Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Продовження суду над Віталієм Запорожцем (конспект засідання, фото, відео)Все, що відбувалося на суді, я конспектувала майже дослівно і конспект цей розміщую тут повністю – для тих, кому важливі подробиці.

Також відзняте відео викладаю майже без скорочень, хоча й розумію, що 16 хвилин дивитися тяжко. Але такі відео – чи не єдина можливість підсудного звернутися до суспільства напряму, чого він дуже хоче, а фото- і відеозйомка в суді від сьогоднішнього дня заборонені. Отже, хто справді вболіває - додивиться до кінця.Для тих, кому подробиці не настільки важливі, коротко повідомляю, що після перерви засідання продовжилося з одним новим суддею замість того, що взяв самовідвід. Суд за клопотанням прокурора заборонив фото- і відео зйомку, хоча всі три захисники і підсудний були за те, щоб її дозволити. Далі прокурор зачитала обвинувальний висновок, згідно якого Запорожця обвинувачують за статтею 348 КК «Вбивство працівника правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ним посадових обов’язків». Віталій винним за цією статтею себе не визнав – хоча й визнає, що стріляв у майора міліції Симоненка і цей постріл призвів до смерті останнього.

Далі вдова Симоненка Ірина зачитала цивільний позов до Запорожця, в якому вимагає 200 тис. грн. за моральні збитки. Підсудний ще раз вибачився перед нею, але цивільний позов теж не визнав.

Суд ухвалив такий порядок розгляду справи: допит потерпілої, далі свідків, підсудного і дослідження матеріалів справи.

На цьому засіданні встигли допитати потерпілу, вдову Симоненка. Присутні мешканці Семиполків перемовлялися, що вони давно не жили разом (за ці розмови суддя навіть видалила одну жінку з залу). Потерпіла ж стверджувала, що у них була майже ідеальна родина, чоловік постійно жив з нею, але про його роботу вони ніколи не розмовляли, і вона нічого не знає. Захисники і підсудний ставили їй багато питань, але значну кількість цих питань зняв суд – як занадто приватні і некоректні, такі, що стосуються особистого життя. Моє особисте враження від допиту потерпілої – що односельці Віталія казали правду. Зокрема, тому, що потерпіла не змогла згадати, чи був її чоловік минулого року у відпустці.

Наступне засідання - 26 січня 2012 р. о 10:00.

Повний конспект засідання і трохи фото на http://www.bilozerska.info/?p=5010
Tags: семиполки, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments