Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Міліція залякує журналістів і намагається повісити на них пошкодження білбордів Януковича

Коротко - суть така. У Львові і на Рівненщині якийсь час тому невідомими були пошкоджені білборди із зображенням Януковича. Про це написала Gazeta.ua. Кореспонденти, оскільки різні регіони, були різні. Зараз їх викликають на допити у міліцію. У першому випадку львів’янину Євгену Борісову, з його слів, погрожували катуваннями і намагалися примусити взяти пошкодження білборду на себе - мовляв, він це зробив для того, аби першим про це написати і прославитись :)

Крім того, міліціонери відібрали у хлопця мобільний телефон (нібито щоб перевірити, чи не крадений) і скопіювали собі всю базу контактів. Тепер викликають на допити людей з цієї бази.

Я вже багато разів писала про те, як працює наша міліція. Вона хапає того, хто не ховається - умовно кажучи, чий підпис стоїть під матеріалом, і намагається щось із нього витрусити. Думаю, у випадку з Борісовим розрахунок був на те, що хлопець злякається і викаже того, хто повідомив йому про пошкодження білборду.

Нагадую, що ми, журналісти, маємо право не розкривати джерел інформації інакше, як за рішенням суду. Я розумію, у якій державі ми зараз живемо, і розумію, що якщо на це послатися, потрібне слідству рішення суду з’явиться наступного дня.

Так ось: особисто я у такому випадку краще пішла б під кримінальне переслідування, але джерела не здала б і після рішення суду. Бо у суддів репутації порядних людей нема, їм втрачати нічого, а у нас поки що вона є. І совість була б чиста: пошкоджений білборд - не теракт.

Це до питання, чому я намагаюся "проштовхнути" наш законопроект про захист джерел інформації (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=39929). А щоб не було більше таких історій. Щоб не сміли робити з нас узаконених стукачів.

Подробиці про виклики на допити - на сайті Gazeta.ua (інформацію, викладену у ній, Євген Борісов підтвердив мені особисто):
http://gazeta.ua/articles/politics/_miliciya-dopitue-zhurnalistiv-gazeta-ua-cherez-poshkodzheni-bigbordi-yanukovicha/421847

Tags: бєспрєдєл, журналістика, мєнти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments