Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Сепаратистський з’їзд у Сіверськодонецьку і протидія йомуРозкажу і покажу усе по порядку, як сама бачила. Спочатку про нашу контракцію, а потім про те, що відбувалося у цей час на з’їзді.


МИ
Ми - це УНА-УНСО, Українська партія, ВО "Свобода", ГО "Патріот-захисник Батьківщини", МНК, позаорганізаційні патріоти (кого забула - бігом маякуйте, додам :)
UPD: rheinmetal додав, що було ще півдесятка УС.

Де б ще я зустріла майже всіх своїх правих знайомих одночасно?

Від’їздили від «Палацу Україна» десь о шостій, у Сіверськодонецьку біля Льодового палацу були о восьмій чи дев’ятій. Намагалася з вікна сфотографувати схожі на бараки будинки, де живуть мешканці промислової зони. Не вдалося, так що повірте на слово.
Було дуже сиро і холодно, а потім, коли я була всередині, у палаці, ще й пішов дощ :(

Ми приїхали першими

Вийшли на світ Божий

Зі мною відбулося те саме, що з багатьма недосвідченими фотографами: фотки на екрані нового фотіка при денному світлі виглядали дуже темними, я почала крутити налаштування, збільшувати витримку і в результаті деякі гарні кадри вийшли пересвітленими або розмитими, і ви їх не побачите :(

З червоно-чорними і «свободівськими» прапорами на тлі цитаделі сепаратизму :)


Михайло Ратушний зачитав відозву «Чому ми зібралися на віче «Один народ – одна Україна». Оскільки з більшістю того, що там сказано, я згодна, процитую повністю:

- ми зібралися, бо вважаємо, що у Сіверськодонецьку під захистом місцевого самоврядування здійснюється спроба «косовізації» України.
– ми зібралися, бо вважаємо, що захист територіальної цілісності є нашим громадянським обов'язком.

– ми зібралися, бо вважаємо, що громадяни України не повинні ставати заручниками імперських зазіхань із-за кордону незалежно від того, якою мовою вони розмовляють.
– ми зібралися, бо вважаємо гріхом використання релігії в брудній політичній грі.
Глибоко віруюча людина має бути переповнена любов'ю до ближнього, і лише в такий спосіб вона бачить свою християнську спорідненість з Богом.

– ми зібралися, бо вважаємо, що правдиву історію свого народу мусить знати кожен.
Спірні ж історичні питання вивчають науковці на конференціях, а не нардепи на з'їздах і політики на майданах.
(Не згодна. Вчені – все одно що судді. Як заплатять – так і вирішать :(
– ми зібралися, бо переконані, що існування громадських організацій, які об’єднують українських росіян, не повинно перетворюватись в об’єднання антиукраїнських сил.

Зліва - загадкова lisitsia_ua

- ми зібралися, бо вважаємо, що депутати місцевих рад мають насамперед вирішувати нагальні питання місцевих громад, а не дограбовувати народну власність і землю й дискутувати питання міжнародної політики, що є компетенцією ООН, ОБСЄ, Ради Європи.
– ми зібралися, бо переконані, що від Сіверськодонецьку до Чопа, від Чернігова до Херсонеса ми – один народ і одна Україна.
Ні - п'ятій колоні! Так - соборній Україні!

Козак пан Валерій, Вікторія Омельченко, Андрій Мохник

Брошурки про НАТО і унсовські листівки про Шухевича

Багато українських книг, листівок і музичних дисків було роздано мешканцям Сіверськодонецьку.
Знаю, що принаймні одна смілива людина роздавала у «святая святих» сепаратистів листівки про Шухевича. Не називатиму її, щоб не палити, захоче – відкриється сама :)


Почали збиратися опоненти. Поки що їх дуже мало. Нас розділяє міліція

Якась місцева жіночка чіплялася до нас з Ярославом, що вона зовсім не проти української мови, але як же можна без російської? От її чоловік зовсім не розуміє української і весь час просить її перекласти. Кортіло відповісти: «Якщо ви, наприклад, не вмієте користуватися комп’ютером, а треба відправити Е-мейл, що ви робите? Просите дітей. Бо їх у школі навчили, чи самі навчилися одне в одного. А телебачення чоловік може дивитися і російське». Але ми поспішали.


Прапор Партії регіонів «За власть советов!». Які «совєти» маються на увазі, свідчить червона п’ятикутна зірка на прапорі


Опонентів більшає. Врешті-решт їх разом (ПР, КПУ і ПСПУ) стало десь тисяча-тисяча двісті, а наших – біля восьмисот.

Побачивши, що кровопролиття не почалося, «Наша Україна» дала своїм людям команду виходити з прапорами


Подивіться, як вони тримають портрет Вітренко. Це явно ті самі люди, що ходять у хресні ходи від Лаври :)

А це якісь дрібні провокатори. Вони намагалися придовбатися до наших хлопців і відзняти це на мобілку. Позували мені охоче, але потім погрожували відібрати фотоапарат. Підійшов один старий унсовець, і вони втекли :)

За рогом неподалік ховався загін «космонавтів». Раптом вони отримали якусь команду і побігли на площу. Але не добігли і повернули назад. Мабуть, якась провокація не вдалася :)

Вікторія Омельченко

Відфоткавши наших в усіх ракурсах, подалася я з одним колегою у зловісне лігво сепаратистів :)

Вони довго патякали про безпрецедентні заходи охорони. Насправді не було навіть металошукачів.

З акредитацією була пісня. Звернулася по неї, коли всі строки минули – просто не спало на думку, що на з’їзд може бути потрібна спеціальна акредитація. На всіх партійних заходах, де була до того, журналістів реєстрували на місці за посвідченнями. З’ясувавши про «безпрецедентні заходи» і відбувши купу складнощів, я «розмутила» собі спеціальну акредитаційну картку. Так ось: під час її отримання в мене жодного разу не запитали жодних документів. І так само, з’ясувала, було в інших журналістів. Можна було подзвонити їм, назватися Іваном Запроданченком з неіснуючої газети «Слово Януковича», замовити і отримати перепустку.
Комусь дуже хотілося, щоб щось таке там відбулося :)

А це я з новим фотіком :)

А може, й ні. Під час епопеї з акредитацією я спілкувалася з двома хлопцями зі штабу ПР. Обоє україномовні і, схоже, західняки. Мабуть, таких зараз набирають, щоб відмитися від своєї «донецькості». А хлопці ідеєю відстоювання інтересів скривджених російськомовних сепаратистів чомусь не прониклися і працюють абияк – тільки щоб не вигнали.

СЕПАРАТИСТИ

Сепаратисти відчайдушно маскувалися під державників. (Це вже добре – бояться). По-перше, вони завезли вантажівками велику кількість державних прапорів і розвішали їх у залі. По-друге, навіть папки з документами, які роздавали журналістам (прес-пакети), були із зображенням державного прапору і тризубу на блакитному «регіональному» тлі.

Символічно: це була лише обкладинка. Бо під нею, у папці, лежали такі документи: проект «Декларации прав русской культуры и культур других народов Украины», «Проекты законов, защищающие права (це не я відмінки переплутала, це захисники російської мови :)) русскоговорящих граждан Украины, внесенные депутатской фракцией Партии регионов в Верховную Раду», «Хронология насильственной украинизации общеобразовательных школ», і, нарешті, «Резолюция II Всеукраинского съезда депутатов советов всех уровней» (про неї пізніше).Ще до початку з’їзду відбувся мітинг, на якому Симоненко виголошував щось про «бандеровцев и полубандеровцев, которые засели в Киеве и хотят поставить Украину на колени», «Сегодняшний съезд – начало давления снизу на власть, чтобы добиться смены власти» (тут він трошки переплутав – тиск не знизу, а збоку – з того боку, що східніше за наш кордон) , «Украине угрожает нацистская диктатура» тощо.


Комуністи ідуть!!! :)

«Я приехал к вам в гости, и приехал в костюме, – верещав ще якийсь депутат. – А те, что там, они в хаки и со свастикой! Так приходят завоеватели!».

Януковича оголошували патетично-замогильним голосом: «К нам прибыл САМ! Глава Партии Регионов! и Руководитель парламентской фракции Партии Регионов! Премьер-министр теневого…. Виктор! Янукович!» Сфотографувати його зблизька не давали мєнти. Коли Янукович проходив до палацу, якийсь дід кинувся йому в ноги, благаючи про допомогу, але був брутально скручений і викинутий охороною. Потім журналісти поговорили з дідом – виявилося, у нього при газифікації вкрали, здається, 4 тис. доларів. Дід 4 рази голосував за Януковича.

Янукович сяє, як нова копійка. Знову переформатуванням коаліції запахло?

