Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Під час проведення прес-показу фільму "Матч" у Києві затримано понад 30 свободівців (ФОТО)

Щойно стало відомо, що у кінотеатрі "Україна" було затримано 30 свободівців, які пікетували показ фільму "Матч". Про це повідомляє інформаційне агентство "Поряд з вами". Затримані депутати Київради, районих рад. Серед затриманих заступник голови ВО "Свобода" Андрій Мохник, голова Київської "Свободи" Андрій Іллєнко, керівник Сумської "Свободи" Ігор Мірошниченко та інші.

Свободівці прийшли висловити свою незгоду із демонстрацією відверто українофобського фільму у кінотеатрі Україна". Вимогою пікетувальників була заборона видачі прокатного посвідчення цьому і подібним антиукраїнським стрічкам. Пропагандистський витвір російського кінематографу "Матч" присвячено совєцькому міфу про так званий "матч смерті". Основними негативними персонажами фільму є українці.

Протестувальники заблокували вхід до залу, але потім на пропозицію адміністрації кінотеатру погодились пройти до зали і переглянути фільм, але адміністрація викликала міліцію. У зал увірвалися понад 50 бійців спецпідрозділу "Беркут" і затримали усіх свободівців. В деяких "беркутів" влучили яйця.

Всі затримані у Печерському РУГУ МВС на вул. Московській, 30. Збирається акція на їхню підтримку.


20:29 Під відділком триває пікет на підпримку затриманих. Свободівці скандують: "Ні московській кінопропаганді", "свободу політв'язням", "Остап Ступка - кінопроститутка", тощо. У відділку залишаєтся біля 20 затриманих. Вхід до міліції охороняє "Беркут".

260420121213 260420121214 260420121215


20:55 Я зараз під відділком. Тут дуже багатолюдний жвавий пікет. Мохник на волі. Декілька людей втекли просто з ментовського автобусу. Решту (біля 20 чол.) поки не випускають. Всередині адвокат Олег Бондарчук і ще якісь адвокати. Щойно, просто зі Львова, приїхав Кізін. Люди разом із Сергієм Василюком співають "Ленту за лентою".

21:40. Затриманих почали по одному відпускати. Адвокат Олег Бондарчук пояснив, що усі вони написали пояснення як свідки і будуть відпущені додому, але він як адвокат розуміє, що, скоріше за все, буде порушено кримінальну справу за фактом, і міліція шукатиме тих, хто здійснював хуліганські дії. Також він повідомив, що "Свобода" напише позовну заяву до адміністративного суду з вимогою заборонити прокат фільму "Матч".

Пікетування триває. Співаємо разом з Василюком козацьких і повстанських пісень.

21:45. Микола Коханівський перевершив себе: "Я зрадів, коли прочитав в Інтернеті про цю акцію, бо це означає, що ми вже не боїмося - увірватися зараз у кінозал, а згодом і до Верховної Ради! І хай ми ще не стріляємо, як УПА, але десь вже то тут, то там беркутьонок отримав по печінках, і мене це радує, бо я за силове протистояння, я за насильницький спротив!"

22:00. Всіх відпустили. Андрій Іллєнко сказав, що порушено карну справу.

ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=6885


ПІКЕТУВАННЯ ПЕЧЕРСЬКОГО РУГУ МВС З ВИМОГОЮ ЗВІЛЬНИТИ ЗАТРИМАНИХ І ВИСТУП А.ІЛЛЄНКА ПІСЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ:
Tags: свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 27 comments