Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Затримані за контрацептиви розповіли про тиск, що чинився на них під час 15-добового ув’язнення

Затримані за роздачу біло-блакитних презервативів на Майдані Незалежності Сергій Мельниченко, Богдан Тицький і Ярослава Пугачова, перепочивши після 15-добового арешту, розповіли про своє перебування за гратами, повідомляється на сайті "Чорного Комітету".
Під час утримання в приймальнику до них їздили оперативні працівники МВС, погрожували, здійснювали психологічний тиск і намагалися змусити зізнатися у діях, котрих ті не вчиняли.
Спочатку приїхав оперативник, який намагався дізнатися, хто і де розробляв та виготовляв коробочки для презервативів, та де вони зберігаються і до яких міст були відправлені.

Сергія Мельниченка, голові ВГО "Коаліція учасників Помаранчевої революції", намагався звинуватити у злочинах, яких той не вчиняв. Розпитував про членів організацій, зокрема про місце перебування активістів КУПРу. Сергію Мельниченку довелося йому пояснити, що під час перебування в місці позбавлення волі не може відслідковувати пересування своїх заступників.

Від активіста ГІ "Чорний Комітет" Богдана Тицького вимагав надати пояснення по тим же питанням. Проте громадський активіст розмовляти відмовився.

За кілька днів приїхав інший опер - Денисюк Сергій Володимирович. Він своїх документів не показував. Допитував Богдана Тицького і Ярославу Пугачову.
Богдану погрожував створити проблеми за громадську діяльність, а також його рідним та близьким. В ході розмови багато матюкавася, опускався до особистих образ. погрожував посадити хлопця за розфарбування бігбордів (до яких насправді Богдан відношення не мав), відверто заявляючи "ми найдьом свідєтєлєй і відєо, коториє ето подтвєрждают", потім кричав: "прівикай к зарєшочєному акну, ти должен сідєть", а також висловив жаль, що умовиперебувавння у спецприймальнику доволі прийнтятні. Погрожував виселити з гуртожитку, в якому Богдан фактично не проживає майже три роки.

Він не ставив конкретних запитань, але залякував, натякав на можливу розправу, поводився брутально, мова його рясніла ненормативною лексикою, навіть у розмові з дівчиною. Ярославі Пугачовій закидав причетність до невідомо яких злочинів, котрих конкретно не називав, та намагався змусити дати свідчення про участь Тицького у закиданні бігбордів з портретом Януковича яйцями з фарбою, яке відбулося у багатьох містах України.
Конкретних вимог чи запитань Денисюк не ставив. Просто чинився жорсткий психологічний тиск з метою деморалізації громадських активістів. На думку Мельниченка і Тицького, таким чином оперативник намагався залякати їх і позбавити бажання подальшої участі у громадянських акціях.
Tags: братство святого луки, купр, чорний комітет
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments