Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Найкоротше засідання у справі "васильківських "терористів"

10 квітня відбулося чергове засідання у справі так званих “васильківських “терористів”.
Цього разу воно тривало не більше 15 хвилин, повідомляє сайт СНА.

На цьому засіданні захист планував подати клопотання про зміну запобіжного заходу стосовно підсудних, оскільки вже допитали ключових свідків обвинувачення. Зокрема один з них, Юрій Бойко, свідчив на користь підсудних. На минулому засідання свідок підтвердив, що перші неправдиві покази він дав через психологічний та фізичний тиск з боку СБУ.

20 Народних депутатів України готові були взяти на поруки підсудних. Двоє з них, а саме Володимир В’язівський та Зеновій Шкутяк, прибули на засідання особисто.

Натомість суддя Юрій Бурбела, порушуючи процесуальні норми, у грубій формі відмовився розглядати клопотання про зміну запобіжного заходу. Цим він фактично плюнув в обличчя народним депутатам, які відірвалися від розгляду важливих законодавчих змін, адже у цей час в Парламенті розглядався законопроект про зміну КПК. Про який новий Кримінально-процесуальний кодекс може йти мова, якщо навіть старого не дотримується суддя?

Замість розгляду клопотання суддя хотів допитати свідків, так званий васильківський компартактив, які можуть лише бездоказово поливати брудом підсудних, котрі були їхніми політичними опонентами у Василькові. Цікаво, що згідно з обвинувальним висновком, на цьому засіданні мали давати покази зовсім інші особи.

Отже першим з васильківського комуністичного гуртка суддя запросив давати покази свідка Шестакова. Незважаючи на те, що цей громадянин працював 10 років держслужбовцем, він почав давати свідчення російською. Підсудний Ігор Мосійчук подав клопотання, щоб той свідчив українською. Однак, суддя відповів, що оскільки для свідка рідною є російська, то він має право свідчити цією мовою. Ігор Мосійчук вимагав, щоб були дотримані і його права. Його рідна – українська, російської він не вчив. Нехай тоді суд запросить перекладача. Спочатку суддя зробив попередження Мосійчуку, а згодом, зі словами “буде вам перекладач 23-ого квітня”, переніс засідання на цю дату. Цікаво, що це – вихідний день.

Порушень процесуальних і моральних норм зі сторони судді Юрія Бурбели настільки багато, що сторона захисту заявила про його відвід.

Соціал-Національна Асамблея та організація “Патріот України” однозначно розцінюють це судове засідання, як ще один доказ того, що справа „васильківських „терористів” є нічим іншим, як політичними репресіями.

Соціал-Національна Асамблея, “Патріот України”, підсудні, їх рідні та близькі дякують за розуміння та підтримку таким Народним депутатам України: Лев Бірюк, Олена Бондаренко, Володимир В’язівський, Юрій Гнаткевич, Лілія Григорович, Олександр Гудима, Ярослав Джоджик, Іван Заєць, Юрій Кармазін, Ярослав Кендзьор, Микола Кульчинський, Андрій Павловський, Андрій Парубій, Віктор Таран, Сергій Сас, Тарас Чорновіл, Олександр Чорноволенко, Андрій Шкіль, Зеновій Шкутяк та Володимир Яворівський.

Особлива подяка Володимиру Михайловичу В’язівському та Зеновію Васильовичу Шкутяку, які були присутні на судовому засіданні особисто.
Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments