Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про СБУ і капличку

Десь півтора місяці тому до нашого інформагентства звернувся панотець Віктор Мілейко, настоятель парафії Ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима купина", що на Оболоні. При цій парафії створено молодіжний патріотичний клуб, відбувається перегляд відеофільмів тощо, також парафіяни проводять регулярні молебні за полеглих захисників Вітчизни.

Отець Віктор поскаржився, що в останній час його парафію затероризувала сила-силенна перевіряючих інстанцій (МНС, СЕС тощо), і йому вдалося довідатись, що письмове розпорядження про такі перевірки дала СБУ. Священик дивувався, чому так само не перевіряють інші релігійні громади району, і висловлював припущення, що це пов’язано з патріотичною активністю його парафіян.

Отець Віктор називав конкретні факти і прізвища і просив нас висвітлити проблему.
Оскільки висвітлення жодного конфлікту не має бути однобічним, ми у середині листопада, згідно зі ст.3, 5, 20, 24 Закону «Про інформацію», надіслали запит на ім’я начальника управління СБУ у м.Києві Юрія Парамонова з проханням підтвердити або спростувати отриману від о.Віктора Мілейка інформацію і відповісти ще на кілька питань - оскільки ця інформація є суспільно важливою. Відповіді не отримали досі.

Тому ми надсилаємо копію цього листа на ім’я голови СБУ В.Хорошковського, паралельно оприлюднюючи його текст. Хай це буде відкритий лист.

Голові Служби безпеки України
Хорошковському В.І.

01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 16

Шановний Валерію Івановичу!

До нашого інформаційного агентства звернувся настоятель РГ УПЦ КП іПБ «Неопалима купина» о.Віктор Мілейко і повідомив, що протягом двох останніх місяців в його парафії проводилися ретельні перевірки з боку МНС (пожежників), СЕС, архітектурного контролю тощо.

За даними священика, ці перевірки викликані запитами до перевіряючих інстанцій з боку Київського управління СБУ.

Згідно статті 2 Закону України «Про службу безпеки», на СБУ покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці.

До завдань Служби безпеки України також входить попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України.

Також, згідно статті 25 Закону України «Про службу безпеки», СБУ надається право «подавати органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності обов'язкові для розгляду пропозиції з питань національної безпеки».

Оскільки ми готуємо матеріал на цю тему, просимо згідно зі ст.3, 5, 20, 24 Закону «Про інформацію», повідомити наступне:

1. Чи дійсно Київське управління СБУ зверталося до СЕС, МНС і архконтролю з проханням перевірити господарську діяльність РГ УПЦ КП іПБ «Неопалима купина»?

2. Якщо так, чи проводить СБУ аналогічні перевірки інших релігійних громад в Оболонському районі? Якщо є статистичні дані по цих перевірках за 2011 рік, просимо надати їх також.

3. Якщо перевірки в Оболонському районі, зокрема, РГ УПЦ КП іПБ «Неопалима купина» проводяться дійсно через запити СБУ до інших установ (МНС, СЕС тощо), просимо пояснити, на підставі чого проводяться такі перевірки та яку мету з боку СБУ вони мають.

Просимо прийняти до уваги, що питання, які порушені в цьому запиті, згідно зі ст.29 Закону про інформацію, є суспільно важливими, адже вони прямо стосуються функціонування релігійного закладу та парафіян УПЦ КП в м. Київ.

З повагою,
Шеф-редактор
Олексій ЯРОСЛАВЦЕВ
Tags: сбу, церква
Subscribe

 • Дещо про замаскованих

  У лихої пам'яті 90-і відкривалися і лускалися як мильні бульбашки сила-силенна шахрайських фірм і фірмочок, які від початку були призначені для…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Вчорашній нічний телемарафон на TVi, за моєї участі

  Марафон "Рада. Перезавантаження. Версія 2014": Юрій Сиротюк, Володимир Діденко, Олег Свірко, Олена Білозерська, Єгор Соболєв, Зорян Шкіряк й…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments