Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Покидьок залізним прутом побив фотокора Віталія Лазебника (фото)

Виявляється, вчора при знесенні незаконного будівництва УПЦ МП в парку "Дарниця" якийсь покидьок (кажуть, що це був директор парку) накинувся з металевим прутом на журналістів, які знімали акцію. Кілька разів вдарив по голові фотокора "Точки.нет" Віталія Лазебника. Цей момент встиг відзняти Макс Требухов.

Я просто в люті. Тим більше, що добре знаю Віталіка. Колись в одному виданні працювали.

Покидьок, який це зробив, є на фото. Ідентифікувати і затримати його дуже легко. Але слідчого, який опитував потерпілого журналіста, більше цікавило, звідки той довідався, куди й коли приходити знімати.

Певна, що навіть якщо менти затримають покидька, то інкримінують йому не 171 статтю - "Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста", а нанесення легких тілесних. Зрозуміло, це не означає, що у нашій державі закони не діють. Діють, звісно. Але лише тоді, коли це вигідно владі. Оскільки ж захищати журналістів владі не вигідно майже ніколи, ст.171 таки продовжує не діяти.

Ось як повідомляє про те, що сталося, видання "Точка.нет", де працює зараз побитий Віталій:

Фотографа news.tochka.net Віталія Лазебника побили при виконанні редакційного завдання.
У парку "Перемога" на Дарниці на нього напав чоловік і вдарив прутом по голові.
Нападник був схожий на директора парку Олександра Товстонога. У парку кажуть, що це неможливо.

"Він огрів мене разів п'ять"

Як повідомив сам фотограф, він знімав знесення незаконного будівництва церкви в парку "Перемога" в Києві. Несподівано зі спини на нього напав незнайомий чоловік і почав бити металевим прутом по голові.

Лазебник кілька разів кричав, що він журналіст. Крім того, на шиї у нього було редакційне посвідчення. Незважаючи на це чоловік продовжував люто його бити.

"Він огрів мене разів п'ять. Потім, коли до нього дійшло, що я журналіст, він побіг до своєї машини, джипа. Я і колеги, які знімали поруч, намагалися його зупинити. Він трохи не переїхав мене машиною", - розповів Віталій.

За словами фотографа, чоловік нападав на інших журналістів, кидався піском, вів себе дуже неадекватно.

Нападник викликав собі "швидку", заявивши, що побили його. "Його везли в лікарню швидкої допомоги на сусідній "швидкій", - сказав Віталій.

Міліція, що приїхала на місце події, та медики зняли у фотографа news.tochka.net побої, надали медичну допомогу. На щастя, у нього лише садна.

"Коли мене забирали в лікарню швидкої допомоги, його повинні були затримати, - говорить Лазебник. - Я написав заяву, надав міліції фотографії, де знято цю людину".

Підозрюють директора парку

Очевидці події кажуть, що нападником міг бути директор парку "Перемога" в Дніпровському районі Олександр Товстоног.

Це непрямо підтвердив і слідчий, що розмовляв з Лазебником.

"Я спитав у нього "Хто це був?". Він відповів "Директор", - розповів Віталій, пояснивши, що це міліціонер сказав неохоче.

В адміністрації парку news.tochka.net це категорично спростували. Нам повідомили, що Товстоног не міг фізично перебувати в цей момент біля церкви, так як адміністративна будівля знаходиться за два кілометри від нього, а про подію їм нічого не відомо. "Ми взагалі до цієї незаконної будівництві не маємо ніякого відношення", - заявили в парку.

Міліція хоче зам'яти справу?

У Дніпровському управлінні міліції Києва news.tochka.net повідомили, що стосовно інциденту з побиттям фотографа в даний момент працює слідчо-оперативна група, про результати її роботи буде відомо пізніше.

Сам Віталій розповів, що слідчий, запитувач його, більше цікавився самої зйомкою, а не його побиттям.

"Він питав, звідки я дізнався, що буде така зйомка, хто зносив церква, хто там був. Взагалі було таке враження, що вони хочуть швидше все зам'яти", - розповів потерпілий фотограф. (джерело).
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 34 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →