Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Польщі через таке стріляються

Всі вже, мабуть, знають про безпрецедентний випадок, що стався учора - польський військовий прокурор Міколай Пшибил, звинувачений журналістами у тому, що він спробував незаконно (без рішення суду) отримати дані про телефонні розмови журналістів, які займалися розслідуванням справи про загибель президента Качинського і ще майже сотні поляків у Смоленську, зробив спробу застрелитись просто під час прес-конференції.

На відео вражають його спокій і добрий гумор за кілька секунд до пострілу.За інформацією польських ЗМІ, дані про телефонні переговори журналістів знадобилися для розслідування кримінальної справи, порушеної проти заступника начальника відділу попереднього слідства Головної військової прокуратури Польщі Марека Пасенека, якого запідозрили у "зливі" інформації про Смоленську трагедію журналістам двох польських ЗМІ, а можливо, й американцям.

Звісно, прокурор спробував накласти на себе руки не через гострі питання журналістів, яких справді вистачало. Так, у Польщі існує довготривалий конфлікт між відомствами і військову прокуратуру взагалі збираються ліквідовувати, що, звісно ж, не влаштовує головного військового прокурора, начальника Пшибила, і вийшло, що своїми незаконними діями Пшибил підставив його і своє відомство. Але, замисліться: прокурор вистрелив у себе майже у прямому ефірі через те, що намагався дізнатися, коли і з ким розмовляли журналісти! Заздрю полякам. Чомусь ніхто з тих, хто зараз слухає мої телефони, досі не застрелився. А це ж неправильно.

P.S. 12 січня, якщо знову не перенесуть, але наче цього разу не повинні, у ВР нарешті розглядатиметься наш законопроект №8256 "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)". (Подробиці тут: http://www.poryad.com/?p=14943). Прохання всебічно підтримати.
Tags: журналістика, польща
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 10 comments