Відкрив з’їзд голова Луганської облради і співголова оргкомітету з’їзду Валерій Голенко. Довго розказував про те, як СБУшники погрожували учасникам з’їзду: «Вы знаете, на сколько можете сесть?» Але вони таки не злякалися і організували з’їзд (так, погано наша служба безпеки працює!)
В 19 областях вже немає російськомовних вузів, в 5 – шкіл. Тестування відбувається лише українською мовою – тобто випускникам російських шкіл шлях не у вузи, а в двірники. Фальсифікація Голоду 32-33 рр. Демонтаж пам’ятників радянської епохи і перейменування вулиць – нас хочуть позбавити пам’яті. Ці антигуманні експерименти стануть каталізатором суспільного обурення на етнічному ґрунті. Три керівники держави підписали лист про НАТО, хоча більше ніж половина населення проти – зрадницькі дії. Бла-бла-бла…


«Мы не намерены посягать на государственный строй, как приписывают нам оппоненты, – підкреслював трошки все ж наляканий СБУшниками Голенко, – только отстаиваем права избирателей».

На з’їзді зареєструвалися 3647 депутатів з усіх регіонів України, з них 159 нардепів, представники 28 партій і організацій, представник уповноваженого з прав людини, делегація Держдуми РФ на чолі з Затуліним, представники дипломатичних місій Норвегії, Литви, Польщі, РФ, Румунії, Словаччини, Нігерії і Фінляндії.

Триколори «Русского блока» тут як тут. А ще, кажуть, того дня по місту їздили з прапорами Донецької республіки, але їх затримали


Всіх членів президії я акуратно переписала – може, колись знадобиться :). Це Янукович, Симоненко, Табачник, нардепи Тихонов, Богуслаєв, Єфремов, Колесніченко, голови облрад: донецької Близнюк, луганської Голенко, дніпропетровської Вілкул, миколаївської Демченко, запорізької Нефьодов, харківської Салигін, севастопольської Саратов, житомирської Синявська, одеської Скорик, полтавської Удовиченко, Валентина Краглик з Волині, голова «Русской общины Крыма» Сергій Цеков і академік Петро Толочко.

Зал було поділено на дві половини. У VIP-частину журналістів не пропускали оці симпатичні хлопці:

Який лідер – така в нього й охорона

У порядку денному сепаратистського збіговиська були такі питання:
1. О нарушении прав местного и регионального самоуправления (докладчик – нардеп Виктор Тихонов, президент Украинской ассоциации местных и региональных властей). Цей Тихонов довго розказував про те, як людей звільняють з посад лише через те, що вони залишили НУНС трохи раніше за Балогу, і про те, що лише через те, що комусь здалося, що хтось показав комусь середній палець… і т.д.

Під час виконання державного гімну співає, поклавши руку на серце, лише журналіст з Києва

2. О системных нарушениях прав русскоязычного населения Украины (докладчик – нардеп Вадим Колесниченко). Цей казав приблизно таке:
Як відбулася незалежна Україна? Мирним шляхом, завдяки спільним зусиллям представників різних націй. Люди підтримали незалежність, тому що їм було гарантовано право на розвиток їхніх мов і культур. (Насправді людям осточортіло жити в імперії – тюрмі народів. А тут вона якраз заслабла. От і ринулися усі – О.Б.) А тепер їх примушують відмовитись від російської мови і канонічної церкви. За період незалежності України знищено більше 3 тис. російських шкіл. Якщо у 1991-92 рр. 3 млн.268 тис. учнів навчалися російською мовою, то в минулому році – лише 400 тис. (згідно з ними ж розповсюдженими таблицями - 482,6 тис.).
(А скільки зникло українських шкіл? Населення ж скорочується – О.Б.)

Прийнято 43 закони проти російської мови – хіба це не етнічна агресія? «Все места будут заняты малограмотными, но национально свидомыми хлопцами, которые умиляются черепкам Трипольской культуры».
(Маю надію, що тепер Ющенко заступиться якщо не за Українську, так хоча б за Трипільську культуру :) Хіба можна таке хамство терпіти? – О.Б.)
Ще Колесніченко розповідав про якусь «мовну поліцію», яку нібито планує створити Тимошенко. Без української мови не захистиш дисертації, не обіймеш державної посади. Державі необхідна політика двомовності. Тому ми оголошуємо «широкомасштабное весеннее наступление в защиту прав человека. Если преступник отбирает у нас естественное право жить и дышать – мы же защищаемся!».
Злочинці взагалі-то не ті, кого обрав народ, а ті, хто на цей вибір зазіхає…3. О фальсификации и пересмотре исторического прошлого Украины (докладчик – нардеп Дмитрий Табачник). Цей брехав веселіше за всіх. Казав про те, що нас позбавляють культурного шару, створеного російськомовними українцями. Що Булгаков в українських школах заборонений, бо написав правду про петлюрівців – попередників ОУН-УПА. Що пишуться підручники «без Суворова, Амосова и Щербицького». Що Президент всупереч моралі вимагає організувати йому помісну церкву. Що «если герой Украины – гитлеровский офицер, лично несущий ответственность за смерть миллионов, такая Украина должна разделить позор Треблинки и Майданека и компенсировать государствам СНГ преступления фашизма». Мова Табачника була густо пересипана такими витонченими матюками, як «интегральные националисты», «национал-патриоты» и «шароварные националисты».

Говорячи про міфи і фальсифікації в українській історії, з якими слід боротися, Табачник дуже майстерно перемішав дійсно несерйозні твердження деяких українознавців із загальновизнаними історичними фактами. Так, серед міфів він перерахував:
- Шухевич у Львові роздавав полякам і євреям гуманітарну допомогу;
- Цивілізації «укрів» 3 тисячі років;
- Ісус Христос розмовляв українською мовою;
- Слово «Палестина» походить від «польового стану» козаків;
- Мазепа боровся за незалежність України і т.д.
Звичайно, насамкінець він закликав заборонити націоналізм.


4. Об экономических и общественно-политических последствиях вступления Украины в НАТО (докладчик – нардеп Вячеслав Богуслаев). Він почав казати про те, що для вступу до НАТО Україну зобов’яжуть купувати б/ушне натівське спорядження і примусять згорнути вільну торгівлю з Росією, Білоруссю і Казахстаном.
Дослухати шановного доповідача мені не вдалося – надійшла команда вантажитися до автобусів.

Виступ Януковича я не чула. Знаю, що після виступу Затуліна зал дві хвилини скандував «Росія, Росія!». Особисто не чула – може, їх Затулін спитав, чи знають вони, хто фінансував цей з’їзд? :))

UPD: Вже знаю (з Інтернету), що сказав Затулін. Ось що: «Как люди, которые вышивают крестиком и выпиливают лобзиком, могут слать письма в Брюссель?»
Невже після цього його пускатимуть до України?
Взагалі-то, у нас є люди, які й танк вміють водити. А вже сміттєзбиральну машину - так точно.


* * *

Спробую зараз коротко переповісти вам резолюцію віча (бо дуже довга, на 8 сторінок):
1. По самоврядуванню: взяти курс на децентралізацію влади. Місцеві адміністрації мають стати контрольно-наглядовими органами. Краще фінансувати місцеві бюджети.
2. По російській мові: забезпечити громадську підтримку законопроекту «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», всіляко розвивати російську мову, навіть створити для «захисту російськомовних» організацію «Совет правозащитников». Створити і розповсюдити «Белую книгу насильственной украинизации и нарушений прав человека».

3. По історії України:
- «предупредить руководителей органов власти об ответственности за антиконституционные действия, превышение полномочий и предоставление сознательно неправдивой информации, прежде всего, в отношении проблемы Голодомора, деятельности нацистских преступников и ОУН-УПА» (зверніть увагу на обережний сполучник «і» замість «із» :);
- провести всеукраїнське обговорення змісту підручників;
- створити оргкомітети по вшануванню 300-річчя Полтавської битви і 200-річчя Гоголя і відзначити ці ювілеї спільно з Росією.
4. По НАТО: створити комітет з проведення референдуму по НАТО, залучивши парламентські і позапарламентські партії;
- підняти в Європі галас про те, що український народ не хоче до НАТО.

У зловісному лігві сепаратистів :)

* * *
Коли сідали до автобусу, загубили колегу – журналіста ВВ, хоча й обшукали весь Льодовий палац. Як він дістався додому – досі не знаю.
Назад їхали під нічні політично-філософські дискусії Тополі і ще декількох хлопців. Я в суперечку не встрягала. Я дискутую тут. Бо в ЖЖ неможливо заглушити децибелами :)

*************************************
Що в дійсності відбулося у місті Сіверськодонецьк, якщо відкинути емоції?
Хтось, може, думає, що йшлося про НАТО або про захист російської мови. Нічого подібного. Все це використовується як привід для тиску на Президента з боку ПР. Не ввійдеш з нами в коаліцію (бо дуже ми за владою скучили) – дивися, які ми – у-у! У-у! Ми такі круті хами, ми тут таке влаштуємо!

Подивимось. Президент у нас спокійний, неквапливий, може, навіть толерантний і політкоректний, вибачайте на таких словах, але не боязкий.


http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/57344.html
Tags: акції, северодонецк, сепаратизм, фото, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 147 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →