Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акції УНСО і Свободи проти незалежності Косова, прес-конф. в УНІАН по СіверськодонецькуСьогодні з ранку бігаю по місту як навіжена. Не так холодно, як вітер противний. Кашляю, ще й температура під вечір. Мама, завтра ж у Сіверськодонецьк.

Коротше, зранку була акція УНА-УНСО і Української партії біля МЗС.

Ще до початку пікетування керівники УНА занесли до МЗС звернення із закликом до української влади не визнавати самопроголошену незалежність Косова та зробити максимум зусиль для підтримки територіальної цілісності Сербської держави.
Людей було небагато, півтора-два десятки.


Голова Виконкому УНА-УНСО Руслан Зайченко пояснив журналістам, що це через те, що всі готуються до поїздки у Сіверськодонецьк.

Лейтмотив всіх виступів проти незалежного Косова


"Серби, ми з вами!"

Пікетування почалося о 10:00, а прес-конференція в УНІАНі з приводу поїздки до Сіверськодонецьку - о 10:30. Як можна було встигнути на її початок? Ніяк.

На цьому пропущеному мною початку Михайло Ратушний, Тополя, Андрій Мохник і Олег Олійник розповіли журналістам про мету нашої поїздки до Сіверськодонецьку. Мети дві: показати позицію громадян східної і центральної України - що вони проти сепаратизму, і привернути увагу громадськості до з’їзду сіверськодонецьких "косоварів", як охрестили їх свободівці. Щоб вони втіхаря ще один ПІСУАР не зробили.


Тополя сильно схуд і виглядав стурбованим


Ратушний розповів, що основні замовники сепаратистського з’їзду - за кордоном, що з Росії вже переведено на нього кошти, що організатори "Антисєвєродонецьку" зустрічалися з представниками ПР, і що його дуже радує, що Богатирьова і Ахметов не беруть в цьому участі.

"Ми розколюємо Партію Регіонів", - сказав Андрій Мохник, і Ратушний зі сміхом швидко відмежувався, що це лише позиція "Свободи".

Мохник казав, що "Сєвєродонецьк-2" став можливим лише тому, що не були покарані учасники першого, і Ратушний підтримав, і розповів журналістам маловідомий, за його словами, факт своєї біографії: що проголошення незалежності України зустрів за гратами за свої політичні переконання. І що непогано було б, якби тепер посиділи сепаратисти.
Ще Ратушний розповів, що 15 партій і організацій зголосилися на цю поїздку, але це не політична, а громадянська акція, і що йому відомо, що, наприклад, представники БЮТ на місцях неофіційно підтримають акцію. На питання про джерела фінансування акції сказав, що Петро Ющенко або інші відомі політики її не фінансують. Гроші дали виключно патріотично налаштовані дрібні і середні бізнесмени.

Цей журналіст з "Хайвею" емоційно звинуватив організаторів прес-конференції в тому, що вони їдуть робити в Україні друге Косово. Він запитав, чи ми візьмемо з собою біти і ножі, і сам розповів складений ним же сценарій провокації: приїздять голодні, невиспані (бо ніч в автобусі) і злі люди з бітами і ножами, місцевому "робочому класу" роздають пов’язки дружинників - і готово :)

Цей пан продемонстрував свою повну політичну безграмотність. Бо чому насправді відділилося Косово? Тому що тим, хто тільки-тільки пошепки почав щось базікати про відокремлення, вчасно не дали звіздюлів. Так що ми їдемо якраз для того, щоб Косова у нас не було :)


Я певна, що деякі журналісти напишуть правду про те, що відбудеться у Сіверськодонецьку ;)

Тополя багато казав про те, що ми не будемо влаштовувати бійки, а лише ловити і передавати міліції можливих провокаторів.

Того, що зараз показує Тополя, може й не відбутись :)

* * *
О другій годині "Свобода" пікетувала Секретаріат Президента по косівському питанню.

До того часу я встигла змотатися до себе в редакцію і на Петрівку, і замерзла так, що руки тремтіли, так що якісних фоток нема - звиняйте :(


Людей було теж не дуже багато.

Вперше побачила червоний прапор з Тризубом. Андрій Іллєнко пояснив, що це прапор організації "Рід".

Найбільше сподобалось дотепне гасло "Ні з’їзду сєвєродонецьких "косоварів"!"
Були ще такі гасла:Виступали голова КМО ВО "Свобода" Андрій Мохник і заступник голови Андрій Іллєнко, який зачитав звернення ВО "Свобода" до Президента: "Косівський прецедент може спричинити зростання сепаратизму в Європі. Це особливо загрожує Україні, яка впродовж ХХ ст. пережила три голодомори, внаслідок чого відбулась суттєва зміна етнічного складу населення України, зросла кількість нацменшин". Звернення закінчувалося вимогами не визнавати "республіку Косово" суверенною і незалежною державою", не допустити проведення сепаратистського з’їзду у Сєвєродонецьку, скасувати реєстрацію антиукраїнських партій, а також скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України.


Не лише я сильно змерзла :)
Tags: акції, геополітика, мохник, свобода, северодонецк, сепаратизм, тополя, уна-унсо, фото
Subscribe

 • Про Оксану і Юлю

  Вчора Янукович пообіцяв зробити російську мову другою державною. А мама скаліченої Оксани Макар записала дочку на відео, де напівжива дівчина…

 • Чи потрібна нам смертна кара?

  Сьогодні київські свободівці пікетували Генпрокуратуру, вимагаючи якнайсуворішого покарання мажорів, які у Миколаєві згвалтували і намагалися…

 • Бандити-чужинці у транспорті порізали активіста КУН

  У четвер, 18 серпня 2011 року, заступник голови Подільської районної організації КУН В’ячеслав Толпига, відомий під псевдом Спас, у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 41 comments

 • Про Оксану і Юлю

  Вчора Янукович пообіцяв зробити російську мову другою державною. А мама скаліченої Оксани Макар записала дочку на відео, де напівжива дівчина…

 • Чи потрібна нам смертна кара?

  Сьогодні київські свободівці пікетували Генпрокуратуру, вимагаючи якнайсуворішого покарання мажорів, які у Миколаєві згвалтували і намагалися…

 • Бандити-чужинці у транспорті порізали активіста КУН

  У четвер, 18 серпня 2011 року, заступник голови Подільської районної організації КУН В’ячеслав Толпига, відомий під псевдом Спас, у…