Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Новини про затриманих за напад на гральні автомати. Інтерв’ю з адвокатом

За вчорашній напад на підпільний гральний заклад у Святошинському районі столиці зараз затриманими залишаються троє - Павельєв Дмитро Анатолійович, Лагнюк Ярослав Олександрович і Мельник Богдан Вікторович. Принаймні двом з них завтра суд обиратиме запобіжний захід. Слідчі хочуть на 2 місяці закрити їх у СІЗО. Порушено кримінальну справу за статтею 187 ККУ "Розбій".

До Вашої уваги - інтерв’ю з адвокатом Дмитра Павельєва Олегом Веремієнком. Інформація - станом на 17 травня 2012, 15:30.


Олег ВЕРЕМІЄНКО: Я приїхав до Святошинського райвідділу в обід. О 14:00, як тільки відкрилася канцелярія, подав клопотання про допуск мене як захисника Павельєва Дмитра Анатолійовича. Кажуть, що він знаходиться в ІТТ на Косогірному провулку. Слідчі дії сьогодні всі вже проведені, і мені пообіцяли, що сьогодні начебто вже не буде ніяких слідчих дій. Але подивимось. Завтра, сказали, на ранок у Святошинському суді на Якуба Коласа планується санкція. Слідчий готує подання зараз про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою на період слідства. Завтра о 9:00 я приїду сюди під райвідділ, і вже будемо далі бачити. За законом, у них є три доби на прийняття рішення про допуск захисника. Порушена кримінальна справа за ст.187 ККУ "Розбій".

- А чому розбій? Хіба вони заволоділи чужим майном? Вони ж тільки потрощили автомати.
О.ВЕРЕМІЄНКО: Речник міліції стверджує, що з приміщення, де були розташовані гральні автомати, було винесено 15 тис.грн., зник чийсь телефон, і начебто намагалися винести монітор. Плюс такий момент, що люди були в масках.

- Скільки затриманих зараз?
О.ВЕРЕМІЄНКО: Затриманих зараз троє: Павельєв Дмитро Анатолійович, 1986 р.нар., Лагнюк Ярослав Олександрович і Мельник Богдан Вікторович. Причому Лагнюк знаходиться у райвідділі, а Мельник і Павельєв - в ІТТ на Косогірному.

- А Єременко Микола?
О.ВЕРЕМІЄНКО: Його немає серед затриманих.

- На всіх трьох є подання, щоб тримати їх під вартою 2 місяці?
О.ВЕРЕМІЄНКО: Щодо мого підзахисного, Павельєва, - це точно. І на його колегу, який разом з ним утримується, Мельника Богдана - зараз на них готується санкція.

- Ще точно невідомий час засідання суду з обрання санкції?
О.ВЕРЕМІЄНКО: Сказали, що орієнтовно десь на десяту годину, але це може бути і 10:00, і 18:00.

- Ви не знаєте, яка позиція затриманих хлопців - що вони визнали, чого не визнали?
О.ВЕРЕМІЄНКО: Мені не дали з ними побачитися. Я спочатку зайшов, щоб мені підписали угоду на всіх трьох, щоб я був захисником усіх трьох. Мені кажуть: не можна. Тому що один, наскільки я розумію, - йому шиють організатора, а інші як би виконавці. Це різні ролі, розумієте? І мені кажуть: у вас конфлікт інтересів, ви не можете усіх трьох захищати. Обирайте, кого ви хочете. Той, хто мене найняв, сказав, що треба Павельєва захищати, а іншим зараз шукають адвокатів.

Спілкувалася Олена БІЛОЗЕРСЬКА.

UPD. Як повідомив мені правозахисник Володимир Лесик, на даний момент усіх затриманих шантажують, чинять на них моральний, а можливо, і фізичний тиск з метою отримати від них явку з повинною, що даний захід вони проводили з метою наживи.
На думку В.Лесика, до затриманих не допускають адвокатів через те, що на них можуть бути сліди побоїв.

Офіційна позиція міліції полягає в тому, що даний заклад працював відповідно до ліцензії. Але надати копію даної ліцензії журналістам та правозахисникам заступник начальника РУГУ МВС та інші правоохоронці відмовились.
Tags: акції прямої дії, святошинські робінгуди, інтерв’ю
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 8 comments