Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про вчорашній суд над "васильківськими "терористами"

"Васильківські "терористи" вважають, що їхні права на захист обмежуються

6 лютого в Києво-Святошинському районному суді Київської області прокуратура закінчила оголошення обвинувального висновку у кримінальній справі так званих "васильківських "терористів" . Активістів Соціал-Національної Асамблеї Ігора Мосійчука, Володимира Шпару та Сергія Бевза звинувачують у підготовці до терористичного акту, виготовленні листівок із закликами до вчинення терактів та незаконному поводженні з вогнепальною зброєю.

Як повідомляє прес-служба СНА, підсудні своєї вини не визнали повністю, назвавши висунені проти них обвинувачення абсурдними. Зокрема, Володимир Шпара зазначив, що освітній рівень тих, хто складав обвинувачення, максимум знаходиться на рівні четвертого класу загальноосвітньої школи, оскільки вони навіть не володіють елементарними знаннями з математики.

Наприкінці судового засідання під час визначення порядку проведення судового слідства підсудні заявили, що суд позбавляє їх права на повноцінний захист. Пов'язано це з тим, що суддя Юрій Бурбела встановив такий порядок судового слідства, згідно якого свідків захисту буде допитано не одночасно із свідками обвинувачення, а в кінці судового слідства, а це, на думку підсудних, позбавляє їх права на повноцінний захист.

Підсудний Мосійчук, емоційно реагуючи на таке рішення суду, заявив, що прибув до суду не в підкидного дурня грати з шулерами, а доводити свою невинуватість. Говорячи про шулерів, він мав на увазі сторону обвинувачення, яка на підставі сфальшованих доказів сфабрикувала обвинувачення. В свою чергу, суддя Бурбела чомусь сприйняв цей вислів на свою адресу і виніс Мосійчуку попередження за неповагу до суду.

На цьому судове засідання закінчилося. Наступне засідання суду, на якому будуть допитані підсудні, відбудеться 10 лютого о 15-00. Як повідомляють захисники Мосійчука, Бевза та Шпари, на цьому засіданні їхні підзахисні наведуть беззаперечні докази своєї непричетності до підготовки терористичного акту та інших інкримінованих їм злочинів.

Характеризуючи висунені підсудним обвинувачення, адвокат Ігоря Мосійчука Оксана Мельник в інтерв'ю 5 каналу зазначила: "Доказова база обвинувачення наскільки низька, що відсутня будь-яка мотивація для утримання підсудних під вартою".

Коротко про те, як проходило судове засідання 6 лютого - записи зроблені людиною, присутньою на процесі.

Засідання почалось із зачитування обвинувального висновку. Його закінчили читати о 16.50. Після цього суддя Бурбела запитував кожного із підсудних, чи визнають вони свою вину.

І. Мосійчук: Ні, не визнаю себе винним у вчиненні жодного з цих злочинів.

В. Шпара: Не визнаю вину повністю.

С. Бевз: Ні, не визнаю. Вважаю звинувачення абсурдним.

На питання судді чи погоджуються хлопці давати покази, усі троє сказали, що так.

Після цього визначався порядок дослідження доказів. Прокурор запропонувала, щоб це був загальний порядок, тобто допит підсудних, допит свідків, дослідження матеріалів справи (письмових та ін. доказів).

Захист погодився із загальним порядком.

Адвокат С. Бевза Д. Лошаков уточнив, що вважає за необхідне допитувати свідків обвинувачення та свідків захисту, а після цього досліджувати матеріали справи. Також попросив забезпечити технічну можливість дослідження аудіо- та відеоматеріалів.

Суддя: чому так?

Д. Лошаков пояснив, що матеріали справи дуже великі за обсягом. Для того, щоб спростувати покази свідків обвинувачення, легше було б відразу допитувати свідків захисту. В іншому випадку, це буде набагато важче зробити після дослідження величезної кількості матеріалів справи.

Суддя постановив, що порядок буде наступним: допит підсудних, допит свідків обвинувачення, дослідження письмових та ін. доказів, а після цього розглядатимуться клопотання щодо виклику до суду інших свідків.

І. Мосійчук почав наполягати на тому, щоб свідки захисту допитувались після свідків обвинувачення. „Нас позбавляють повноцінного права на захист! Будемо вважати, що суд зумисне позбавляє нас права на захист. Матеріалів справи там на 2 роки читання!”

Суддя запевнив, що суд слідкуватиме за додержанням права на захист. „Суд встановив порядок дослідження доказів. Все!”

Наступні засідання суддя призначив на 10 та 15 лютого.

Початок засідання 10 лютого о 15.00.

Tags: васильківські терористи, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments