Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

20-річчя Референдуму: ананаси – на вила!

Вчора, 1 грудня, на Майдані відбувся мітинг на честь 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму, яким було затверджено проголошення Незалежності України. Він мав початися о п’ятій вечора і почався з конфлікту, бо годиною раніше, як розповіли мені Сергій Мельниченко й Олександр Місюра з КУПР, на Майдан прийшли активісти Радикальної партії Ляшка і розгорнули прапори, хоча перед тим усі домовились, що прапорів не буде.

Оскільки не всі однаково добре ставляться до Ляшка і його партії, деякі учасники зібрання не захотіли проводити з ними спільний мітинг. Микола Коханівський попросив “ляшківців” опустити прапори, у відповідь начштабу Радикальної партії почав обзивати інших учасників акції провокаторами. Справа мало не дійшла до серйозної сутички. Врешті-решт прапори були прибрані, але настрій багатьох людей було зіпсовано, в результаті з кількох сотень залишилось кілька десятків.

Найбільш стійкі активісти провели мітинг, виступали всі охочі. Скандували «Банду геть!» та «Януковичу – третій строк!». Говорили про злочини цієї влади, необхідність відновлення дії норм Конституції та обрання справжніх народних лідерів до органів державної влади. Голова КУПР Сергій Мельниченко придумав, що оскільки наші високопосадовці переважно читати не вміють, то замість резолюції народних зборів їм буде передано вила як символ народної боротьби за свої права і ананаси як символ недолугості виконуючого обов’язки Президента України.

Отже, активісти накололи ананаси на вила і рушили до Адміністрації Президента. Міліціянти майже одразу відібрали у них смолоскипи, пакети з фаєрами та інший реквізит, що символізує народно-визвольний рух. Втім, наскільки мені відомо, дорогою був запалений один смолоскип і кинута одна димова шашка. Тим, хто її кинув, здається, вдалося втекти від міліції.

На початку Банкової, біля Будинку письменників, активістів одразу ж оточив «Беркут» і не пропустив далі. З адміністрації вийшов представник Президента, який відмовився передати забрати символічну Резолюцію (вила з ананасами) і передати її Януковичу. Тоді мітингувальники просто поклали її на землю. Після чого «Беркут» тримав активістів і журналістів в оточенні, не випускаючи нікого, ще хвилин 15.

Фото - тут:
http://www.bilozerska.info/?p=4497


Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments