Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Тиск на активістку "Просвіти" у Харкові

Як повідомляє прес-служба Соціал-Національної асамблеї, 11 січня Животкову Оксану Василівну, що займає посаду відповідального секретаря Харківського осередку «Просвіти», викликали до ректора її університету. де вона навчається в аспірантурі.

Коли вона наступного дня прибула до навчального закладу, там на неї чекали співробітники СБУ (як виявилося потім не місцеві, а із Головного Управління СБУ), які у грубій формі, при всіх почали її залякувати та погрожувати. Безпідставно називаючи її злочинцем, звинуватили її у нібито співучасті у замаху на вбивство, тероризмі та інше. Потім у грубій формі почали виводити із приміщення, весь час погрожуючи одягнути на неї наручники. Згодом завели у авто та поїхали в міську управу міліції.

У міському відділені міліції допит Животкової Оксани вів слідчий Легецький, відомий “похованням” справи про зникнення журналіста Климентьєва. На даний час слідчий Легецький веде іншу замовну справу щодо стрілянини біля офісу Харківської «Просвіти» 24.08.2011, по якій зараз знаходяться у СІЗО три активіста організації "Патріот України", у тому числі лідер організації Андрій Білецький. Нагадаємо, що невідомий прийшов до офісу за адресою м. Харків, вул. Римарська, 18 та відкрив стрілянину. Обороняючись, двоє активістів організації Віталій Княжицький та Ігор Михайленко відбили атаку (побивши нападника, відомого в Інтернеті українофоба і провокатора - О.Б.). Була порушена кримінальна справа проти нападника. Згодом справу передали слідчому із Києва Легецькому, який обвинуваченого по справі зробив потерпілим, а потерпілих звинуватив у спробі вбивства.

Весь час допиту Легецький погрожував Животковій, обіцяв її посадити. Працівники СБУ, котрі її привезли у міліцію, згадали, що, мовляв, у неї є діти і хай вона подумає про них (погрози родичам та близьким). Легецький відмовлявся проводити допит державною мовою (як усно, так і письмово). Головна тема, яка цікавила слідчого Легецького, були документи на приміщення Харківської «Просвіти», у тому числі реєстраційні, фінансові та дані про членство. Погрожував забрати їх силою під час обшуку.

Животкова Оксана відмовилася давати свідчення без адвоката, і її згодом відпустили.

Є очевидним, що це є цілеспрямованим продовженням репресій з боку влади руками СБУ та МВС. Не маючи реальних підстав продовжувати кримінальну справу, влада вдається до залякування, фабрикування та відвертого терору.

Tags: патріот україни, репресії, харків
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 19 comments