Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прес-конференція дружин «васильківських «терористів» (фото + відео)

24 травня 2012 року в УНІАНі відбулася прес-конференція на тему «Васильківських «терористів» позбавляють права на захист». У ній взяли участь адвокат Сергія Бевза Дмитро Лошаков, а також дружини підсудних Христина Бевз, Анна Мосійчук і Наталка Шпара.

Усі учасники прес-конференції постійно зверталися до журналістів із закликом допомогти їм у висвітленні бєспрєдєлу навколо справи так званих «васильківських «терористів».

На початку Христина Бевз повідомила, що приводом для проведення прес-конференції стала ситуація, коли 22 травня суддя Юрій Бурбела усунув від справи двох адвокатів – Оксану Мельник, яка захищала Ігоря Мосійчука, і Дмитра Лошакова – захисника Сергія Бевза, а також видалення із судової зали до кінця процесу підсудного Мосійчука.

Д.ЛОШАКОВ: Від самого початку процесу ми зустріли багато порушень кримінального процесу з боку судді Бурбели Ю.С. Однак 22 травня 2012 р. пан Бурбела перейшов межу між правосуддям та суддівським бєспрєдєлом, прийнявши рішення усунути захисників і позбавити Ігоря Мосійчука можливості брати участь у судовому засіданні до кінця розгляду справи. Тобто, він позбавлений можливості захищати себе. Він буде сидіти у Київському СІЗО, а пан Бурбела буде розглядати справу.

Своє рішення пан Бурбела обґрунтував тим, що захисники і підсудні заважають йому вести процес. Порушують порядок судового розгляду, виконуючи державний гімн України. Крім того, усуваючи захисників, він вказав, що захисники подають численні клопотання, заперечення на дії судді, заявляють йому відводи, які він вважає необґрунтованими. Однак саме це і є робота захисників. Вони зобов’язані звертати увагу судді на порушення закону, на необхідність дотримання процедури, прав підсудних тощо.

У зазначених клопотаннях ми фіксували грубі порушення закону з боку судді Бурбели. Зокрема, він не повідомляв належним чином підсудних про попередній розгляд справи. Незаконно застосував до свідків заходи безпеки, хоча жодної загрози їм та їхнім родинам не було. Незаконно прийняв рішення про закритий розгляд справи, чим сховав процес від громадськості і преси, бо відкритість, прозорість пану Бурбелі заважає. Не реагував на заяви свідків про те, що щодо них працівниками СБУ були здійснені посадові злочини, а саме: тиск на свідків, залякування, фальшування доказів. Намагався провести допит свідка за відсутності одного із захисників. Ми вказували на це у своїх клопотаннях, але вони судді заважають творити беззаконня та суддівський бєспрєдєл.

Ми будемо подавати на зазначені рішення апеляції, будемо звертатися до Європейського суду, звертатися зі скаргами на суддю до кваліфікаційної комісії з проханням розслідувати діяльність судді Бурбели, бо ми переконані, що це не єдиний такий випадок, що він системно порушує законодавство.

Ігор Мосійчук на даний момент позбавлений можливості захищати себе в суді. Пан Бурбела вказав у своїй постанові, що Ігор Мосійчук нібито порушує порядок, заважає розгляду справи і затягує його. Дійсно, Ігор Мосійчук був найактивніший в цьому процесі і постійно реалізовував свої процесуальні права. Звертався до суду з клопотаннями, просив дати йому можливість надати покази, чого суддя Бурбела не дозволив. Людина захищалася, як могла, і така її активність заважала судді Бурбелі.

Читати далі на Bilozerska.Info >>>
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments