Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Справа "васильківських терористів": "Телеканал TVi здійснює тиск на суд!"

Сьогодні я була на суді над Віталієм Запорожцем і через це не потрапила на суд над "васильківськими терористами" (обидва засідання починалися о другій). А там, як розповіли мені захисники підсудних, був повний цирк.

Закінчили нарешті допитувати Володимира Шпару (його допит тривав, якщо не помиляюся, три засідання підряд).
Далі допитали дружину Ігоря Мосійчука Ганну. З 12 питань, які їй поставили, одне торкалося стосунків з Олесем Вахнієм, а 11 - газети "Вечірній Васильків", яку редагував Мосійчук: який наклад, як виходила, про що писала, хто фінансував тощо. Адвокати питали, яке це має відношення до справи про підрив пам'ятника Леніну у Борисполі, але суддя не заважав ставити ці питання.

Після цього суддя каже: "Нам надійшов лист від Міжнародного європейського представництва, уповноважений - пан Гальченко". Що це за організація і чого представництво, з'ясувати не вдалося - ані підсудним під час засідання, ані мені зараз, погугливши в Інтернеті. Невже СБУ розсекретила якийсь свій закордонний філіал? :) У листі йдеться про те, що телеканал TVi здійснює тиск на суд шляхом зйомок свідка Юрія Бойка і порушення права на приватність особистого життя слідчого СБУ Дмитра Єрмаковича (йдеться про резонансний запис залякувань свідка слідчим СБУ, зроблений журналістами TVi за допомогою прихованої камери - О.Б.). Автор листа просить суд дати оцінку діяльності телеканалу TVi - для того, щоб в подальшому національна рада телебачення і радіомовлення могла позбавити його ліцензії.

Адвокат не заперечував проти приєднання цього листа до матеріалів справи - саме через його безглуздість. До цього цей Гальченко звертався до нацради, і йому сказали, що поки не буде рішення суду, TVi не можна позбавити ліцензії.

Підсудний Ігор Мосійчук питав, це державна чи громадська організація (автори листа), але відповіді так і не отримав. Тільки фразу: "Тут голограма є на листі". Ще Мосійчук наголосив, що тут наявний конфлікт інтересів: на момент, коли проводилася зйомка прихованою камерою, Єрмакович був прямим підлеглим голови СБУ Хорошковського, який є власником телеканалу "Інтер" і давно вже намагається відібрати у TVi частоти і ліцензію.

Наступне засідання - 26 березня о 14:00.
Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments