Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Донецьких активісток у Києві вкинули до автозаку за те, що хотіли передати листа Януковичу!

Пише редакторка газети "Свобода слова" (виходить на Полтавщині) Ірма КРАТ:

Сьогодні, близько 14.00, до мене зателефонувала донецька активістrа Наталя Пірго, яка під стінами Донецької обласної прокуратури разом із своїми однодумцями в кількості близько 160-ти чоловік вже другий місяць поспіль вимагає зняти обласного прокурора за систематичні порушення, мало не по усім регулюючим законам України.

Але сьогоднішній дзвінок був не з Донецьку, а з Шевченківського РОВД міста Києва. Як Пірго пояснила, вона приїхала до столиці разом з двома іншими активістками - Людмилою Різун та Наталкою Шошурою, з метою вручити особисто Президенту України та Генеральному Прокурору України листи з вимогою переглянути кандидатуру прокурора Донецької області та замінити його більш об’єктивним представником закону. Жінки очікували на генпрокурора Віктора Пшонку біля Оперного театру по вул. Володимирівська, 50. Вони поводилися досить стримано, в їхніх руках не було транспарантів, а з вуст не пролунало жодного слова, яке могло б спровокувати виклик міліції.

Але після того, як Наталя Пірго повідомила Кокарева Костянтина, який працює у громадській приймальні Президента, що бажає віддати представникам влади свої листи особисто в руки, за п’ять хвилин під’їхала міліція. Жіночок грубо «погрузили» до «автозаку» та відвезли до Шевченківського райвідділу.

Активістки спочатку страшенно злякалися, дорогою почали згадувати, кого можна попередити про те, що із ними відбувається, і згадали про журналістку Ірму Крат, з якою днями познайомилися на прийомі в Генпрокуратурі. Телефоном вони повідомили, що з ними сталося. Журналістка попросила жінок передати працівникові міліції телефон, щоб з’ясувати обставини затримання, та міліціонери відмовилися спілкуватися. На численні прохання представитись міліція також не реагувала. Дослухавшись до поради журналістки, Пірго на мобільний телефон почала фотографувати міліціонерів, що останніх дуже здивувало, і вони почали ховатися від небажаної фотосесії. Ірма Крат оперативно та доволі швидко розповсюдила в Інтернеті інформацію із прохання до усіх журналістів - долучитися до справи. Матеріалом відразу зацікавився всеукраїнський телеканал ТВІ, зокрема журналістка Настя Станко, відома журналістка Олена Білозерська та головний редактор сайту «Майдан» Наталя Зубар.

Окрім цього, головний редактор газети «Свобода слова» зателефонувала на гарячу телефонну урядову лінію та зареєструвала порушення. Потім зв’язалася із Генеральною Прокуратурою України, де їй сказали, «…і що ви від нас конкретно хочете?» - журналістка довго пояснювала про те, що це грубе порушення закону, що міліцію контролює прокуратура і т. д., та розмова дійшла до того, що журналістка не витримавши, сказала: «Я тепер розумію тих людей, які забажали прямого діалогу із владою. Вибачте, що потурбувала, мабуть, помилилася номером». Відразу після цієї розмови вона зателефонувала до Департаменту громадської безпеки при МВС, де, розповівши ту ж саму історію, співрозмовниця сказала, щоб зверталися до прокуратури, називати своє прізвище та звання відмовилася, пояснивши це так: «.. Я не зобов’язана вам називати своє прізвище, ви телефонуєте не до мене, а в департамент». Після цього журналістка зателефонувала на телефон довіри цього ж департаменту, черговий Пономаренко пообіцяв розібратися по справі, та у телефонному режимі проінформувати, чому були затримані три активістки.

Ірма Крат

Завтра зранку ми від нашого ІА "Поряд з вами" надішлемо запит до МВС з питанням, на якій підставі були затримані донецькі активістки. По відповідь поінформую.


Міліціянти, яких сфотографували затримані жінки у райвідділі

Tags: бєспрєдєл, донбас, мєнти, прокуратура
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments