Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Затримано людину під час одиночного пікету біля МВС. І відправлено до психлікарні

Як щойно повідомив мені громадський активіст Павло Подобєд, сьогодні, 16 травня, орієнтовно о 10:45-11:00 біля Адміністрації президента під час проведення одиночного пікету міліцією був затриманий правозахисник з Миколаєва Анатолій Ільченко. Його повезли до Печерського райвідділу.

Як розповів Павло, Анатолій Ільченко судився у Миколаєві з працівниками комунальних служб, які не використовують українську мову. Під час перерви у засіданні він мав сутичку з прокурором підполковником СБУ, який його побив. Пан Анатолій зняв побої, написав купу скарг, але реакції міліції чи прокуратури не добився. Тоді він поїхав до Києва, щоб провести одиночний пікет біля АП МВС і привернути таким чином увагу до несправедливості. Де й був затриманий. Це все, що мені наразі відомо.

Миколаївські активісти просять журналістів і всіх, хто може, дозвонитися до райвідділу і дізнатися щось про долю Анатолія Ільченка.

Телефони чергової частини Печерського райвідділу:
+38 (044) 280-6118, (044) 280-7042

Я туди зателефонувала, мене, звісно, відправили до прес-служби - "ми не даємо жодних коментарів".
Телефон чергового прес-служби ГУ МВС у Києві: 271-99-90.

Думаю, телефонувати на всі номери не зайве - правдиву інформацію не отримаємо, зате захистимо людину увагою до її персони.

UPD. Уточнення, прислане на Фейсбук Вікторією Носач: Активіст з Миколаєва Анатолій Ільченко наразі перебуває у Печерському райвідділі міліції. Він приїхав до Києва провести одиночний пікет коло стін МВС на знак протесту проти свавілля підполковника СБУ Ребенка, який побив його торік у квітні прямо у приміщенні суду. Під час того засідання пан Анатолій судився з миколаївськими комунальниками, які відмовлялись користуватися українською мовою в роботі. До суду викликали швидку, зафіксували побої, надали допомогу. Утім, зухвалість підполковника так і лишилась безнаказаною. За рік безуспішних пошуків справделивості в Миколаєві Анатолій Ільченко прийшов до стін МВС з плакатом - за що його сьогодні ж забрали до міліції. Він - інвалід 2 групи. Наразі його утримують у райвідділку і не дають спілкуватися з адвокатом Іваном Макаром, який просив у міліції зустртися з Ільченком.

UPD: У міліції "правоохоронці почали знущатися з Анатолія Ільченка, а він почав робити їм зауваження, щоб розмовляли державною мовою. Менти сказали, що він хворий, його треба лікувати, і відвезли його до психлікарні на Фрунзе, 103. Але лікар злякався, сказав, що каральна психіатрія - це стаття, і пана Анатолія відпустили. Зараз він ночує у котрогось зі знайомих в Києві, дуже стомлений. Завтра спробую поспілкуватися з ним.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 25 comments