Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

І знову про перевірки СБУшниками каплички (відповідь з СБУ)

Ще у листопаді минулого року до нашої інформагенції звернувся панотець Віктор Мілейко, настоятель парафії Ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима купина", що на Оболоні. При цій парафії створено молодіжний патріотичний клуб, відбувається перегляд відеофільмів тощо. Біля каплички, що належить релігійній громаді, порівняно нещодавно встановлено пам’ятний знак киянам - воїнам УНР, біля якого парафіяни проводять регулярні панахиди за полеглих захисників Вітчизни - не дивлячись, у якій армії вони воювали.

Отець Віктор поскаржився, що, починаючи з жовтня, його парафію (біля каплички зараз будується церква) затероризувала сила-силенна перевіряючих інстанцій (санепідемстанція, відділ Державного пожежного нагляду, Інспекція Держархбудконтролю тощо), і йому вдалося довідатись, що письмове розпорядження про такі перевірки дала СБУ.

Священик розповів, що до його рук потрапив лист від управління СБУ у місті Києві, підписаний першим заступником начальника управління І.Івановим. У цьому листі пан Іванов звертався до деяких перевіряючих установ у м.Києві з таким текстом: "Управлінням СБУ у м.Києві у законному порядку отримані дані щодо порушення вимог чинного містобудівного законодавства України під час будівництва храму релігійної громади УПЦ КП Ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима купина". За офіційними даними СЕС Оболонського району та відділу державного пожежного нагляду, будівництво вказаної храмової споруди відбувається без дозволу ІДАБК (Інспекції Держархбудконтролю) у м.Києві. Крім того, продовження терміну дії архітектурно-планувального завдання закінчилося у 2006 році. Також представниками релігійної громади під час виходу на місцевість спеціалістів зазначених державних установ не надано відомостей щодо підприємств - виконавців будівельних робіт. Враховуючи викладене, інформуємо вас для вжиття заходів реагування відповідно до чинного законодавства України. Про результати просимо нас поінформувати".

Священик щиро дивувався, чому жодну іншу релігійну громаду району СБУ не досліджує на предмет наявності дозволів на будівельні роботи, і висловлював припущення, що це пов’язано з патріотичною активністю його парафіян.

При цьому він чесно зізнався, що дозволу на проведення будівельних робіт його громада не має - але так само не мають дозволів, але будуються, половина інших релігійних громад в Оболонському районі (Московського патріархату), які священик легко перерахував.

- Вони обрали спосіб, як можна на нас натиснути - цілком законним способом, - каже отець Віктор. - Але чому обрали саме нашу церкву? Я вважаю, що ці перевірки політично вмотивовані.

Священик навіть підозрює, що може існувавати замовлення відібрати у церкви її майно, щоб потім передати його іншим особам.

Оскільки висвітлення жодного конфлікту не має бути однобічним, ми двічі надсилали до СБУ інформаційні запити з проханням підтвердити або спростувати отриману від о.Віктора Мілейка інформацію і відповісти ще на кілька питань - спочатку на ім’я начальника управління СБУ у м.Києві Юрія Парамонова, потім на ім’я тодішнього голови СБУ Хорошковського. Текст запиту можна подивитися тут:
http://www.bilozerska.info/?p=4960

Відповіді чекали довго, але за деякий час вона все ж прибула. Викладаю скан.

Тобто, СБУ підтвердила інформацію про перевірки. Незрозумілим лишилося тільки одне: до чого тут СБУ. Хіба порушення норм при будівництві церкви може вважатися питанням національної безпеки? А якщо шукали можливих корупціонерів - чому тоді так вибірково?

Tags: сбу, церква
Subscribe

 • Один офицер

  Військовослужбовцям Збройних Сил України, які дислоковані у Криму і перебувають зараз в оточенні російських військ. Тим військослужбовцям, які вірні…

 • Мої переклади віршів Марини Цвєтаєвої

  З нагоди 120-річчя з дня народження Марини Цвєтаєвої викладаю кілька власних перекладів її віршів. * * * Я тебе відвоюю у всіх і вся, і хай їм…

 • Сильний вірш про матір українського підпільника

  МАТИ То син її четвертий рік в неволі - Вона ж зосталася - сама, єдина. Прийшли до неї добрі друзі сина: "Матусю, дайте зброю нам, пістолі!".…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments