Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Pussy Riot та херсонські студенти

У росіян таки можна дечому повчитись.
Як усі, мабуть, знають, 21 лютого цього року чотири дівчини зі скандального гурту "Pussy Riot" трохи побісилися перед вівтарем у московському храмі Христа Спасителя і зняли це на відео. У такий спосіб вони створили відеоряд до свого кліпу "Богородице, Путіна прожени". Це була не перша скандальна антипутінська акція гурту.

Ясна річ, що керівництво РПЦ, виступаючи під псевдонімом "віруючі громадяни", почало вимагати якнайсуворішого покарання хуліганок, що образили почуття вірян. І ось нещодавно двох учасниць цієї акції затримали і запроторили на два місяці у СІЗО - незважаючи на те, що в обох є маленькі діти. Їм загрожує до 7 років позбавлення волі за статтею "Хуліганство".

І тут починається найцікавіше. Справжні віруючі християни оголосили збір підписів на захист дівчат. Під зверненням на ім’я патріарха РПЦ Кіріла вже підписалася величезна кількість людей.
У зверненні сказано: "Ми, автори цього листа, - віруючі люди. Більшість із нас вважає таку поведінку у храмі неприпустимою. Але ще більш неприпустимою ми вважаємо реакцію на подію, що сталася - кримінальне переслідування і позбавлення волі, а також жорстокі відгуки на адресу учасниць "панк-молебню" від членів православної Церкви. Адже у Євангелії сказано: "Благословляйте тих, що проклинають вас, добродійте ненависникам вашим і моліться за тих, що несправедливо свідчать проти вас". (Матвія 5: 44).
Ваша Святосте, ми просимо Вас проявити християнське ставлення до учасниць гурту Pussy Riot і клопотатися перед судом про закриття цієї кримінальної справи".

Ініціатори звернення трохи помилилися з адресатом. Кіріл - такий самий гебіст, як і Путін, вони один одного завжди підтримають, а дівчат покарано насправді не за те, що образили почуття віруючих, а за те, що образили особисто Путіна.

Але сам факт збору цих підписів справляє враження. Наші брати українці у такій ситуації подумали б: "Ці дівчата не є святими з білосніжними крильцями, вони хотіли піару, а може, їм хтось і заплатив, вони справді образили людей - то хай влада робить з ними, що хоче, а наша хата з краю".
А от росіяни, думаючи так само, як українці (бо це, скоріше за все, так і є), тим не менш, встають на захист"панк-феміністок". Бо розуміють, за що їх ув’язнено насправді.

На захист дівчат, гостро засудивши їх і назвавши "дурепами, що здійснили дрібне хуліганство задля паблісіті", встав і найвідоміший російський блогер та опозиціонер Алєксєй Навальний. Він, як і автор цих рядків, вважає, що вони заслужили максимум на п’ять діб адмінарешту, і наводить приклади, коли наближені до влади злочинці, в тому числі убивці, не сиділи взагалі.

Якщо хтось іще не зрозумів, на що я натякаю - де був масовий збір підписів, коли за яєчню на Вічному вогні у СІЗО посадили Ганну Сінькову? Де зараз масовий захист херсонських студентів, проти яких порушили кримінальну справу за листівки з цілком офіційним портретом Януковича і текстом "Широка страна моя родная, много в ней лесов, полей и рек. Я другой такой страны не знаю, президент которой бывший зэк"? Де хоча б Інтернет-флешмоби на їхню підтримку - щоб на кожному другому сайті висіла фотокопія цієї листівки?

(Зараз, на щастя, цю справу вже закрито).

У випадку з Pussy Riot і Ганною Сіньковою влада і міліція прикривалися святим - образою почуттів значної кількості громадян - віруючих в одному випадку, ветеранів в іншому. З приводу ж відкриття кримінальної справи проти херсонських студентів начальник Управління МВС в Херсонській області, генерал-майор Валерій Литвин заявив: "Міліція поза політикою і захищає честь і гідність усіх громадян, незалежно від посад, соціального статусу, поглядів і переконань". Але щось не дуже віриться, що якби хтось почепив на паркан листівку "Сантехнік ЖЕКу Іван Петренко - колишній зек", і навіть якби цей Петренко звернувся до міліції з приводу образи його честі і гідності, хтось би порушив з цього приводу карну справу.

А у листівці ж - жодного лайливого чи брехливого слова, ніяких образ почуттів жодної верстви населення. Лише констатація факту.
То що, продовжимо бути з краю?
Tags: студенти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →