Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Шевченківські читання від ВО "Свобода" (фото, відео)

У день народження Тараса Шевченка активісти київської "Свободи" і КУН влаштували шевченківські читання. Спочатку майстри слова, вживу і в запису, декламували біля підніжжя пам’ятника Кобзареві його твори (зокрема, найбільш гострі, такі як "Швачка" і "Холодний Яр"), а потім виступали представники столичної організації "Свободи", зокрема, її керівник Андрій Іллєнко, а також народна артистка України Людмила Єфименко та режисер Володимир Петранюк з КУН. З динаміків лунали пісні на вірші Тараса.

Якщо спробувати коротко переповісти, про що йшлося у виступах, - про те, що антиукраїнські сили, які вже 20 років знаходяться при владі у нібито незалежній Україні, намагаються привласнити собі Шевченка і зробити з нього такого собі беззубого дядечка, який колись давно жив і щось там писав. Натомість справжні українці повинні сприймати його творчість як дороговказ і заклик до дій. Один із промовців, Юрій Городиський із Вишгорода, сказав, пригадавши цитату з "Холодного Яру" Горліса-Горського, що хотів би, щоб його маленький син Тарас "начитався Шевченка і став бандитом" (звичайно, малися на увазі українські повстанці).

Все б добре, але краще було б, якби не тільки майстри слова, артисти, читали Шевченка, а звичайні свободівці теж, і бажано не з папірця. Це ж не театр, де від виконавців вимагається професіоналізм. Як на мене, вірші Шевченка - те саме, що державний гімн. Не запрошують же на мітинги оперних співаків для його виконання.

Оскільки планувалося читання віршів, я одразу налаштувалася на те, щоб знімати відео, що й робила протягом усього заходу. Подумавши, вирішила не робити нарізку, а викласти практично повний відеозапис.Фото тут:
http://www.bilozerska.info/?p=6259


(А фото і відео з ранкових заходів викладу вже, мабуть, завтра зранку)
Tags: свобода, шевченко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments