Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суддя Бурбела залишив "васильківських терористів" під вартою і хоче усунути зі справи їхніх захисник

21 травня відбулося чергове засідання у справі так званих "васильківських терористів" по звинуваченню Ігора Мосійчука, Сергія Бевза та Володимира Шпари у готуванні до терористичного акту, який на думку обвинувачення, мав полягати у підриві пам'ятника Леніну у м. Борисполі, який на той час був демонтований рішенням Бориспільської міської влади. Про це повідомляє прес-служба СНА. На початку цього засідання, яке проходило у закритому режимі, суддя Бурбела видалив з залу присутнього народного депутата України Зеновія Шкутяка мотивуючи це тим, що засідання буде проходити в закритому режимі.

Суддя Бурбела відмовився розглядати подану через канцелярію заяву громадянина Панджакідзе, в якій йшлося, що четверо свідків обвинувачення з числа політичних опонентів підсудних, а саме Ігор Гаврилюк, Володимир Шестаков, Владлен Сергієнко та Анатолій Боровик вступили в змову з метою оговорити підсудних, про що один із них сам повідомив Панджакідзе.

В той же час суддя повідомив, що у засідання не з’явилися вищезгадані свідки, а тому він розглянув клопотання по зміну запобіжного заходу стосовно підсудних, які були подані два місяця тому. У сторони захисту склалося враження, що розігрується заздалегідь розписаний сценарій, а свідки не з'явилися до суду на прохання сторони обвинувачення. Зачитавши заяви 20 народних депутатів, товариства "Меморіал" ім. В. Стуса, заслухавши захисників та самих підсудних, які аргументували клопотання про зміну запобіжного заходу поганим станом здоров'я підсудних, їхніми позитивними характеристиками, їхнім публічним та суспільно-корисним стилем життя, тим, що на утриманні в них знаходяться неповнолітні діти, суддя Бурбела ухвалив залишити підсудних Мосійчука, Бевза та Шпару під вартою, мотивуючи це тим, що їхні прихильники та рідні проводять мітинги та пікети суду та інших державних установ, захисники підсудних та їхні рідні та прихильники систематично порушують порядок у залі суду.

Заяви 20 народних депутатів, які прагнули взяти Мосійчука, Бевза та Шпару на поруки, суд залишив без розгляду, мотивуючи це тим, що ті заяви про взяття на поруки є нічим іншим, як спробою народних депутатів вчинити тиск на суд. Це є безпрецедентним випадком в історії українського судочинства, оскільки до цього сотні підсудних звільнялися на поруки народних депутатів України і у жодному випадку це не розцінювалося як тиск на суд.
(Насправді вже були такі випадки - наприклад, під час суду над Сергієм Костаковим, коли завідомо невинну людину не віддавали на поруки десятка нардепів, особисто присутніх в залі - О.Б.)

Після того як суддя Бурбела залишив підсудних за гратами, він поставив на обговорення питання щодо усунення зі справи захисника Сергія Бевза - Дмитра Лошакова і захисника Ігора Мосійчука - Оксани Мельник, а також видалення з зали судових засідань до закінчення розгляду справи підсудного Ігора Мосійчука, аргументуючи це їхньою поганою поведінкою в залі суду. Рішення з цього питання суддя Бурбела має оголосити завтра 22 травня о 12-00.

Захист підсудних розцінює дані дії судді Юрія Бурбели як такі, що суперечать КПК, Конституції України та міжнародним конвенціям з прав людини, ратифікованим Українською Державою.

Символічно, що це безпредєльнє рішення суддя Бурбела ухвалив наступного дня після дня вшанування жертв політичних репресій, який не менш символічного співпадає з його днем народження.
Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 11 comments

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…