?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Зимова акція

У Раді зник законопроект про захист журналістських джерел інформації

Posted on 2012.02.08 at 16:55
Tags: ,
Це про наш законопроект, яким я вам весь час набридаю - О.Б.

З порядку денного Верховної Ради вилучили законопроект № 8256 про захист джерел інформації, яким у своїй роботі користуються журналісти. Про це Тижню розповів один з авторів законопроекту, депутат від БЮТ Андрій Павловський.

«Законопроект був попередньо одностайно узгоджений, але за ніч із незрозумілих причин зник з порядку денного», - повідомив депутат.

За словами Павловського, на погоджувальній раді 6 лютого профільні парламентські комітети (з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і з питань свободи слова) одностайно підтримали законопроект. Народний депутат Володимир Стретович готувався доповідати по законопроекту на пленарному засіданні 7 лютого. Але зранку перед засіданням депутатам роздали роздруківки порядку денного, у яких законопроекту № 8256 не було.

Депутат припускає, що зникнення законопроекту напряму пов’язане з наближенням парламентських виборів та бажанням влади контролювати інформаційний простір під час виборчої кампанії.

«Законопроект передбачав, що журналіста не можна буде допитувати без спеціальної санкції. Там йшлося і про прядок обшуку, вилучення майна, блокування рахунків телекомпаній і журналістських організацій. Все це не сподобалось владі: вона хоче перед виборами тримати журналістів на гачку,» - обурюється Павловський.

Як повідомив народний депутат, автори законопроекту продовжують з’ясовувати, хто дав розпорядження зняти документ з розгляду.

Приводом до написання цієї законодавчої пропозиції були події січня 2011 року, під час арешту незалежного журналіста Олени Білозерської, у якої вилучили всю техніку. Група депутатів від опозиції спільно з представниками мас медіа розробили законопроект щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, яким пропонувалося посилити захист журналістських джерел інформації. Законопроект кілька разів вносили до порядку денного Верховної Ради, але до його розгляду справа так і не дійшла.

Законопроектом пропонувалося до переліку професій – нотаріуса, лікаря, психолога, священнослужителя – представників яких не можна допитувати як свідків з приводу інформації, що стала їм відома у процесі виконання їхньої роботи, додати професію журналіста.

Також передбачалося, що обшук і вилучення обладнання і носіїв інформації у журналіста можуть здійснюватися лише за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем здійснення слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва або Севастополя). Пропонувалося, щоб у такому поданні обов’язково повинно бути зазначено, що йдеться про обшук у журналіста.

http://tyzhden.ua/News/41636

Comments:


none_smilodon
none_smilodon at 2012-02-08 18:59 (UTC) (Посилання)

яку бридоту ти штовхаєш. країні пітрібен чілієць.

вимагаю закон про захист джерел інформації підприємця і блогера!!1


«Законопроект передбачав, що родича депутата не можна буде допитувати без спеціальної санкції. Там йшлося і про прядок обшуку, вилучення майна, блокування рахунків телекомпаній і депутатських організацій. Все це не сподобалось владі: вона хоче перед виборами тримати родичів депутатів на гачку,» - обурюється Павловський.
pingback_bot
pingback_bot at 2012-02-08 19:38 (UTC) (Посилання)

У Раді зник законопроект про захист журналістських дж

User nato_tak referenced to your post from У Раді зник законопроект про захист журналістських джерел інформації saying: [...] Originally posted by at У Раді зник законопроект про захист журналістських джерел інформації [...]
Previous Entry  Next Entry