Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суд над Віталієм Запорожцем. Покази свідків. Ч.2

Нарешті дійшли руки опрацювати і викласти здоровенний матеріал, записаний мною у суді над Віталієм Запорожцем 26 січня. Першу частину (до перерви) я виклала тоді майже в реальному часі (http://www.bilozerska.info/?p=5599), а далі у мене доволі швидко розрядився нетбук (бо судове засідання тривало біля дев’яти годин), довелося конспектувати у блокнот, а це вже значно більша робота.

Кому цікаво, прочитають конспект повністю, а я зараз коротко поясню суть. Після перерви допитали кількох свідків. Серед них – рідний брат Віталія, який, нічого не приховуючи, розповів, як його катували менти, намагаючись вибити з нього, «де сховав брата». Також були допитані мешканець с.Семиполки Віталій Малиш, який оформлював оренду на приміщення (другий поверх) у кафе «Лелека» і мав намір організувати там власний бізнес – кафе і дискотеку, і помічник Броварського міжрайонного прокурора Тетяна Остапець.

З їхніх слів з’ясувалося: того вечора, коли сталося убивство, Малиш займався ремонтом ще порожнього приміщення і встановлював там апаратуру для дискотеки. До нього прийшла Остапець (за їхніми словами, без ніякої справи, вони просто знайомі, і вона розповідала йому про свою закордонну відпустку, з якої щойно повернулася, а він їй – про свої бізнес-плани). Десь за півгодини туди ж, начебто без попередньої домовленості, прийшли майор Симоненко (у цивільному) і міліціонер у формі на ім’я Андрій, якого Симоненко представив, як нового дільничного. Віталій Малиш розповідав їм усім про бізнес, який він починає, показував приміщення, радився, як зробити, щоб не було порушень громадського порядку, і пригощав коктейлями на базі джину і швепсу. Думаю, читачі самі зроблять висновок про мету і перебіг такої зустрічі.

Згодом туди ж підійшов і Віталій Запорожець, згодом – ще люди, і почалася дискотека. Решта – у показах свідків. Читаючи, пам’ятаємо, що Тетяну Остапець допитував її безпосередній начальник по роботі, прокурор Бургела, якого захисники називають головним фальсифікатором справи Запорожця, а Віталій Малиш на суді каже про Запорожця тільки хороше, але й про Симоненка не каже поганого – вочевидь, він не відмовився від наміру мати бізнес, решта зрозуміло.

Головне, чого я ще не сказала: покази свідків, дані в суді, докорінно протирічать тим, що дані ними ж на досудовому слідстві. У суді вони дуже позитивно характеризують Запорожця, а у протоколах попередніх допитів називають його агресивною, неадекватною людиною, якої боялося все село, кажуть, що він весь вечір чіплявся до Симоненка, тощо.

У таких випадках за клопотанням захисників або безпосередньо за рішенням суду належить зачитати попередні покази у присутності свідка і разом з ним узгодити протиріччя. Що й було зроблено практично по кожному свідку. Пояснюючи ці протиріччя, помічниця прокурора викручувалася, як могла, а решта казали прямо: половина у наших показах – брехня, міліціонери написали це самі, а ми підписали не читаючи, інакше не вийшли б з міліції.

Докладніше – читайте конспект. Дійові особи: підсудний Запорожець, судді Міхієнкова, Рябець, Батюк, прокурорка Таран і новоприбулий прокурор Гарник, адвокати Кізін, Макар, Попов.

Читати повністю - на Bilozerska.info >>>

Tags: мєнти, семиполки, суд
Subscribe

 • Один офицер

  Військовослужбовцям Збройних Сил України, які дислоковані у Криму і перебувають зараз в оточенні російських військ. Тим військослужбовцям, які вірні…

 • Написала оце вірша про те, що у нас в державі робиться

  * * * Вчорашні мерці повилазили з зони І випнули писки бадьоро. Суди, підібравши потрібні закони, Закріплюють підсумки "тьорок". Держава - окремо, а…

 • Мої переклади віршів Марини Цвєтаєвої

  З нагоди 120-річчя з дня народження Марини Цвєтаєвої викладаю кілька власних перекладів її віршів. * * * Я тебе відвоюю у всіх і вся, і хай їм…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment