Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Смолоскипна хода студмістечком КПІ


23 березня організація «Патріот України» провела смолоскипну ходу студентським містечком КПІ – на знак протесту проти виділення кращих гуртожитків неукраїнським студентам.Збиралися біля метро КПІ о шостій. Найколоритнішим персонажем одразу виявився дивний дідусь, який вдаряв паличкою у не менш дивний музичний інструмент з ієрогліфами на ньому, і співав довгу й занудну пісню без слів. Кажуть, це вже другий його інструмент. Перший на якійсь акції забрали «беркути».

Журналіст «Сегодня» допитується в активіста ПУ, чи не буде якихось сутичок. Той відповідає, що акція запланована як мирна, але не виключені провокації з боку ліваків або студентів-неукраїнців.


Дідусь теж дає інтерв’ю


Хлопці запалили смолоскипи і рушили у бік студмістечка. Виглядало все дуже ефектно, незважаючи на порівняно невелику кількість учасників. (Знайомий фотокор порахував, що їх було 57). З обох боків одразу ж виник потужний кордон «беркутні». Втім, цього разу вони поводилися нормально і навіть додавали акції масштабності своєю присутністю :)

"Беркута" зі смолоскипами :))

Хлопці і дівчата скандували: «Кращі гуртожитки – українським студентам!», «Пам’ятай, чужинець, тут господар – Українець!», «Слава Нації – смерть ворогам!».


Майже одразу за колоною ув’язалися десятки півтори-два «лівої молоді». Вони йшли збоку від колони і кричали: «Студенти проти фашизму!», «Украина для всех!» і «Нет фашизму, нет капитализму!», останнім гаслом виказуючи, що вони не спонтанно зібралися, обурені «фашистською акцією» у рідному студмістечку, а належать до якоїсь лівої організації і виведені централізовано. Але ж тоді беріть свої прапори, символіку, чи що…

Вони навіть намалювали гасло:

Втім, мєнти дуже чітко відділяли їх від націоналістів, і навіть періодично блокували, заважаючи їхній ході.


Дідусь зі своїм бубном ішов попереду.


Хто це нам спину прикриває? :)

Студентам, що зустрічалися по дорозі, роздавали листівки такого змісту:
Організація «Патріот України» протестує проти дискримінаційної політики поселення та покращення умов проживання іноземців за рахунок українських студентів в гуртожитках вищих навчальних закладів України.
Наші вимоги:
1. Припинити шантаж і залякування студентів керівництво КПІ в разі їхньої участі у громадських заходах у вільний від навчання час.
2. Відремонтувати кімнати, в яких проживають українські студенти та створити відповідні умови для навчання студентів.
3. Припинити ганебну та дискримінаційну практику надання переваги студентам-неукраїнцям при поселенні у відремонтованих і краще укомплектованих кімнатах гуртожитків.

Один хлопець, що представився студентом КПІ, доводив мені, що гуртожитки для іноземців і українців в КПІ однакові, що «патріотівці», мабуть, там не вчаться і цього не знають.Зробивши коло студмістечком, колона повернулася до метро.

Сполох попередив «любителів сафарі», щоб сьогодні на полювання не виходили, бо буде погано.

Ворожого ставлення з боку пересічних людей до акції я не помітила, скоріше навпаки, була зацікавленість. Лише один сивий чоловік з бородою ніяк не уймався: «Ето же сюр! Чтоби по моєму інституту такоє стерво ходіло! Фашисти! Ето ж кто-то ім заплатіл!». «А может, самі?» - невпевнено перепитав співрозмовник. «Ага! Самі! – передражнив дядько. – Відішь, какая там сіловая поддєржка!».

Згодом він причепився до нашого любого друга майора Оніщенка, вимагаючи негайно арештувати учасників смолоскипної ходи, оскільки Луценко обіцяв боротися з фашизмом. Оніщенко вчинив по-мєнтовськи: запитав, хто той такий. Далі чую бєсподобну репліку Оніщенка: «Ви не простой гражданін, я вас відєл (здається, в четвер – О.Б.) на мітінгє возлє російського посольства!». Той перелякався і став божитися, що не був на мітингу…

Акція видається мені правильною і потрібною. Не впевнена, що після неї деякі іноземці зрозуміють, що вони тут гості, а не господарі, але, може, бодай замисляться!

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/61866.html
Tags: патріот україни, смолоскипи, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments