Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Під Верховною радою роздягали "владну мораль" (фото)

Сьогодні, 9 листопада 2011 року, у день парламентських слухань про стан суспільної моралі, журналісти і правозахисники пікетували Верховну Раду з вимогою відкликати законопроект №7132 про внесення змін до закону «Про захист суспільної моралі».

В акції взяли участь представники Незалежної медіа-профспілки України, Центру інформації про права людини, Української Гельсінської спілки з прав людини та Правозахисного центру «Поступ». Основною вимогою акції було не допустити створення Національної комісії із захисту суспільної моралі, яка де-факто є органом цензури, що пильнуватиме за світоглядом наших громадян, основним месіджем - що наші чиновники ніякі не моральні авторитети, влада сама порушує всі можливі моральні норми, тому не має права нічого нам нав’язувати.

Під час акції відбувся невеличкий перформанс - "роздягання владної моралі".

Втрата незалежності засобів масової інформації, контроль за діяльністю журналістів під виглядом моніторингу їх відповідності критеріям «суспільної моралі», постійна загроза знищити будь-яке видання, телерадіокомпанію чи веб-сайт — це лише найменші із ризиків, які несе в собі ухвалення згаданого законопроекту, вважає НМПУ.

Рада хоче заборонити порнографію, використання «нецензурних лайливих і брутальних слів...» у друкованих, електронних засобах масової інформації та в Інтернеті, а також передбачити покарання за екстремістську та образливу інформацію і пропаганду насильства.

Проте, як вважають «Репортери без кордонів», в законі дуже розмите поняття контенту, який підлягає забороні, можливість блокування веб-сайтів без рішення суду, й ігнорування права громадян на інформацію, що становить величезну загрозу свободі слова в Україні.
Моя особиста думка: під виглядом боротьби з порнографією і матюками влада намагається заборонити себе критикувати, бо під образливий чи екстремістський контент можна підвести все, що завгодно.
Тому я проти взагалі будь-яких обмежень стосовно інформації і будь-якого втручання влади у процес її розповсюдження. За тим, щоб діти не дивилися порнографію, мають право пильнувати їхні батьки. За тим, щоб на сайтах і форумах не було матюків та іншої лайки, мають право стежити модератори цих сайтів - якщо така їхня редакційна політика, а не тому, що влада наказала.
На жаль, у нас зараз така влада і така в неї мораль, що бажано дозволяти їй якомога менше.

Tags: верховна рада, журналістика, правозахист, цензура
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments