Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як працюють провокатори спецслужб

Нижче - повідомлення прес-служби СНА про останнє судове засідання над "васильківськими "терористами", на яке я, на жаль, не потрапила. На цьому засіданні підсудний Володимир Шпара розповідав, як йому дзвонили провокатори і підбивали висловити наміри про якісь незаконні дії. Цю розмову записували СБУшники, аудіофайл долучений до матеріалів справи, нижче це аудіо можна прослухати або скачати за посиланням.

Дуже раджу послухати - це розкішний практикум, як працюють провокатори від спецслужб - не якась там лекція, а жива, справжня розмова. Слухайте і вчіться не потрапляти у пастки! Чому, до речі, звинувачення долучило цей запис до справи - я так і не зрозуміла, адже він свідчить на користь Шпари: Володимир, по-перше, прямим текстом каже, що пам’ятник у Борисполі (який вони нібито збиралися підірвати) вже демонтовано владою, по-друге, виступає проти розклеювання у Василькові листівок. І взагалі не каже нічого компрометуючого. Ну, так вони працюють. Але розслаблятися все одно не раджу.


agent ermakovych

28 лютого 2012 року, під чергового засідання у так званій справі "васильківських "терористів", відповідаючи на запитання прокурора, підсудний Володимир Шпара розповів, як за декілька місяців до його арешту йому декілька разів телефонував якийсь Олександр, нібито з міста Славутич. У своїй розмові ця особа пропонувала Шпарі як представнику ГО "Патріот України" нищити пам'ятники Леніну в різних населених пунктах Київської області. При цьому особа, яка розмовляла з Володимиром Шпарою, плуталася - наприклад, називаючи місцезнаходженням пам'ятника Леніну не місто Бориспіль, а місто Бровари, де він був демонтований більше 10 років тому. Окрім цього, цей нібито пан Олександр пропонував Володимиру Шпарі та іншим членам ГО "Патріот України" прийняти участь в розклеюванні листівок, направлених на демонтаж пам'ятників Леніну в Київській області.

Коли Шпара відмовився брати в цьому участь, то цей нібито Олександр зазначив, що вони самі проведуть розклейку нібито під національною символікою в містах Бориспіль і Васильків. У свою чергу Володимир Шпара заперечив проти розклеювання будь-яких листівок, не погоджених з ГО "Патріот України", в м. Василькові.

Як з'ясували підсудні І.Мосійчук, С.Бевз, В.Шпара під час ознайомлення з матеріалами справи, через декілька днів після згаданої розмови в м. Борисполі дійсно були розклеєні листівки, на яких була зображена свастика і в яких містилися заклики щодо підриву пам'ятників Леніну, нападів на органи державної влади, міліції, СБУ та прокуратури. Текст цих листівок було виявлено слідчими СБУ на CD-дисках, вилучених разом з саморобним вибуховим пристроєм в приміщенні в м. Василькові, розміщені за адресою Грушевського, 7 та у підсудних на підкинутих їм флеш-носіях.

Враховуючи вищевикладене, а також факт того, що на початку розмови нібито Олександра з м.Славутич з Володимиром Шпарою чітко чутно сторонній голос, який наказує цьому Олександру починати розмову.

Підсудні у справі так званих "васильківських терористів" І.Мосійчук, В.Шпара, С.Бевз вважають, що особи, які телефонували В. Шпарі на його телефон (цей номер використовувався як контактний і розповсюджувався в Інтернеті та на листівках "Патріот України"), є провокаторами, які співпрацюють зі співробітниками СБУ, які розробляли активістів організації "Патріот України". Як відомо, старшим зі співробітників СБУ, які цим займалися, тобто "курують" національно-патріотичний рух на Київщині, є оперуповноважений Київського обласного управління СБУ Дмитро Єрмакович. У тому, що він сам займається "разработкай" активістів ГО "Патріот України" та інших національно-патріотичних сил Київщини, Дмитро Єрмакович зізнався сам під час своєї розмови зі свідком у справі так званих "васильківських терористів" Юрієм Бойком, які журналісти ТВІ записали прихованою камерою (http://tvi.ua/ua/watch/author/?prog=90&video=5193).

На підтвердження своїх слів наводимо аудіозапис розмови (аудіофайл в архіві можете завантажити звідси: http://sna.in.ua/vt/agent_ermakovycha.rar) між нібито Олександром з м. Славутич та підсудним у справі так званих "васильківських "терористів" Володимиром Шпарою, яка приєднана до матеріалів цієї кримінальної справи у вигляді доказу. У той же час зазначаємо, що у матеріалах кримінальної справі так званих "васильківських терористів" відсутні рішення суду на прослуховування мобільного телефону Володимира Шпари. З чого захисники підсудних роблять висновок, що працівники СБУ незаконно прослуховували і фіксували телефонні розмови Володимира Шпари та інших членів організації "Патріот України".

Окрім допиту Володимира Шпари, на засіданні Києво-Святошинського районного суду Київської області в так званій справі "васильківських терористів" суддя Юрій Бурбела розглянув декілька клопотань. Було задоволене клопотання підсудного Ігора Мосійчука щодо допиту в першу чергу в якості свідка його дружини - для того, щоб вона могла бути присутня на судових засіданнях. Було відхилене клопотання захисника Ігоря Мосійчука Оксани Мельник щодо направлення Ігоря на обстеження стану здоров'я в заклади Міністерства охорони здоров'я, підставою для чого послугував лист керівництва Київського СІЗО, в якому рекомендовано провести обстеження Мосійчука за межами СІЗО в закладах Міністерства охорони здоров'я. У той же час суддя Юрій Бурбела ухвалив рішення звернутися до керівництва Лук'янівського СІЗО із запитом щодо стану здоров'я Ігора Мосійчука.

Самим смішним усім присутнім та учасникам процесу видалося клопотання представника обвинувачення - прокурора, яка просила в якості доказу долучити до матеріалів справи біографію підсудного Ігора Мосійчука, розміщену на сайті Вікіпедія. На що сам підсудній Мосійчук заявив, що через відсутність доказів проти нього обвинувачення буде долучати до справи не лише матеріали з Інтернету, але і написи з парканів. Суддя з зрозумілих причин відмовився приєднувати ці матеріали до кримінальної справи.

Наступне засідання у так званій справі "Васильківських терористів" відбудеться 19 березня о 14-00 годині у Києво-Святошинському районному суді за адресою м. Києв, вул. Мельниченка, 1.

Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments