Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Після «Лайфу»

Всупереч своїй звичці подивилася трохи телевізор. В даному разі – останню програму Шустера, присвячену можливості об’єднання опозиції. А раз подивилася, то варто і кілька слів написати.

З того, що бачила і що хочеться відкоментувати -

по-перше, Олег Тягнибок. Він діставав регіонала Сухого, вимагаючи від нього чесної і недвозначної відповіді, чи немає у них планів виставити на найближчих виборах псевдонезалежних кандидатів-мажоритарників (насправді людей ПР), які за гречку переможуть, а потім разом з регіоналами у Раді голосуватимуть за зміни до Конституції, які забезпечать ПР довічне перебування при владі. Сухий відбріхувався, називав це плітками і маячнею, але чітко не сказав, що такого плану нема.

А я думаю, що такого плану у них дійсно нема. Бо навіщо регіоналам дурно витрачатися на гречку, ризикувати своїми фінансами в інтересах кандидата, який може не перемогти? Вони зроблять значно примітивніше і більше по-хамськи: подивляться, хто переможе, і вже переможця або куплять, або залякають, щоб голосував разом з ними. Досвід цього у них є добрячий – взяти хоча б мерів. Знаю одного мера невеликого міста, якого мешканці люблять і переобрали вже багато разів підряд. Всі ці роки він принципово залишався безпартійним, аргументуючи це тим, що мер - це господарник і не повинен займатися політикою. Нещодавно він вступив до ПР – каже, примусили.

А від опозиціонерів Тягнибок вимагав люстрації у їхніх лавах, наведення дисципліни, тобто, боротьби з «тушками». Добре Олегу Ярославовичу казати. У нього ж чи не в єдиного партія, а у решти – бізнес-проекти. Бізнесмен завжди чинить так, як йому на даний момент вигідно, а не так, як ідеологія чи національні інтереси вимагають.

По-друге, Леся Оробець. Вона була справжньою героїнею передачі. Савік Шустер, за її словами, в останній момент відмовився запросити на передачу Яценюка і Турчинова і замість Яценюка запросив його однопартійку Лесю. Людина не настільки розумна на її місці раділа б можливості за рахунок лідера своєї партії зайвий раз посвітити обличчям на популярному ефірі. Вочевидь, на це і був розрахунок – внести розбрат, в даному разі у партію Яценюка.

Але Леся не піддалася і видала Шустеру за Яценюка по повній. Причому явно наступила йому на болючий мозоль – двічі підкреслила, що розуміє – він не сам вирішує, кого запрошувати. Шустер злився, посилався на якісь професійні тонкощі телевізійних передач. Його було аж шкода. Журналіст він відмінний, але всі розуміли, що Леся права.
А я вчергове подивувалася її вмінню себе подавати. Відсотків 50 крупних планів показували саме її. Не кожному дано )

А ще ця передача запам’яталася продемонстрованою у ній обмовкою Путина, який, захопивши білоруську ГТС, назвав її у своїй промові українською. Обмовка за Фрейдом, коли людина каже те, про що думає. Я не уявляю собі, щоб Путін обмовився, назвавши білоруську ГТС, скажімо, італійською :)

Tags: оробець, тягнибок, шустер
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 21 comments