Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Комітет визволення політв`язнів підвів підсумки року: боротьба триває

24 грудня 2011 р. відбулося підсумкове засідання Комітету визволення політв’язнів. На збори завітав народний депутат ВРУ 5-го скликання Є. Гірник, який, виявляється, пильно стежить за діяльністю Комітету у ЗМІ та Інтернеті.

Про це повідомляє координатор КВП Кость Зацарний.

Ведучий зборів, один з координаторів Комітету Микола Коханівський, зазначив, що приводом створення КВП стали репресії проти членів ВГО «Тризуб», які відтяли голову незаконно встановленому в Запоріжжі погруддю Сталіна. Окрім багаторазових пікетів різних установ та збору коштів для ув’язнених, на Михайлівській площі, під УМВС було проведено резонансний флешмоб з розбиттям бюста Сталіна.

У демократичних країнах, йдеться в повідомленні, чомусь знають лише прізвища Тимошенко і Луценка. Але режим Януковича переслідує і простих громадян, і членів громадських організацій та партій, усіх, хто насмілився виявити активну громадянську позицію.

Комітет активно став на захист незаконно затриманої за смаження яєчні на «вічному вогнищі» юної поетеси Ганни Сінькової. Її героїчний чин був настільки неоднозначний, що навіть половина патріотичної громадськості сприйняла його негативно. Але завдяки кампанії, розгорнутій КВП на захист Ганни, її особистій мужності та гідній поведінці в суді, більшість патріотів твердо стала на її підтримку.

Весь цей час КВП переймався долею учасників підприємницького Майдану С. Костакова і О. Заплаткіна, яких півроку незаконно утримували у Лук’янівському СІЗО, та російського біженця О. Макарова, тортурованого міліціянтами в Одесі. Зокрема, під Лук’янівським СІЗО вперше було дано два концерти за участю гуртів «Вій», «Тінь сонця» та багатьох бардів.

Не оминув своєю увагою КВП сфабриковану СБУ справу «васильківських терористів». Апофеозом акцій на захист активістів ГО «Патріот України» став безпрецедентний акт закидання невідомими патріотами Адміністрації Президента димовими шашками.

Піднявся КВП і на захист Віталія Запорожця, який пострілом з мисливської рушниці припинив терор п’яного дільничого майора Симоненка над мешканцями с. Семиполки та прилеглих сіл. У центрі Броварів відбувся мітинг на захист Віталія за участю місцевих мешканців та односельців, а під міським ОВД було дано концерт на його підтримку. Учасники КВП активно підтримують Запорожця на всіх судових засіданнях та під стінами Броварського суду.

Вийшов Комітет і на міжнародну арену, обмінявшись під час спільної наради списками політв’язнів з білоруським опозиційним рухом «Разом».

Микола Коханівський підкреслив, що успіхи КВП стали можливі завдяки його безлідерній системі організації, що дало змогу поєднати заради свободи побратимів деколи полярні у своїх політичних поглядах організації. Він заявив, що доки в Україні панує режим внутрішньої окупації, КВП боротьбу не припинить.

ІА «Поряд з вами»,

Фото: Сергій Брунь
Tags: комітет визволення політв’язнів, коханівський
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments