Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Лавра. Основний вид діяльності

Вночі на території Києво-Печерської Лаври, в приміщенні Хресто-Воздвиженського монастиря, одним зі служників було скоєно спробу крадіжки зі скриньки для пожертвувань, в сумі 2467 грн. Затримано його було тієї ж миті, та одразу ж доставлено до Печерського районного управління міліції.
Злочинцем виявився уродженець м. Петропавловськ-Камчатський, що в Росії. У вересні 2007 р. він приїхав до України. Основний вид діяльності - Хресні походи.

Останні маршрути: Одеса – Москва, потім Молдова, знову Одеса і Київ. З 2004 року їздить по монастирях. Всюди в нього були однодумці, у яких він і мешкав деякий час. В Києві у нього також була знайома, яка працює в Києво-Печерській Лаврі. Приїхавши до неї і влаштувавшись служником, хлопець пильно виконував всі доручення, які йому давали, бо вважав себе віруючою людиною.
Ось що він розповів: «Того дня я випив. Що на мене найшло, пояснити не можу. Випиваю нечасто, але коли це трапляється, можу випити сильно. О 21 годині після останнього Вечірнього Правила (Молитва служників „на сон грядущий” – Авт.) починається прибирання приміщень. Саме близько 22 години ми і прийшли до Хресто-Воздвиженського монастиря. Була наша черга прибирати. Коли я проходив поруч зі свічним відділом, (де продаються свічки, іконки, замовляють літургію та залишають гроші на Храм – Авт.) рукою зачепив кришку скриньки, в яку люди кладуть гроші. Кришка злетіла на підлогу. За одну секунду я зачерпнув рукою стільки грошей, скільки зміг і поклав до кишені. В цей момент до мене підійшов друг і побачив, що декілька купюр випали. Після чого він одразу покликав людей. А ті, в свою чергу - міліцію».
За словами затриманого, він навіть сам не зрозумів, як це сталося. Мовляв, ніколи раніше з ним такого не бувало.
Під час допиту віруючий злодій весь час повторював, що, якби його не впіймали за руку, він би наступного ранку сам повернув би «божі гроші» назад.
Найгіршим та найбезглуздішим в цій історії є те, що купюри, які він викрав, були геть усі по одній та по дві гривні. Але разом ця сума складала 2467 гривень, що за законом «тягне» на кримінальну справу. Отака буває любов до Бога!

Юля Мусташ
(Цитується за повідомленням ЦЗГ МВС України)
Tags: упц мп, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 51 comments