і шанувати людське життя і людську гідність - я не знаю. Але твердо знаю те, що вони зараз роблять помилку. Захищати від путінського режиму треба всіх - від мажорної Ксюші Собчак, у якої при обшуку вилучили астрономічну суму грошей, до 18-річної Олександри Духаніної, яку звинуватили в тому, що вона жбурлялася камінням у "космонавтів". Від Юлії Тимошенко, безумовно причетної, як і всі наші можновладці, як до економічних махінацій, так і до політичної нечистоплотності, до Віталія Запорожця, вчинком якого тихенько захоплюються всі нормальні люди.

Бо якщо не захищати всіх, хто проти хамовлад - хамовлади залишатимуться у своїх кріслах довічно.
Tags: росія
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments