Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Вирок загиблому від міліцейських тортур Сергію Карпиленку скасовано. Що далі? (Фото)

Сьогодні, 19 грудня, у день саміту Україна-ЄС, відбулося засідання апеляційного суду по справі Сергія Карпиленка. Під судом небайдужі люди провели міні-пікет "Він мав право на життя".
Серед них була і мати загиблого у тюрмі хлопця.

Довідка. Сергій Карпиленко був затриманий 26 грудня 2009 року по впізнанню потерпілої (у неї троє зловмисників відібрали мобільний телефон). Однак, зі слів Сергія, вже з самого початку він відчув на собі з боку міліції бажання засудити - на упізнанні поруч з ним стояли люди іншої статури, через що потерпіла вказала саме на нього. Крім того, слідство проігнорувало те, що 21 грудня, коли стався злочин, Сергій весь вечір перебував удома, в присутності сім'ї. Підозра впала на нього лише через те, що він був раніше судимий.
За заявою Сергія, після затримання він був жорстоко побитий співробітниками міліції, які звинуватили його в цьому пограбуванні.

10 квітня 2010 Сергія із СІЗО було доставлено в міську клінічну лікарню в шоковому стані, де йому були проведені операції на легенях та видалена селезінка. За повідомленням хірурга, такі травми він, імовірно, отримав за два дні до надходження в лікарню. Повідомлення лікаря збігаються із заявою Сергія про те, що 7 квітня ввечері він був доставлений з судового засідання не в СІЗО, а на допит в Шевченківське РУ ГУМВС, де був побитий п'ятьма співробітниками міліції. Прокуратура скаргу адвоката відхилила. 15 лютого 2011 року суд засудив Сергія до 4,5 року позбавлення волі. На це рішення була подана апеляція.
Але 7 листопада 2011 року в лікарні СІЗО Сергій помер.


На сьогоднішнє засідання суду викликали як свідка слідчого Шевченківського РУ ГУМВС Віталія Вікторовича Чумака, 1985 року народження. Він заявив, що спілкувався з Карпиленком виключно у рамках слідчих дій, а саме - проводив з ним додатковий допит (у Шевченківському ТВМ) і очну ставку (у СІЗО). Судді спитали його, чи намагався він з’ясувати місцезнаходження викраденого телефону (його так і не було знайдено). Слідчий відповів, що давав доручення у відділ карного розшуку, але там відповіли, що знайти його не можуть.

Далі – на http://www.bilozerska.info/?p=4904
Tags: бєспрєдєл, суд
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments