Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суд над Віталієм Запорожцем і пікет на його захист (фото, відео)

Сьогодні у Броварському суді відбулося засідання по справі Віталія Запорожця, мешканця с.Семиполки Броварського району Київщини, який, перебуваючи у стані афекту, застрелив майора міліції, який роками тероризував усе село і особисто Запорожця.

Фото тут (бо у ЖЖ їх все ще неможливо вставляти):
http://www.bilozerska.info/?p=4683
Це вже другий суд над ним і перший, на який я потрапила. Скажу, що Віталій великий молодець. Він шкодує, що убив людину, але тримається мужньо і грамотно себе захищає, бо має вищу юридичну освіту. Його не вдалося залякати - він з власної ініціативи показав журналістам на присутнього у судовій залі міліціонера, який, за його словами, брав участь у його катуванні, назвавши ім’я і звання останнього. Усе це, разом з "портретом" міліціонера, є на відео.

Хворої мами Віталія, з якою я колись спілкувалася у Семиполках, на його прохання на суді не було - це було б занадто важким випробуванням для обох.

Між Броварським судом і київськими є велика різниця. У Броварах - на порядок менше хамства, судді пускають журналістів, не заперечують проти фото і відеозйомки. Тобто, ми могли спокійно фотографувати і знімати під час засідання, а не в перервах крадькома.

Засідання суду було перенесене на 26 грудня на 10:00 р. - для того, щоб дати потерпілій, вдові майора Симоненка, час для подання цивільного позову. Хоча адвокат Сидір Кізін пояснив, що час, відведений законом для подання такого позову, давно минув, і рішення суду є ознакою того, що суд навмисно затягує справу. Також є порушення в тому, що Запорожцю дали недостатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи.
У матеріалах обвинувачення, розповів Сидір Кізін, немає жодного слова про те, що Віталій Запорожець був побитий Симоненком, хоча експертиза зафіксувала всі ушкодження. Там сказано, що Віталій застрелив міліціонера, що перебував при виконанні службових обов’язків за зроблене ним зауваження (!) Насправді, і цьому є свідки, Симоненко був п’яний, до всіх чіплявся і побив Віталія, вивихнувши йому руку.Під судом тривав пікет, організований ВО "Свободою" і Комітетом визволення політв’язнів. Підтримати Віталія приїхали і його односельці, повні рішучості захищати його до останнього, а також Дмитро Корчинський з кількома членами своєї партії "Братство". Виступаючи на пікеті, Микола Коханівський сказав, що Віталій Запорожець вчинив так, як слід робити з представниками окупаційної влади, і він для нього є прикладом, а свободівець Руслан Андрійко порівняв вчинок Запорожця із вчинком Миколи Лемика, який на знак протесту проти Голодомору убив радянського дипломата.

На відео про пікет є, зокрема, важливе свідчення односельця Віталія - про те, що покійний майор міліції травив його два роки, обзивав "юристом-невдахою" і постійно погрожував. Знайома ситуація - заздрість і комплекс меншовартості сільського міліціонера-п’яниці до дипломованого юриста із почуттям власної гідності призвела врешті-решт до трагедії. Повторюю: всю українську міліцію необхідно люструвати за грузинським зразком.

Tags: мєнти, семиполки, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments