Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Політв'язень Сергій Костаков попросив політичного притулку у Чехії

Політв'язень Сергій Костаков, активіст податкового Майдану, який більше семи місяців провів у СІЗО, попросив політичного притулку у Чехії.

"Одного дня Сергію подзвонила незнайома людина та сказала: "тебе вже чекають на зоні". Тоді він вирішив тікати, залишив у Києві дружину та доньку. У гарній європейський країні податковий майданівець потрапив до фільтраційного табору. Провів там півсотні днів... Зараз вже на волі – чекає на рішення уряду про надання політичного притулку", - пише у своєму блозі на "УП" журналіст і правозахисник Єгор Соболєв.

Я не раз була на судах над Сергієм Костаковим, писала про них. Суть справи: 22.11.2010 р., під час протестних акцій підприємців на Майдані, люди перекрили вулицю Інститутську, і один з водіїв, намагаючись проїхати крізь натовп, здійснив наїзд на жінку. Після цього окремі чоловіки трохи покопали автівку ногами, розбили скло (сам Костаков вважає, що вся ситуація з пошкодженням авто була організована міліцією).
Як би там не було, у пошкодженні автівки звинуватили Костакова, і він 7 місяців пробув у СІЗО, хоча у розпорядженні суду з перших днів було відео, на якому видно, що Костаков у цей момент просто знаходиться поруч.От Сергію Костакову, на відміну від Анатолія Шарія, дійсно необхідно надати політичний притулок у Європі. Бо він справді є жертвою політичних переслідувань. Він не був урядовцем, політиком, громадським діячем, не був, принаймні мною, помічений у симпатіях до правих рухів, які так не полюбляє нинішня влада. Але він, разом з кількома іншими активістами податкового Майдану, які всі в минулому мали судимості, був призначений владою на роль цапа-відбувайла. Бо влада вирішила показати, що протестні акції проти неї нібито організовували кримінальники.

Сподіваюся, європейські чиновники не схожі на наших і розберуться, кому давати притулок, а кому ні.

UPD. Раз вже виклала відео про Костакова, треба задля справедливості викласти і про Шарія відео - запис з камер спостереження, що стосується конфлікту у МакДональдсі, після якого журналіст застосував травматичну зброю:
http://www.youtube.com/watch?v=YlaVRnDUwj4
Tags: політв’язні, репресії, європа
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments