Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суд над Віталієм Запорожцем. Дівчинка-свідок переборола страх і розповіла правду

На останній суд над Віталієм Запорожцем, що відбувся 25 квітня, я, на жаль, потрапити не змогла. До Вашої уваги - прекрасний репортаж Тетяни Близнюк - про те, як на суд, переборовши страх, прийшла 18-річна дівчинка Оля і розповіла, як п’яний майор Симоненко чіплявся до дівчат і бив Віталія Запорожця. Також на цьому засіданні суддя Міхієнкова відсторонила від захисту одного з адвокатів Запорожця - Івана Макара.

Суддя: "Запорожець, терпіння суддів не безмежне".
Запорожець: "Головне, щоб у народу воно не було безмежне".


Віталій час від часу схоплюється з місця і починає ходити по клітці взад-вперед... Потім знову сідає на місце, зосереджується.
Судовий розгляд скоро добігає кінця. Темпи, якими це відбувається, насторожують. Є підстави вважати, що все вже вирішено і покарання буде максимальним.

Довідка.
На початку вересня у селі Семиполки юрист Віталій Запорожець стріляв у дільничного майора міліції Миколу Симоненка.
В день, коли сталася трагедія, п’яний майор накинувся на Віталія біля місцевого кафе «Лелека», зламав йому руку. Після цього чоловік пішов додому, взяв рушницю, повернувся до клубу й вистрелив у майора. Швидка допомога їхала майже дві години, і Симоненко помер.
Тоді все село піднялося на захист Запорожця. За свідченнями селян, Симоненко знущався з людей, бив, вимагав гроші...


«Родзинкою» сьогоднішнього судового засідання було рішення суддів відсторонити від процесу... Івана Макара, адвоката підсудного. Чому? А тому, що він, мовляв, своїми запитаннями затягує судовий процес.
Найбільш знаковою подією не лише сьогодні, а й за весь судовий процес було заслуховування останнього свідка. Ми всі вже були досить пригнічені. І відстороненням адвоката, і відмовою заслуховувати надалі свідків захисту, і відмовою в задоволенні клопотань підсудного. Сидиш на такому суді — і править бал їхня честь...

Її честь, Тамара Міхієнкова – це дещо. Всі бачили «Пролітаючи над гніздом зозулі»? Це щось подібне – якщо головній героїні відкинути респектабельність і додати суржика. Ну, і біля неї ще дві «честі» сиділи. Ті – мовчазні здебільшого. Раби при посаді.

Ну і власне про допит свідка.
Свідок захисту Оля (1994 р.н.), яка тривалий час боялась давати покази, але, коли дізналась, що справа добігає кінця, наважилась прийти.

Дівчина дала наступні свідчення. В той день вона бачила в кафе «Орхідея» майора Симоненка, який був напідпитку. Він з кимсь сидів в окремому кабінетику кафе, і перед ними був графинчик з прозорою рідиною, стопки, бутерброди, лимони нарізані... Коли дівчина проходила повз них з подружкою, Симоненко подивився на них і спитав у тих, хто з ним був:
— Їх можна?
— Ні, вони ще діти, — відповіли йому.

Запорожця вона теж бачила в той день. Він сидів за столиком, пив каву. Був тверезий.
Потім дівчина свідчить, що, коли була на другому поверсі, в клубі «Лелека», то з балкона побачила, що вийшов Запорожець, до нього підійшов Симоненко і почав щось говорити йому у вухо. Потім Запорожець відійшов, махнув рукою і попрямував у бік «Орхідеї». Симоненко його наздогнав, викрутив руку, повалив на клумбу, сам сів зверху і почав щось говорити на вухо. Далі дівчина бачила, як Запорожець лишався лежати після того, як Симоненко підвівся. Тоді майор почав шпинати його ногою. Врешті Віталій Запорожець підвівся, обтрусив одяг і пішов. Дівчина бачила, що у Запорожця щось з рукою.
Далі Оля розповідає, що Симоненко повернувся і побачив дівчат на балконі. Він почав брутально лаятись і кричати їм, щоб не дивились.

Трохи пізніше, за 15 хвилин, майор Симоненко зайшов на дискотеку з вирваними на клумбі чорнобривцями, підійшов до Олі з тими квітами, але дівчина нагнула низько голову, і він відійшов від неї. Потім міліціонер почав штовхати танцюючих, і Оля сказала своєму хлопцеві: «Пішли звідси, мені страшно». І вони пішли додому.
Також адвокат Попов запитав у свідка, чи бачила вона колись в селі майора Симоненка?
— Так, бачила.
— А чи бачили Ви його напідпитку?
— Я його тверезим ніколи не бачила.
— Коли ще в той день ви бачили майора Симоненка?
— Ще, на дискотеці він танцював з якоюсь білявкою.
— Ви її знаєте?
— Ні. Бачила вперше.

В процесі допиту свідка включилась в розмову суддя, зауважуючи, що це справи не стосується. Дівчина вибухнула:
— А стосується справи те, як зі мною поводились в Калитянському РОВД?! Вони мені казали, що зараз груди твої будем обкатувать. В тебе великі груди і т.п!
Суддя:
— Ви сказали про це батькам?
— Сказала.
— Ну, треба було скарги писати.
— То скаржились... Толку з того.

Потім дівчина почала розповідати, як, шукаючи Запорожця, робили обшуки в селі. В помешканні Олі – також. Розповіла, як били людей.
Суддя:
— Ви бачили, як били людей?
— Ні, я сиділа вдома, але мати моя бачила.
Після свідчень дівчини Запорожець:
— Ваша честь, я хочу, щоб допитали тих, хто робив по мені експертизу, коли не виявили ознак побиття...
Суддя не бачить підстав, прокурор — теж.

В залі наростає гул невдоволення. Суддя звертається до зали
— Якщо ви тут всі такі розумні, то навіщо ми тут на місці суддів?
— Справді, навіщо? — не витримую я...
— Хто сказав? Встать! На вихід!
— Все, що було треба, я вже тут почула. Це – не суд, а судилище, і завтра про це знатиме Україна, – кажу, виходячи.
Також із зали суду вийшов Микола Коханівський.

Що найбільше вразило, що дорослі чоловіки, яких катували в РОВД, потім боялись давати свідчення. А дівчинка все ж таки не витримала несправедливості, переборола страх – і дала покази. Я хотіла поставити її ім’я в заголовку, але хто ж зрозуміє тоді, про що допис? Сфотографуватись Оля відмовилась, та й прізвище її я не буду тут називати. Просто шана та повага їй.

На суді не було народних депутатів. Звісно, Запорожець — не віп-в’язень, за нього не голосували мільйони. Ну, катували все село, шукаючи, де переховується, ну, побили при затриманні, ну, залякували свідків. А де докази? Був би «віпом» – звісно, все це не потребувало би доказів, а так...

Наступне судове засідання 30.05.12. о 10.00.

Кажуть, що це вже будуть дебати. Боюся, вирок незабаром. В усякому разі, поспіх і відмова слухати надалі свідків захисту дає підстави так вважати.
Друзі! Прошу підтримки. У Запорожця нема грошей, за ним не стоять депутати, він не має дорогих адвокатів. Як дамо його засадити на довічне, хто завтра зробить чин заради нашого порятунку?

Тетяна БЛИЗНЮК
Tags: семиполки, суд
Subscribe

 • Чекали одних, отримали інших

  Наближаємось потроху до президентських виборів. Думаю, для всіх розклад по кандидатах став несподіванкою. Готувалися до одного, а отримали зовсім…

 • А я знаю, що робити з портретом Тимошенко на Йолці

  Як багато хто знає, вже не перший день активно збирають підписи за те, щоб прибрати з Йолки на Майдані величезний портрет Юлії Тимошенко. Бо,…

 • Скурвий закон

  Всі знають відомий вислів: "Плюнь курві в очі - вона скаже: "Дощ іде". Про що він? Про те, що курвам (у широкому розумінні цього слова) не буває…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

 • Чекали одних, отримали інших

  Наближаємось потроху до президентських виборів. Думаю, для всіх розклад по кандидатах став несподіванкою. Готувалися до одного, а отримали зовсім…

 • А я знаю, що робити з портретом Тимошенко на Йолці

  Як багато хто знає, вже не перший день активно збирають підписи за те, щоб прибрати з Йолки на Майдані величезний портрет Юлії Тимошенко. Бо,…

 • Скурвий закон

  Всі знають відомий вислів: "Плюнь курві в очі - вона скаже: "Дощ іде". Про що він? Про те, що курвам (у широкому розумінні цього слова) не буває…