Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як визволяли затриманих (фото, відео)Власне, я про все це писала в реальному часі:
http://bilozerska.livejournal.com/536856.html
http://bilozerska.livejournal.com/537209.htmlА зараз будуть переважно фото з коментарями.

Отже, підійшовши до ВР вже після повалення паркану, я дізналася, що ментами в цивільному були затримані свободівці Едуард Ігольников та Кирило Бабенцов. Їх ухопили за руки-ноги, затисли їм рота і понесли до автозаків, біля яких сильно побили. Пізніше ми дізналися, що біля метро "Арсенальна" був затриманий третій хлопець, теж зі "Свободи" - Артем Дробот.

У Маріїнському парку я побачила таку картину:В один з цих автобусів спочатку і запхали хлопців (а вже потім пересадили до автозаку)


Автозаки (у крайньому зліва сидять хлопці), менти, Лисиця. Згодом підійшли хлопці з "Чорного Комітету" і кілька лівих активістів.


Більша частина мітингувальників тим часом перемістилася до Кабміну (замість оточити автозаки і вимагати звільнення затриманих).


Активісти вже дізналися, простукавши автозаки, що у найближчому таки сидять хлопці. Нардеп Андрій Парубій в цей час знаходиться у Печерському райвідділку - хтось сказав йому, що хлопці вже там. Дізнавшись, що це деза, Парубій рвонув до Маріїнського парку.


Демонструючи посвідчення нардепа, Андрій Парубій намагається дізнатися, чи є всередині заку затримані і за що їх затримали. Менти нічого не відповідають і повертаються до нього спиною. Він телефонує прес-секретарю київської міліції Поліщуку...


Активісти Братства святого Луки і ЧорКому тим часом пояснюють працівнику міліції, що оскільки він не пред’явив посвідчення, він ніхто і відганяти їх від автозаку не має права.


На автозаку звідкілясь з’явився напис маркером :) "Боєць, - злиться старший мент, - тебе тут навіщо поставили? Зараз мити будеш". Він спробував стерти напис рукою, але той не стерся. Дівчата тим часом жартують, що придбані міліцією водомети треба використовувати для миття автозаків, бо дуже брудні.
Автозаки і справді були брудні. Доторкнешся - долоні чорні.


Біля автозаків з’явилася нардеп Наталя Королевська


Автозак вирушає до Печерського райвідділу. Молодь і жіночки середнього віку стали перед ним і не випускають. Парубій вимагає, щоб йому показали хлопців, і його на хвилинку пускають до затриманих.


Активістка Братства св.Луки Ярослава тим часом вилазить на капот автозаку і заявляє, що не злізе.
Далі починається штовханина (яку я знімала на відео), "беркути" відтискають людей, Ярославу зняли, при цьому боляче вдарили ногою об лавку, вона потім кульгала. Одному з активістів "ЧорКому" у сутичці теж пошкодили ногу, ввечері вона розпухла.


Пішки йдемо до райвідділку. Там вже стоять Андрій Парубій, Ігор Мазур (Тополя) і Андрій Іллєнко. Парубій повідомляє, що спілкувався з начальником РУВС, і той сказав, що на хлопців складають протокола за статтею 185 КУАП (Непокора працівнику міліції) і за півгодини мають відпустити.


Під’їхав автобус з "Беркутом". Один з ментів всередині дрімає у навушниках. Коли вони побачили, що їх фотографують, швиденько закрилися шторками і у щілини між ними почали тицяти "факи", які я, на жаль, зняти не встигла.


До райвідділу ненадовго під’їхала Наталя Королевська

За деякий час Парубій та Іллєнко повідомили, що хлопці затримані вже значно більше 3-х годин, але відпускати їх не збираються - чекають, поки привезуть оперативну зйомку, бо сподіваються, вочевидь, повісити на хлопців побиття ментів. Прийнято рішення проводити пікет, який почнеться о четвертій. Свободівці негайно побігли подавати заявку...


Почався пікет. Парубій, до речі, стояв під відділком практично до самого кінця, майже до сьомої вечора, а потім, після того як відпустили першого затриманого, змушений був їхати на якийсь ефір.

Я теж сказала кілька слів - про те, що для того, щоб покарати ментів-бєспрєдєльщиків, не допустити катання по Севастополю "сталінобусів" і зробити ще багато корисних речей, треба брати владу, не приховуючи, що йдеш до влади. Найперші кроки до цього - не соромитись власних амбіцій і відучитись сприймати слово "піар" як лайку.


Фото О.Аронця. Прикольне - на плечі у мене сумка з нетбуком, на шиї фотоапарат, у руці відеокамера, з цієї з руки звисає мобілка, яка теж фотоапарат і камера :)


Братство св.Луки в особі Лисиці, за участі активіста "ЧорКому" Богдана, тим часом вигадало новий креатив - захоплення райвідділку анархістами :)


Виступає відпущений Артем Дробот


"Ре-во-лю-ція!"


"Захоплення райвідділу" триває - анархістський прапор закріплено під вивіскою "Міліція"
Міліціонери просять прибрати прапор, і Лисиця бере його в руки - пікет офіційний, і стояти з прапором не забороняється. Як тільки вони відходять, прапор вже до кінця акції повертається на своє місце. Усі, хто проходить крізь імпровізовані ворота з двох древків, автоматично стають анархістами :) Їх зустрічають оплесками, а я смикаюсь, думаючи, що то виходять наші затримані :)


Нарешті Парубій та Іллєнко виводять на волю першого затриманого - Кирила Бабенцова (другий зліва)


Він розповідає, що його побили і вимагали зізнатися, що кастетом проламав голову менту, але врешті-решт допитали як свідка і склали протокол за непокору міліції. Завтра о 14:00 на Хрещатику 42а буде суд.


Пікетування триває. Чекаємо Ігольникова...


А ось, нарешті, і він!

Оголошення про акцію з приводу завтрашнього "русского марша", виконання державного гімну - і можна розходитись. У сумі під автозаком і під відділком ми сьогодні простояли 7 годин. За одні оці наші стояння хтось колись має сісти... І сяде.Tags: братство святого луки, бєспрєдєл, мєнти, репресії
Subscribe

 • "Бог із машини" Василя Кухти

  Дожила до визначної події у своєму житті - вперше талановитий, шанований мною поет присвятив мені вірша. Цей вірш опубліковано у його новій…

 • Ірванець. "Пісні війни"

  Була сьогодні (вже вчора) на презентації книги Олександра Ірванця, яка називається "Пісні війни". Хто мене добре знає - знає, як сильно я люблю…

 • Дещо про "очевидців"

  Коли на сході України почалися шабаші зрадників, Юлія Тимошенко вилетіла у Донецьк. З побаченого вона зробила висновок, що мешканці міста не…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 17 comments

 • "Бог із машини" Василя Кухти

  Дожила до визначної події у своєму житті - вперше талановитий, шанований мною поет присвятив мені вірша. Цей вірш опубліковано у його новій…

 • Ірванець. "Пісні війни"

  Була сьогодні (вже вчора) на презентації книги Олександра Ірванця, яка називається "Пісні війни". Хто мене добре знає - знає, як сильно я люблю…

 • Дещо про "очевидців"

  Коли на сході України почалися шабаші зрадників, Юлія Тимошенко вилетіла у Донецьк. З побаченого вона зробила висновок, що мешканці міста не…