Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

В Яготині в УПЦ КП хочуть забрати церкву, щоб передати її УПЦ МП

Завтра, 29 березня - сесія Яготинської міської ради, на якій вирішуватиметься це питання.
Мене попросили розповсюдити інформацію, що я й роблю, передруковуючи повідомлення прес-служби УПЦ КП, у якому чітко і зрозуміло окреслено ситуацію.


В м. Яготин Київської області є Свято-Троїцький собор – історична пам’ятка, зруйнована в часи державного атеїзму. Поруч зі знищеним храмом з 1994 року в тимчасовому приміщенні-каплиці звершує своє служіння громада Київського Патріархату, яка тривалий час добивалася того, щоби держава виправила злочин минулого, відновивши поруйновану радянською владою святиню. З 1999 р. по 2005 р. громада проводила реставрацію власними силами.

Нарешті у 2005 році віруючі достукалися і до владоможців. Але у зв’язку з тим, що храм був визнаний пам’яткою архітектури, розпорядником коштів та головним виконавцем робіт було визначено державну організацію – Управління капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації. До речі, чомусь коли йдеться про Києво-Печерську лавру, такий порядок не застосовується, і десятки мільйонів гривень з державного бюджету щороку передаються для ремонтних робіт не музею-заповіднику, а релігійній громаді Московського Патріархату – чоловічому монастирю.

У 2007 році рішенням Кабінету міністрів Свято-Троїцький собор чомусь було виключено з переліку пам’яток архітектури, а відтак і роботи по ньому призупинилися. Відтоді громада Київського Патріархату неодноразово зверталася з проханнями передати їй будівлю для завершення реставрації, але незмінно отримувала відмови.

Натомість на храм поклали око представники Московського Патріархату. З 2009 р. від них надходять звернення на адресу влади з проханням передати Свято-Троїцький собор цій конфесії.

Досі ці спроби фактично відібрати у громади Київського Патріархату храм вдавалося відбивати. Але чи вдасться цього разу?

Як стало відомо, на 29 березня 2012 р. призначено засідання сесії Яготинської міської ради, на якому має розглядатися питання Троїцького собору. Пропонується прийняти цю споруду в комунальну власність … з подальшою передачею «тій конфесії», яка погодиться погасити борги за реставрацію (близько 1,5 мільйони гривень) та вкласти у добудову не менше 2,5 мільйонів гривень.

По суті міськраді пропонується оголосити «аукціон» на Троїцький собор в розрахунку на те, що його виграють представники Московського Патріархату. Така сама схема свого часу застосовувалася у Києві, де Шевченківська райдержадміністрація за обіцянку 5 мільйонів гривень намагалася продати представникам Московського Патріархату право розпоряджатися недобудованим Свято-Миколаївським храмом-пам’ятникам жертв Чорнобиля.

Про сесію ради та запланований на ній розгляд питання громада Київського Патріархату довідалася лише за три дні. Що вирішать депутати – невідомо, але досвід підказує, що лише пильна громадська увага може допомогти вірним Київського Патріархату відстояти свої законні права.

Тому від імені Київської Патріархії закликаємо всіх, кому небайдужа доля Помісної Української Церкви, а особливо представників ЗМІ та громадських активістів, встати на захист прав громади Свято-Троїцького собору в Яготині й не допустити його «продажу з аукціону» Московському Патріархату!

Прес-центр Київської Патріархії
Tags: упц кп, упц мп
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments