Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

«Васильківському «терористу» Ігорю Мосійчуку суддя відмовив в самозахисті та призначив адвоката

На судовому засіданні 28 травня суддя Києво-Святошинського райсуду призначив адвоката підсудному І. Мосійчуку. Напередодні суддя видалив підсудного до кінця розгляду справи та усунув двох адвокатів, повідомляє прес-служба СНА.

Дружина І. Мосійчука Анна повідомила, що її чоловік бажає захищати себе сам. Суддя заявив, що це неможливо, оскільки Мосійчука видалено з залу суду. Тоді суддя залучив до справи направленого з Києво-Святошинського об’єднання адвокатів захисника Антона Дідору. Призначений адвокат попросив суддю про можливість ознайомитись з матеріалами справи. Суддя постановив, що вивчати справу новий адвокат буде в перервах між засіданнями, засідання для ознайомлення відкладатись не буде.

У справу в якості захисника вступив також член Української Гельсінської спілки з прав людини, адвокат Олег Веремієнко, з яким у перерві встигла укласти угоду дружина Мосійчука. Новий адвокат заявив клопотання про те, щоб зробити перерву в розгляді справи і дати йому мінімум 5 робочих днів для ознайомлення з матеріалами та побачення з підзахисним Мосійчуком. Цікаво, що прокурор не заперечила проти даного клопотання. Однак суддя перепитав прокурора, чи вона добре почула, що для цього адвокат просить оголосити перерву на 5 днів і чи дійсно вона не виступає проти цього?

Тоді прокурор відразу виправилась, заявивши, що таки заперечує.
Суддя врешті постановляє надати адвокатові побачення без обмежень та можливість ознайомлюватись з матеріалами справи, але в перервах між засіданнями.

Однак адвокат Веремієнко заявляє нові клопотання, наполягаючи на необхідності ознайомитись з матеріалами справи, яка є дуже об’ємною, побачитись із підсудним Мосійчуком до продовження розгляду справи в суді. Адвокат пояснює, що без побачення з підзахисним та ознайомлення зі справою, не зможе повною мірою виконувати свої прямі обов’язки, що буде порушенням права на захист.

Суддя відмовляє, рішення по клопотанню вже прийнято. Дає захисникові розпорядження присісти.
Тоді адвокат Веремієнко заявляє заперечення на дії головуючого: суддя не дає йому можливість висловитись. Захисник подає ще одне клопотання про те, що суддя фактично відмовляє йому в праві ознайомитись з матеріалами справи, а також заявляє відвід головуючому, бо відчуває його заангажованість.
Суддя відмовляє у задоволенні клопотання про відвід, через те, що вважає, що викладені в ньому факти не відповідають дійсності.

Адвокат Веремієнко наполягає на заявленні клопотання про побачення, аргументуючи це тим, що можливо підзахисний Мосійчук, можливо, взагалі не захоче, щоб пан Веремієнко представляв його інтереси. Захисник просить надати дозвіл на побачення з підзахисним до початку допиту свідків для узгодження позиції та лінії захисту.
Суддя відхиляє клопотання, не ставлячи його на обговорення. Вважає, що ця заява спеціально спрямована на затягування розгляду справи.

Адвокат Веремієнко намагається заявити ще одне клопотання.

Тоді суддя постановляє, що для того, щоб учасники засідання не зловживали своїми правами, суд встановлює порядок заявлення клопотань: вони будуть розглядатись після допиту кожних 4 свідків.

Адвокат Веремієнко вносить в протокол, заперечення на дії головуючого. Він пояснює, що об’єктивний суд, мав запитати думку учасників процесу і вирішити це питання шляхом обговорення. Адвокат Веремієнко заявляє відвід судді: ви не даєте можливості захисту виконувати свої прямі професійні обов’язки.
Суддя постановляє відхилити клопотання, бо вважає, що викладені факти, не відповідають дійсності. Заяву про відвід залишає без задоволення.

Суддя також просить внести до протоколу зауваження захиснику Веремієнку, бо вважає, що адвокат порушував порядок в залі та проявляв неповагу до суду. Оголошує перерву до 31 травня, 12.00.

ВІДЕО: суддя Бурбела не пропускає адвоката Веремієнка на суд:
Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments