Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Раді зник законопроект про захист журналістських джерел інформації

Це про наш законопроект, яким я вам весь час набридаю - О.Б.

З порядку денного Верховної Ради вилучили законопроект № 8256 про захист джерел інформації, яким у своїй роботі користуються журналісти. Про це Тижню розповів один з авторів законопроекту, депутат від БЮТ Андрій Павловський.

«Законопроект був попередньо одностайно узгоджений, але за ніч із незрозумілих причин зник з порядку денного», - повідомив депутат.

За словами Павловського, на погоджувальній раді 6 лютого профільні парламентські комітети (з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і з питань свободи слова) одностайно підтримали законопроект. Народний депутат Володимир Стретович готувався доповідати по законопроекту на пленарному засіданні 7 лютого. Але зранку перед засіданням депутатам роздали роздруківки порядку денного, у яких законопроекту № 8256 не було.

Депутат припускає, що зникнення законопроекту напряму пов’язане з наближенням парламентських виборів та бажанням влади контролювати інформаційний простір під час виборчої кампанії.

«Законопроект передбачав, що журналіста не можна буде допитувати без спеціальної санкції. Там йшлося і про прядок обшуку, вилучення майна, блокування рахунків телекомпаній і журналістських організацій. Все це не сподобалось владі: вона хоче перед виборами тримати журналістів на гачку,» - обурюється Павловський.

Як повідомив народний депутат, автори законопроекту продовжують з’ясовувати, хто дав розпорядження зняти документ з розгляду.

Приводом до написання цієї законодавчої пропозиції були події січня 2011 року, під час арешту незалежного журналіста Олени Білозерської, у якої вилучили всю техніку. Група депутатів від опозиції спільно з представниками мас медіа розробили законопроект щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, яким пропонувалося посилити захист журналістських джерел інформації. Законопроект кілька разів вносили до порядку денного Верховної Ради, але до його розгляду справа так і не дійшла.

Законопроектом пропонувалося до переліку професій – нотаріуса, лікаря, психолога, священнослужителя – представників яких не можна допитувати як свідків з приводу інформації, що стала їм відома у процесі виконання їхньої роботи, додати професію журналіста.

Також передбачалося, що обшук і вилучення обладнання і носіїв інформації у журналіста можуть здійснюватися лише за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем здійснення слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва або Севастополя). Пропонувалося, щоб у такому поданні обов’язково повинно бути зазначено, що йдеться про обшук у журналіста.

http://tyzhden.ua/News/41636
Tags: верховна рада, журналістика
Subscribe

 • Чому потрібно підтримувати Стерненка?

  Зараз покажу трохи сьогоднішніх фото з акції на підтримку Стерненка - переважно це плакатики, зняті згори, з парапету. Все пройшло несподівано…

 • Стерненко. Протести (ФОТО, ВІДЕО)

  І знову мені довелося порушити самоізоляцію - заради акції на підтримку Стерненка. На такі акції треба ходити, бо спочатку Стерненко, далі ми.…

 • Патріоти з безвиході

  Я так само, як і ви, не знаю, що на нього найшло і яка цьому причина - чи то животворний вплив нового американського президента, чи то бажання…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments