Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Триває підготовка до відзначення Дня Свободи

Суд заборонив людям збиратися на Майдані 22 листопада, аргументуючи це, зокрема, тим, що вони можуть створити небезпеку для перебування в Україні президента Литви.
У зв"язку з цим Микола Коханівський написав пані президенту відкритого листа.


Президенту Литви
пані Далі Грибаускайте

Вітаю Вас, шановна пані Президент!

Звати мене Микола Коханівський, я є координатором Комітету визволення політв`язнів в Україні. Вимушений звернутися до Вас з такого приводу.

Від своєї організації я подав повідомлення до Київської міської державної адміністрації на відзначення Дня Свободи 22 Листопада 2011 року Божого у місті Києві. Цей день є державним святом в Україні, заснованим президентом Ющенком (указ від 19.11.05 р. № 1619/5005 про щорічне відзначення Дня свободи), тому що саме в цей день, 22 листопада, розпочалася відома усьому світу Помаранчева революція. Але окружний адміністративний суд міста Києва заборонив у цей день відзначати цю знакову для українців дату, аргументуючи своє рішення, зокрема, і тим, що українці, які зберуться в цей день на Майдані, можуть створити небезпеку для Вашого перебування у Києві.

Також під час зустрічі з представниками МВС та КМДА з приводу цієї події міліціянти попередили, що всі, хто прийдуть в цей день на центральну площу країни, будуть «відзначати» день Свободи у буцегарнях. А особисто мене у приватній розмові попередили, якщо я 22 листопада опинюся на Майдані, то відзначу цей день у Лук`янівському СІЗО разом з Тимошенко.

Звісно, ми вийдемо у будь-якому разі саме 22 листопада на СВІЙ Майдан. І жодний суд нам цього заборонити не зможе.

Вельмишановна пані Президент! Я звертаюсь до Вас не тому, що боюсь опинитися у в`язниці. Моє життя належить Богу і Україні. Та й мої побратими не з лякливих. Також я не прохаю Вас відмінити свій візит, бо від тих українців, які прийдуть у цей день на Майдан, не існує загрози для Вас особисто і для будь-кого ще. Це не більше, аніж інсинуація теперішньої влади. Навпаки, ми запрошуємо Вас прийти в цей день на Майдан Незалежності і разом з українцями відзначити цю визначну подію в історії українського народу.

Моє прохання полягає в наступному. Шановна Пані президент, якщо Ви погоджуєтесь з тим, що подібна практика придушення ''громадянських прав і свобод не прийнятна у цивілізованому світі, при нагоді запитайте у пана Януковича, чи знає він про дії своїх підлеглих, і що він думає з цього приводу.
'
Скани рішення суду тут:
http://maydan2011.wordpress.com/
 
З повагою, координатор Комітету визволення політв`язнів
Микола Коханівський,
Україна, Київ.
20.11.2011 року Божого

Tags: коханівський, майдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments