Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Сумне про Шевченківське свято, з фото і відео

Вчорашнє вшанування Шевченка справило на мене гнітюче враження.

Спочатку прийшли втрьох Турчинов, Яценюк і Тягнибок, поклали квіти і поїхали. Я це не знімала, бо при всій повазі до лідерів опозиції і до самого факту, що вони продемонстрували єдність - не люблю знімати офіціозні моменти. По обидва боки від пам’ятника їх зустрічали люди, переважно жіночки старшого віку, з державними прапорами. Мої знайомі відверто казали, в тому числі у мікрофон, що ці жіночки були проплачені.

Далі свою окрему акцію провели спільно УНСОвці (для яких 9 березня - не лише день народження Тараса, а річниця побоїща під час "України без Кучми", після якого вони опинилися за гратама), КУНівці, УНПівці тощо. Людей було дуже мало - думаю, сотні чотири.

Біля пам’ятника Кобзареві прийняли до Спілки письменників нову генерацію молоді. Сергій Пантюк та Володимир Шовкошитний вручили квитки, зокрема, Кирилові Булкіну, автору відомого твору про дружбу між людьми та упирями, який мені дуже подобається.

Член Проводу УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) покритикував і владу, і опозицію, і не без гордості пригадав події 9 березня 2001 року, коли, згідно матеріалів справи, у сутичках постраждали 72 міліціонери.

Володимир Манько, голова Секретаріату ГП КУН, казав про те, що Шевченко виступав і проти національних утисків, і проти соціальних визисків. КУНівець рішуче виступив проти продажу землі і закликав не підтримувати на виборах ні владу, ні опозицію, бо різниці між ними немає, бо у так званої опозиції немає національної складової. Чомусь одразу, як він це сказав, у нього з ладу вийшов і деякий час не працював мікрофон :)

Також виступав голова Спілки офіцерів В’ячеслав Білоус, який розповів про нову законодавчу ініціативу (спільно з "Просвітою") - щоб усі чиновники, а також ті, хто прагнуть отримати громадянство України, складали письмовий іспит з української мови.

Далі від Всеукраїнського фонду Тараса Шевченка було нагороджено премією українську письменницю, дослідницю і перекладачку з Петербурга Тетяну Лебединську, яка розповіла про українську діаспору в Росії і подарувала книжку "Український Санкт-Петербург".

Невдовзі після її виступу я не витримала і пішла звідти. А, ще забула розповісти: Українська народна молодь влаштувала невеличкий перформанс: аукціон з продажу туалетного паперу в обгортках з портретами Бузини і Табачника. Це називалося повним зібранням їхніх творів. На столику поруч з "товаром" стояла інструкція з використання :)

А ще був гарненький плакат із палаючими "хоромами" і написом "І повіє огонь новий..." (побачивши цей плакат, люди пожвавились: "Межигір’я горить!").
.
Ну що це таке? Раніше, за Ющенка, при всій гризні між ним і Тимошенко, і не тільки між ними двома, були українці і були українофоби. Українці у такі дні збиралися масово, проводили урочисті свята, українофоби бризкали слиною і провокували сутички, іноді отримували по голові чи хоча б яйцем у пику.
І це було не лише тому, що була наша влада. За Кучми вона ж ніби не була нашою. А все одно - такого, як зараз, не було.

Зараз ці вшанування перетворилися на маргінес. Знаєте таку породу немолодих дядьків, які полюбляють зчепитися один з одним десь на площі і почати голосні суперечки про політику, висловлюючи при цьому, м’яко кажучи, нетривіальні судження, а люди на них озираються і оминають стороною?
Я в жодному разі не закликаю погано ставитись до таких людей чи не пускати їх на мітинги. Але коли їх стає мало не половина - це про щось каже. "Хлоооопці! Пора вже братися за виииила! І запалювати цей новий вогонь! Запаліть його, мої ріднеееенькі!" - а таких я б взагалі гнала в шию. І не тому, що вони здатні когось на щось підбити і підставити під якісь неприємності (вони на це, зрозуміло, не здатні), а тому, що дуже дратує порожнє базікання.

Сумно.
Вочевидь, і в цьому винна влада. Суспільство деградує.
Треба негайно об’єднатися всім, хто проти Януковича, усунути цю владу від влади і декого надовго посадити. Не треба цього боятися: за Юлю і Луценка зараз заступається весь світ. А за тих заступатимуться лише Росія, Білорусь і, можливо, Вануату (якщо заплатять окремо).Більше фото - тут:
http://www.bilozerska.info/?p=6278
Tags: кун, українська народна партія, уна-унсо, шевченко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 22 comments