Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

«Попови» прийшли захищати обгорілий будинок (фото, відео)

Сьогодні, 18 лютого 2012 р., активісти громадської ініціативи «Захистимо старий Київ» провели акцію на захист будинку по вул. А. Тарасової, 4 (біля готелю Hyatt). Цей будинок горів влітку, я знімала пожежу (http://bilozerska.livejournal.com/464325.html). На думку більшості, пожежа була влаштована навмисно, щоб прискорити знесення будинку (якому, до речі, 105 років) і побудувати на його місці щось нове.

Сьогодні активісти вдягнули маски з портретом голови КМДА Попова (якого нібито бояться забудовники – щоб їх налякати; «якщо він має багато повноважень, але нічого не робить – ми замість нього») і розгорнули великий банер «ПРОКУРОРА!». Ігор Луценко повідомив, що активісти зібралися з вимогою покарати винних у смерті будинку (труп будинку стоїть тут півроку, просто напроти «Хаяту», його бачать іноземці, які виходять з готелю, і у них складається негативне враження про нашу державу). А винними можуть бути або забудовники, або міська влада, або ті і ті разом, і хтось обов’язково має бути покараний.

Дуже цікаво розповідав відомий активіст Тімур Ібраімов. Акторка Алла Тарасова, на честь якої названо вулицю, грала у п’єсі «Вишневий сад», і Тімур порівняв знищення саду зі знищенням старого Києва. Заодно розповів, як правильно у російській мові ставити наголос у слові «вишневый». Вік живи – вік учись, виявляється, «вишнЁвый» сад – це чийсь приватний маєток, а якщо йдеться про сади, де вирощують вишні у промислових масштабах, тоді «вИшневый».

Олександр Бригинець розповів, що активісти намагалися домогтися порушення кримінальної справи за умисний підпал будинку, але все було марно. Він закликав, незважаючи ні на що, врятувати будинок і сказав, що не вірить у те, що його хочуть знести для того, щоб створити на його місці сквер. Ні, скоріше за все, там буде флігель «Хаята», попри те, що законом заборонено будуватися в історичному місці. Тобто, війна за це місце лише починається.

Цікаво сказав ще один учасник акції, мешканець будинку на сусідній вулиці, так званої «Садиби Мурашка», ще одного «проблемного будинку» у центрі Києва: «Те, що у нас бандитська влада – це дуже добре, бо це ознака демократії. Бо коли монархія, то влада від Бога, а ті, хто проти – бандити. А у нас не так, у нас влада бандитська» :) Він запропонував усім замість того, щоб плакатись, яка влада погана, об’єднатися і створити спільний Штаб оборони Києва.

Під час цього виступу якийсь дядечко почав голосно обурюватись, що будинок в аварійному стані і може щохвилини обвалитися на дітей, які тут гуляють, тому його треба негайно знести, а активісти виступають проти, бо їм заплатили. Докотилося наше суспільство: будь-який пікет чи театралізована акція, з будь-якого приводу сприймаються перехожими як проплачені…Більше фото тут:
http://www.bilozerska.info/?p=5885
Tags: будівельний конфлікт
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments