Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Євген Захаров не став омбудсменом :(

Сьогодні Верховна Рада шляхом таємного голосування бюлетенями обирала омбудсмена. Були висунуті дві кандидатури - правозахисник, співголова ХПГ Євген Захаров і Валерія Лутковська - представник уряду при Європейському суді з прав людини. На жаль, кандидатуру Захарова підтримало менше депутатів, ніж його конкурентку, незважаючи на те, що перед цим Захарова підтримав профільний комітет, зазначивши, що Лутковській бракує для цієї посади необхідного згідно закону досвіду правозахисної діяльності. Валерії Лутковській теж не вистачило для обрання омбудсменом 14 голосів, але схоже, що її кандидатуру незабаром винесуть на розгляд ВР повторно і "продавлять" за допомогою "тушок".

Звісно, мені хотілося б, щоб Захаров став омбудсменом. Бо говорити про людину можна різне - і хороше, і погане - а я знаю пана Євгена з боку справ, а не слів. Особисто мені він колись допоміг - абсолютно безкорисливо, не знаючи на той момент мене особисто, і багатьом іншим теж.

А які ж капосні питання ставили Захарову депутати! Болдирєв з ПР спитав викривальним тоном, чи продовжує ХПГ фінансуватися з фондів міжнародного спекулянта Сороса. Захаров, оком не змигнувши, відповів, що так, продовжує, і отримувати фінансування від фонду "Відродження" - це велика честь.
По суті було питання лише від Ірини Геращенко - як кандидат на посаду омбудсмена збирається боротися з катуваннями у міліції та іншим бєспрєдєлом.

Далі виступала Валерія Лутковська. Їй добряче дісталося від опозиції. Відповідаючи на питання Олени Бондаренко з БЮТ, вона відмовилась казати про політичні репресії над Тимошенко і Луценком.

Під час виступів від фракцій опозиція, звісно, була за Захарова, влада - за Лутковську. Симоненко просто піарився, кажучи загальновідомі речі - що треба захищати права всіх людей, а не лише у резонансних випадках. Опозиціонери звертали увагу на те, що нинішня посада Лутковської є, по суті, прокурорською, а не правозахисною.

Далі до трибуни прорвався Олег Ляшко і закричав, що Лутковська причетна до порушення прав людини - до законопроекту, через який бунтували афганці і чорнобильці.

Врешті-решт лічильна комісія почала підготовку до голосування, яка тривала довго, голосування і підрахунок результатів відбулися у другій половині дня. Під час перерви журналісти брали у Євгена Захарова інтерв’ю, і він казав про свою конкурентку лише хороше. Зокрема, що вона домагається виконання всіх рішень Європейського суду, і що запровадила практику, щоб компенсації, присуджені Європейським судом, виплачувались за рахунок організацій, винних у порушенні прав людини. Хоча душею пан Захаров не кривив - зазначив, що якщо Лутковську оберуть омбудсменом, їй буде важко з посади адвоката держави переключитися на захист прав людей.

Спочатку я думала, що регіонали навмисно висунули кандидатуру Валерії Лутковської - людини, якій з об’єктивних причин важко бути обраною на цю посаду - лише для того, щоб не пропустити Захарова і залишити Карпачову, яка не є одіозно-скомпрометованою, як, наприклад, Табачник, і водночас не є небезпечним для влади правозахисником - яким, без сумніву, став би Захаров.

Але регіонали кажуть, що не висуватимуть Карпачову, а висунуть повторно Лутковську.
Те, що відбулося, вчергове підтверджує недієздатність ВР, яка голосує, як накажуть з Банкової.Більше фото - тут:
http://www.bilozerska.info/?p=6354
Tags: верховна рада, правозахист
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 15 comments

Recent Posts from This Journal