Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Комітет Визволення Політв’язнів: плани на найближче майбутнє

Сьогодні відбулися перші у цьому році збори Комітету Визволення політв’язнів. На порядку денному - три питання:

1. Ситуація навколо Володимира Чмиря, члена ОУН та ВО "Свобода", директора школи-інтернату ім.Вернадського, що у смт. Шишаки на Полтавщині. Він, як розповів присутній на зборах голова Київської ОУН Богдан Червак, створив у Шишаках справжній осередок українського націоналізму. Звісно, що незручного директора весь час намагаються звільнити з роботи. Він судиться, але програє суди, і йому, за словами пана Богдана, кажуть: "Нічого тобі не допоможе, Київ далеко".

2. Допомога активістам ГО "Патріот України", ув’язненим у Харкові (двоє хлопців сидять за побиття відомого українофоба, який увірвався до їхнього офісу і відкрив стрілянину з травматика, і лідер організації Андрій Білецький - взагалі невідомо за що).

3. Участь КВП у майбутніх парламентських виборах.

Володимира Чмиря було вирішено захистити - спочатку зробивши спільну заяву на його підтримку і надіславши її у всі можливі інстанції, а згодом провести у Києві одну або декілька акцій.

У Харкові, вочевидь, відбудеться акція на захист ув’язнених патріотівців за участі киян. Імовірно, це буде концерт під СІЗО - подібний до тих, які регулярно робляться у Києві.

Щодо виборів, то, як сказав Микола Коханівський, оскільки революції немає - йдемо на вибори. Після тривалої наради було вирішено направити до штабу об’єднаної опозиції і окремо до партій, які у неї входять, звернення із пропозицією включити до партійних списків дві кандидатури від патріотичного громадського сектору. У разі, якщо відповідь буде негативна, можливі подальші перемовини про співпрацю з об’єднаною опозицією по мажоритарці.
Окремі члени КВП казали про можливість балотуватися і без співпраці і підтримки з боку опозиції, але особисто я цей варіант вважаю неприйнятним.

В кінці до зборів долучився відомий журналіст Єгор Соболєв, який зі своїми товаришами теж активно займається правозахистом (зокрема, вони захищають учасників акції протесту підприємців на Майдані і так званих "ніжинських робінгудів"). Йшлося про те, щоб об’єднати зусилля. Що давно пора зробити, і не лише в плані правозахисту.

Фото Юлі Смірнової.
Tags: комітет визволення політв’язнів
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 24 comments