Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Сидять не ті!". Продукти і ліки для в’язнів режиму (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні біля Лук’янівського СІЗО зібралося чимало людей, які вирішили підтримати "тих, хто ніколи не був професійним політиком, але злякав режим". Людей, в яких влада побачила загрозу і переслідує за це. Це "васильківські терористи", податкові майданівці, "ніжинські робінгуди", які боролися з наркоторговцями. "Звісно, це і Луценко з Тимошенко, - сказано у релізі. - Але ми допомагаємо насамперед тим, про кого не знає міжнародна спільнота і хто не має грошей на адвокатів та увагу ТБ".

Кияни зібрали для в’язнів чималенько ліків і продуктів харчування. Щоправда, ліки буде дуже складно передати. Їх у СІЗО приймають тільки в передачах і тільки якщо прописав лікар (який практично не відвідує в’язнів), пояснив мені знайомий із досвідом перебування "у діда Лук’яна". Адміністрація перешкоджає передачі ліків нібито для того, щоб під виглядом ліків не передавали наркотики. Але за хабарі наркоманам у СІЗО охорона приносить все, що завгодно.

Організаторами акції були Самоврядна Альтернативна Мережа (САМ), Комітет визволення політв’язнів та Центр інформації з прав людини. Де б ще я побачила чи не всіх одразу своїх знайомих, крім як під стінами СІЗО? :( (Подумалось, до речі, який величезний їхній відсоток має досвід перебування за гратами!)

Політв’язень радянського режиму Василь Овсієнко тримав в одній руці свій тюремний смугастий одяг з біркою на грудях, а в другій – портрет у такому одязі Януковича.

Акція допомоги в’язням пройшла одночасно як гостра антивладна акція. Присутні тримали дотепні плакати проти Януковича, а також проти мажорів, які уникають відповідальності за скоєні злочини. На кожному такому плакаті був портрет мажора, інформація про те, що він скоїв, і великий підпис внизу: "Мажор - ганьба моєї країни!".

Серед конкретних пропозицій пролунало - люстрація усіх суддів разом із керівниками прокуратури, міліції та СБУ та створення Національного комітету протидії тортурам, уповноважені від якого матимуть право вільного входу і зустрічі з будь-яким в’язнем.

Єгор Соболєв, який був ведучим, пригадав відомі слова Мартіна Німьоллера, пристосувавши їх до української дійсності: спочатку арештовують "патріотівців" - вони "фашисти", за них ніхто не заступиться, потім політиків, які не виконали свої обіцянки, теж ніби не шкода, і так далі - аж поки не залишиться нікого, щоб нас захистити.
Виступала Ганна Гнап - дружина Дмитра Гнапа, який вже два роки сидить у Чернівецькому ізоляторі. Як стверджує Ганна, він - чесний міліціонер, який розслідував справи про викрадення машин і був сам несправедливо звинувачений у викраденні автівки. З нього катуваннями вибили явку з повинною, і тепер він дуже жаліє, що пішов працювати у міліцію.

Далі >>>
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments