Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Презентація творів Дмитра Донцова у Києві

23 квітня у м. Києві, в приміщенні Національної спілки письменників України відбулась презентація перших двох томів нового найповнішого видання творів класика українського націоналізму Дмитра Донцова. Представив нові видання у столиці дослідник Дмитра Донцова, кандидат філологічних наук, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, відповідальний редактор і упорядник книг Олег Баган.

На захід, організований Конгресом Українських Націоналістів, завітали представники патріотичних партій, науковці, активісти Конгресу, кияни, повідомляє прес-служба КУН.

Перед присутніми із вітальним словом виступив голова білоруського Руху солідарності «Разом» В’ячеслав Сівчик, який наголосив на тому, що український і білоруський народ, як у часи Дмитра Донцова, так і зараз мають спільного ворога – російський імперіалізм.

Голова Секретаріату Головного Проводу Конгресу Володимир Манько у своєму виступі підкреслив актуальність ідей Дмитра Донцова для сучасної України. Так, його думки щодо соціальної та національної справедливості.

«Від питання виборювання соціальної справедливості для широких мас суспільства Донцов перейшов до питання визвольної боротьби за справедливість національну. Ніколи не втрачаючи зі свого поля зору соціальної проблематики, великий мислитель правильно включив її у існування українців як єдиної національної спільноти, об’єднаної солідарністю всіх класів і груп», – сказав Володимир Манько.

Про ідею видання повного зібрання творів Дмитра Донцова, руйнування стереотипів щодо його постаті, невідомі досі широкому загалові факти із життя великого українського мислителя говорив на презентації упорядник видання Олег Баган.

Окремо дослідник торкнувся міфів, створених навколо Дмитра Донцова, зокрема втиснення цього непересічного філософа у рамки так званого інтегрального націоналізму.

«Втискання Дмитра Донцова в рамки інтегрального націоналізму є неприпустимим, це породжує демонізацію його постаті. Я називаю Дмитра Донцова «традиціоналістом», це більш точне означення його поглядів», – підкреслив науковець.

Він розповів, що наріжною ідеєю Дмитра Донцова було формування сильного, наступального характеру української нації, викорінення малоросійства і шароварництва.

«Дмитро Донцов був першокласним геополітиком. Він задовго до Гедройця та Бжезинського сформулював поняття середньої Європи та важливості побудови сильної незалежної України як важливого чинника стабільності сил між Європою та Росією», – наголосив Олег Баган.

Після свого виступу дослідник відповів на запитання присутніх.

В кінці презентації слово мав голова Київської організації Спілки письменників Михайло Сидоржевський, який сказав про важливість видання творів Дмитра Донцова у сучасній Україні та формування запиту суспільства на ці твори.

Після цього Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь подякував Олегу Багану за цікаву презентацію та його подвижницьку дослідницьку працю. Від імені Конгресу він подарував досліднику кілька книг на історичну тематику та побажав подальшої плідної роботи на ниві дослідження української історії.
Tags: донцов дмитро, кун
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 13 comments