Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ігор Мосійчук: «Я пропоную судді самоусунутись, щоб уникнути тиску СБУ і врятувати себе від осуду"

Один з ув’язнених «васильківських «терористів» розповідає про перебіг судового процесу, називає замовників розправи і переконаний, що вони добиваються фізичного знищення підсудних

- Як на Вашу думку, чому суддя Юрій Бурбела відмовився розглядати клопотання про взяття вас на поруки, підписане 20 народними депутатами?

- На мою думку і думку інших ув’язнених у так званій справі «васильківських «терористів», це зроблено зумисно за вказівкою обласного управління СБУ, а саме тих осіб з цього управління, які фальшували докази у нашій кримінальній справі, які тиснули на свідків, застосовували недозволені законом методи дізнання – все, що спливло у справі за час її розгляду в суді.

Окрім цього, слід зазначити, що суддя не просто відмовив розглядати клопотання про запобіжний захід, а, ігноруючи обвинувальний висновок, наданий прокуратурою, до якого доданий список свідків, порушивши його, викликав до суду не свідків, які можуть свідчити по суті справи (я маю на увазі свідків Максима Бондаренка та Віталія Зателепу, один з яких був на місці під час виявлення вибухового пристрою, а другий був присутній при його вилученні і був формальним орендарем цього приміщення), а викликав інших свідків, які по суті справи нічого не свідчать, які не були на місці вилучення СВП, але є нашими політичними опонентами і поливають нас брудом. На нашу думку, СБУ натиснула на суддю, і він викликав цих свідків, щоб вони полили нас брудом – щоб хоч якось виправдати наше подальше ув’язнення.

- Ви зробили подання про відвід судді. Воно вже розглядалося чи ні, і хто має його розглядати – сам суддя Бурбела?

- Подання про відвід судді зробили наші захисники через канцелярію. Суддя зобов’язаний на найближчому засіданні оголосити, що надійшло таке подання, вийти до нарадчої кімнати і прийняти рішення, приймає він відвід чи не приймає. Так, він сам приймає з цього приводу рішення.

Хочу зазначити, що причиною подання про відвід судді було далеко не тільки те, що він відмовився розглядати клопотання про зміну запобіжного заходу, а й інші факти порушення Кримінально-процесуального кодексу з боку судді Бурбели,
а саме:
це допит свідка «Ярмоленка». Захист має достатньо доказів, що під час його допиту в кімнаті, де він знаходився, перебували як мінімум четверо співробітників СБУ, які писали йому відповіді на папері, які він зачитував по рації. Плюс до цього суддя Бурбела допустив ще декілька порушень КПК. Все це викладено у поданні про відвід.

Прийме він відвід чи ні – я думаю, це залежить навіть не від нього, а від того, що йому скажуть зробити ляльководи - особи, які фальшували цю кримінальну справу і які мають нести за це відповідальність. На жаль, суддя Юрій Бурбела став лялькою в руках цих осіб.

– Щодо допиту свідка «Ярмоленка». Перший раз на моїй пам’яті допитували свідка-«невидимку», який ніяк не доводить, що він справді є свідком. Єдині факти, які він назвав – два місця зборів СНА чи «Патріоту України» (Володимирська гірка і МАУП) – тобто, те, що можна було дізнатися у будь-якого члена організації. Як гадаєте, роль «Ярмоленка» грав працівник СБУ, який «розробляв» організацію, чи просто стороння людина?

- Я думаю, що цей свідок є штатним або позаштатним співробітником СБУ. Можливо, він є студентом академії СБУ, не виключаю цього. Можливо, прагне стати учнем цього закладу. По допиту цього свідка є дуже багато питань. Те, що його допитували по рації – це ще одне. Але всі, хто був присутній на процесі, і всі, хто слідкує за процесом по тих публікаціях, що робите ви, помітили, що суддя Юрій Бурбела пішов встановлювати особу цього свідка тільки після декількох наполягань захисту. Тобто, він навіть не встановлював особу цього свідка. Хоча, згідно закону, у нього у справі знаходяться правдиві дані цієї особи. Це захист не має доступу до тих правдивих даних, а він як неупереджений суддя мав узяти ці дані, піти встановити особу, перевірити паспорт цієї особи і засвідчити це.

Натомість СБУ надала свідку адвоката Романа Сімутіна. Чому я кажу «СБУ» - бо маю для цього підстави. Роман Сімутін не міг представляти Ярмоленка у цьому судовому засіданні, бо він є працівником державного підприємства «Укравтолізинг». А ті юристи, які працюють на державу, є державними службовцями, не мають права проводити приватну практику – представляти в судах приватних осіб або приватні компанії, щоб інтереси держави не перетиналися в суді з інтересами громадян або комерційних структур.

З великим сумом дізнався, що Роман Сімутін входить у Броварський Комітет Опору Диктатурі. Ми дуже розчарувалися у спроможності опозиції на будь-які дії. Якщо на місцях опозиція складається з таких людей – то як вона збирається вигравати вибори?.

- На свідка Крикунова банально тиснуть через знайдений у нього пістолет, і він через це змушений іти на співпрацю зі слідством?

- Олександр Крикунов погодився на співпрацю з СБУ. Мені це відомо з його слів, принаймні, з двох розмов між нами в стінах Київського обласного управління СБУ. Після того, як по ньому був обраний запобіжний захід у вигляді взяття підписки про невиїзд, він був знову доставлений до управління, прокурор почав просто в управлінні писати апеляцію, щоб його взяли під варту. Йому була поставлена умова: або він дає неправдиві свідчення проти нас, або їде у Лук’янівське СІЗО разом з нами. Маючи 4 дітей, він виявився слабкодухою людиною і погодився оговорювати нас. Те саме, до речі, він пропонував зробити і мені, від чого я відмовився.

Хочу звернути увагу на те, що під час дачі свідчень у суді Олександр Крикунов фактично відмовився практично від усіх своїх свідчень, даних на попередньому слідстві, стосовно мене особисто. Чому він це зробив, мені тяжко сказати, але думаю - тому, що людина не могла підняти очі і подивитися у мій бік. Більше того, він заплутався у показах, порівняно з попередніми, стосовно Сергія Бевза і Володимира Шпари. Згідно протоколу засідання суду, який ведуть наші захисники з дозволу суду, і конспекту, який вели ви, він визнав, дослівно сказав, що він збрехав. Думаю, що це найбільше, що він міг зробити у тій ситуації, знаходячись під тиском, коли кримінальна справа стосовно нього зупинена, і її розслідування буде продовжено лише тоді, коли буде прийнято хоч якесь рішення стосовно нас.

- Якісь ще аргументи-козирі проти вас залишилися у звинувачення?

- Перш за все, я не виключаю можливості, що зараз відбувається тиск на свідків Максима Бондаренка і Віталія Зателепу з метою, щоб вони дали якісь свідчення проти нас. Тому й запущені у судовий процес особи, які не можуть і не свідчать нічого по фактах, у яких нас звинувачують, натомість поливають нас брудом.

По-друге, я думаю, всі аргументи скінчилися, і особи, які фальшували кримінальну справу, ставлять собі за мету наше фізичне знищення. По суті, суддя Бурбела зараз поступово вбиває нас, продовжуючи наше утримання у Лук’янівському СІЗО, у цих умовах, з цими хворобами, які ми маємо. Я маю медичний висновок, до того ж, з госпіталю СБУ, а не якогось іншого медичного закладу, висновок з якого вони могли б назвати фальшивим. Це їхній госпіталь встановив всі діагнози хвороб, які я маю, і рекомендував мені обстеження і лікування. До речі, лікарі у лікарні Лук’янівського СІЗО рекомендують моє обстеження за межами СІЗО. Суддя досі не прийняв з цього приводу жодного рішення. Тому ми однозначно розцінюємо дії судді як такі, що направлені на наше фізичне знищення шляхом продовження терміну тримання під вартою. І робить він це під тиском осіб, які фальшували нашу кримінальну справу. Вони знають, що наше звільнення може спричинити розслідування стосовно їхніх дій, і роблять все, щоб замести сліди і щоб ми ніколи не вийшли.

- Здається, ви хворі на гіпертонію…

- Гіпертонія, підозра на цукровий діабет (щоб встановити точно, потрібно провести обстеження). Мені рекомендоване невропатологом проведення МРТ та інших заходів щодо нервової системи у зв’язку з її розладом. Ці діагнози встановлені, ще раз наголошую, під час обстеження у госпіталі СБУ, яке було проведене за поданням мого адвоката під час слідства і дозволене керівником слідчої групи.

- А який стан здоров’я у Сергія Бевза і Володимира Шпари?

- У Сергія проблеми з печінкою, є підозри на гепатит. Стосовно Володимира мені, на жаль, нічого не відомо. Принаймні, він до останнього часу перебував на спецпосту і побачити його жодної можливості у нас не було. Бачимось лише в суді - ні на прогулянці, ні під час відвідин адвоката, ніде ми його побачити не можемо.

- Чи ви не боїтеся налаштувати проти себе суд – і клопотаннями про відвід судді, і заявами, що не розумієте російську без перекладача?

Ми не боїмося цього з трьох причин.
Причина перша: ми не винні. Не відчуваємо за собою жодної вини, і наше засудження навіть з дрібненької вини, яку нам інкримінують - по суті, буде початком 1937 року, коли хапали людей, звинувачували у приналежності до терористичних, фашистських, антикомуністичних організацій і масово розстрілювали.

Ми не вчиняли жодного з інкримінованих нам злочинів, навіть близько не маємо до них жодного відношення.
Якщо казати про Юлію Володимирівну Тимошенко, Юрія Віталійовича Луценка - то вони хоча б вчиняли те, за що їх судять. Так судять чи ні - то вже інше питання, але вони мали до цього хоч якусь причетність. А ми не маємо жодної причетності до виготовлення СВП, до його розміщення у приміщенні, до готування теракту, до зберігання будь-яких вибухових речовин і зброї. Тому всі абсолютно звинувачення проти нас сфальшовані.

Друга причина, по якій ми не боїмося, - якщо ми зараз не будемо захищатися і не будемо казати про порушення КПК, які відбуваються під час судового процесу, то ми дамо мовчки нас знищити. Про це не буде знати ні суспільство, ніхто.

Третя причина, чому ми це робимо, і чому заявили відвід судді - це бажання врятувати суддю Юрія Бурбелу, допомогти йому уникнути громадського осуду, осуду народних депутатів, яким він, по суті, плюнув в обличчя, відмовившись розглядати їхнє подання. Ми хочемо допомогти йому самоусунутись від цієї справи, якщо він знаходиться під тиском і не може приймати незаангажовані рішення, врятувати себе від подальших звинувачень з боку громадськості, з боку наших захисників, депутатів, українського суспільства.

Якщо окремо казати про моє клопотання щодо перекладача - свідок Володимир.Шестаков, який забажав давати покази російською мовою, до цього 10 років пропрацював державним службовцем і зобов’язаний володіти державною мовою. І він нею володіє, бо складав відповідні екзамени, як кожен держслужбовець. Тим, що він сказав, що бажає давати покази виключно російською, він образив Українську державу, яка утримувала його в цей час на роботі, українську націю, яка є господарем на цій землі, і мене як українця і представника української нації, й інших підсудних так само. Тому й було заявлене таке клопотання. Ця людина володіє українською мовою, але ненавидить усе українське, вона так до цього ставиться, вона принципово не хоче розмовляти українською – ну, то хай спілкується через перекладача.

Я думаю, що і в подальшому нами будуть заявлені клопотання стосовно цієї особи. Ця людина вчиняла певні протиправні дії. І ми не виключаємо, що під час наступних судових засідань нами будуть заявлені клопотання - заяви про злочин стосовно цієї особи та інших трьох свідків, які прийшли з ним.

- Тобто, ви передбачаєте, що подальший розвиток процесу буде, так би мовити, агресивним?


- Чи буде процес розвиватися у такому агресивному руслі, залежить, перш за все, від судді Юрія Бурбели. Я, як учасник цього процесу, пропоную йому самоусунутися і уникнути тиску з боку СБУ. Просто прийняти відвід і все - і дати можливість, щоб був призначений суддя, який не буде підпадати під тиск цих осіб. Інакше я, користуючись нагодою, хочу звернутися до українських журналістів з пропозицією, з проханням: якщо суддя Юрій Бурбела не прийме відвід, проаналізувати реєстр судових рішень, прийнятих цим суддею Києво-Святошинського суду. Вивчити всі питання стосовно земельних рішень, які він приймав, стосовно майнових питань, стосовно кримінальних справ, які він розглядав. Провести журналістське розслідування і з’ясувати, хто і за що тримає Юрія Бурбелу керуючим цим процесом над нами.

Принаймні, я вже володію деякими фактами. На жаль, не маю доступу до реєстру судових рішень, але деяку інформацію вже маю, і працюю в цьому напрямку як журналіст, і буду працювати. Давайте встановимо, які справи могли послужити підставою того, що Юрій Бурбела є лялькою, якою керують особи з Київського обласного управління СБУ.

Стосовно боятись, що налаштую – ну, хай нас розстріляють, як сказав Сергій Бевз. Якщо вони вважають, що ми терористи - хай приймуть рішення про наш розстріл. Лукашенко розстріляв людей, не довівши їхньої вини - хай підуть по шляху Білорусі.

Ми не заподіяли нікому фізичної шкоди, до нас ні в кого немає майнових претензій - і нас продовжують тримати у СІЗО. Наша думка однозначна – що це робиться задля нашого фізичного знищення. От візьмемо «Справу 9 березня», коли було засуджено групу членів УНА-УНСО. 4 звільнених за цей час вже померли. Я переконаний, що життя їм вкоротило перебування у Лук’янівському СІЗО. Те саме роблять стосовно нас. Ніхто нічого нового не придумав.

- Яка ваша думка: кому ви настільки перейшли дорогу, що вас запроторили за грати? Щось мені не віриться, що це могло бути на рівні якихось місцевих васильківських діячів, яким ви заважали як журналісти чи депутати.

- Відбувся збіг інтересів. По-перше, якщо ви думаєте, що васильківські інтереси - це щось таке незначне, то ви помиляєтеся. Один з моїх опонентів - герой України, директор підприємства «Панда» Геннадій Бобов. Він член масонського ордену Святого Станіслава, який є власником величезної кількості цукроварень, величезної кількості землі в Черкаській і Київській областях, про оборудки якого я писав. Ця людина має величезні зв’язки. Всі інші, дрібніші, про яких я згадував на процесі, вони тим чи іншим чином або працюють під цією людиною, або дотичні до тих, хто працюють під нею. Ми розглядаємо цю особу як одного з основних замовників кримінальної справи проти нас, особу, яка могла це фінансувати. А виконавці – це Київське обласне управління СБУ.

Але після того, як 23 серпня ми провели прес-конференцію в УНІАН, де, по суті, викрили плани СБУ по фальшуванню проти нас кримінальної справи, для багатьох з СБУ, в тому числі з керівництва, стало справою честі довести нашу винуватість. Багато хто з них і зараз продовжує це робити. Тобто, відбувся збіг інтересів.

Звичайно, те, що ми робили у Василькові - боротьба з гральними автоматами, чорним ріелторством, циганською мафією, наркомафією - це фон. Насправді деякі працівники СБУ, на нашу думку, ці речі кришували, можливо, кришують і зараз. Зараз, до речі, представник ВО «Свобода», депутат Васильківської міської ради Тарас Шевченко, продовжив нашу справу по боротьбі із гральним бізнесом, очолив замість Сергія Бевза відповідну комісію, і знову у Василькові всі гральні автомати закриті, як при нас. Але і в його бік, і в бік помічника депутата Віктора Панджакідзе відбуваються постійні погрози – ув’язненням і вбивством. Вони навіть зробили відповідні заяви у прокуратуру і міліцію, що не зберігають вибухівки, наркотиків, не планують ніяких терактів і т.п. Тому що стало справжньою причиною – це має встановити неупереджене слідство, яке рано чи пізно обов’язково відбудеться.

Інтерв’ю підготувала Олена БІЛОЗЕРСЬКА.
Bilozerska.info
Tags: васильківські терористи
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment