Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Справа «тризубівця» Віталія Применка «розвалилася» в суді

Нинішня влада на чолі з Януковичем продовжує використовувати свій звичний спосіб боротьби з «неблагополучними націоналістами» – переслідування, безпідставні арешти, затягування судів та утримування в СІЗО, з порушенням усіх можливих конституційних прав.

З 1 жовтня 2011 року Слов’янським міськрайонним судом Донецької області розглядається кримінальна справа за звинуваченням Применка Віталія Леонідовича, за ст.ст. 296 ч.4, 263 ч.1 КК України. Окрім того, що він є активним членом ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, ніяких підстав для ТАКИХ звинувачень та його перебування за ґратами немає. Усі звинувачення прокуратури базуються лише на попередніх показах Віталія, від яких він вже відмовився в суді, а також на сумнівних показах свідків та ймовірних висновках експертиз.

Віталія Применка заарештували (в Дніпропетровській області) за фактом вибуху в місті Слов’янськ (Донецька область) – тобто лише тому, що десь відбулася якась подія, людину притягли до суду. Поки Віталій був із друзями на річці, 28 вересня 2011 року, зранку в його будинку відбувся незаконний обшук, в наслідок якої міліція знайшла начебто його зброю. (Напрошується паралель із січнем 2011 року, коли в Івано-Франківській області в «Тризубу» вилучили цілий збройний арсенал.) Коли Віталій Применко повернувся з друзями з річки, в будинку хазяйнувала міліція, Віталія заарештували, і тільки вночі 29 вересня був складений протокол обшуку.

В період з моменту фізичного затримання до моменту процесуального затримання, тобто незаконного позбавлення волі, без надання відповідного процесуального статусу, яке потягло порушення права на захист, перебуваючи в службових кабінетах відділу міліції, Применко дав письмові пояснення, а потім і покази, в яких зізнався в скоєнні вибуху в місті Слов’янськ. (А ми знаємо, які «оперативні методи зізнання» застосовує міліція в Україні.)

Хоча з 29 вересня 2011 року Віталій Применко утримується під вартою, його вина в скоєнні злочину не доведена в законному порядку. У ході судового слідства усі клопотання, які були заявлені з боку захисту, суддя відхилив. Водночас самі судові засідання – з 1 листопада 2011 року до 4 травня 2012 року – відбулися лише декілька разів, тобто розгляд справи очевидно затягувався.

8 травня Слов’янським міськрайонним судом була винесена постанова про направлення кримінальної справи Применка В.Л. для додаткового розслідування, що суперечить вимогам Кримінально-процесуального кодексу України. На думку захисту, саме небажання постановити виправдувальний вирок стало дійсною причиною направлення справи на додаткове розслідування, всупереч вимогам кримінального процесу.

В Україні відома велика кількість випадків, коли в застінках СІЗО утримуються люди, вина яких не може бути доведена (за відсутністю доказів), але їхні справи перебувають в судах до 5 років (!!!)

«Тризубівець» Віталій Применко був широко відомий серед мас-медіа у справі звільнення «тризубівців» із Запорізького СІЗО взимку-навесні 2011 року. Його дії постійно ставлять під сумнів легітимність нинішньої влади Віктора Януковича та його оточення, направлені на повалення теперішнього режиму. Тому влада використовує проти Применка свої звичні методи – «утримання під вартою на невизначений термін» з подальшим засудженням.

Українці, Громадяни України мають реагувати на такі випадки!

Ми повинні зупинити міліцейське свавілля!

Або ми здобудемо Українську Правову Державу, або будемо щодня тремтіти за життя своє, наших дітей і онуків!

Олеся Применко, дружина.
Tags: правозахист, тризуб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments