Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ВО "Свобода" + мешканці проти будівельних рейдерів на вул.Саксаганського

28 жовтня київська «Свобода» спільно з мешканцями будинків по вул. Саксаганського 101 і 103 пікетували КМДА під гаслом «Попов, не покривай рейдерів-забудовників!». Люди вимагали захистити історичні будівлі, які опинилися під загрозою руйнування внаслідок будівельного рейдерства.

За словами мешканців, замовниця будівництва двоповерхової мансарди на даху будинку №101 Катерина М’ясникова не має необхідних для будівництва документів, про що прийшла офіційна відповідь з Голосіївської РДА. Проект будівництва не узгоджений з мешканцями, які усі є юридичними співвласниками споруди, не погоджений відповідними інстанціями, відсутній договір з державою на забудову всієї площі даху будинку. Натомість, будівництво ведеться активно, а місцевим жителям представники фірми-забудовника ТОВ «Старбуд-2000» постійно погрожують і залякують їх. Міліція на це не реагує.

Учасники акції тримали плакати з написами «Попов, не покривай рейдерів!», «Геть будівельну корупцію!», «Надбудови руйнують історичний центр Києва!», «М’ясникова, не рубай на м’ясо будинки Києва!». Вони вимагали зупинити забудову дахів будинків по вул. Саксаганського, 103 та 101; покарати за корупційне сприяння незаконному захопленню майна посадових осіб: начальника ЖЕКу Д. Л. Курочку, міліціонера О. В. Рожаєва; розслідувати рейдерську діяльність Катерини М'ясникової.


Тамара Анатоліївна, мешканка будинку на Саксаганського, над квартирою якої якраз і робиться надбудова, розповіла, що у них протікав дах, і вони з чоловіком, узявши в належних інстанціях відповідні документи, що ніяких надбудов і перебудов не планується, відремонтували його власним коштом. Аж тут над ними почали робити мансарду. Побудова двох поверхів на старому будинку, де дерев’яні перекриття, дає численні тріщини…

«Горище і сходові клітини є місцями загального користування, якими не можна самовільно розпоряджатися без згоди мешканців, - розповідає Тамара Анатоліївна. – Тим більше, що М’ясникова не є мешканцем, вона використовує свої квартири як офіси. До речі, мешканцям дуже незручно жити поруч з офісами. У 2009 році М’ясникова отримала рішення Голосіївської ради про надбудову мансардного поверху лише над її квартирою. Але зараз вже йде мова про 300 квадратних метрів, з яких 250 метрів – це офісне приміщення. Але навіть ця проектна документація була виготовлена не повністю, вона не містить затверджувальної частини, тощо.

На раді мешканців М’ясникова показала цей проект без затверджувальної частини і якісь папірці з адміністрації, і видала це за дозвіл, сподіваючись на нашу необізнаність. Ми змушені були самостійно вивчати закони і шукати правду в різних інстанціях.

Зараз частина нашого даху стоїть розібрана і відкрита для атмосферних опадів. З настанням холодів у нас буде холодно. Стоїть намет поліетиленовий, який може знести вітром, і так далі. Поки багаточисельні інстанції розбираються, у нас розібраний дах. М’ясникова не збирається ремонтувати те, що вона вже зруйнувала, мотивуючи це тим, що вона заплатила кошти у фонд Голосіївської ради.

Перед тим, як розпочати цю забудову, М’ясникова самовільно захопила горище. Ще у 2010 р. ми зібрали підписи проти перебудови і надіслали їх до райдержадміністрації, з якої отримали відповідь, що на даний момент ніяких робіт не проводиться, про що складений відповідний акт. Але роботи вже були на стадії проектної підготовки, про що було відомо в адміністрації.

Це працює схема: купуються квартири на верхніх поверхах, потім робляться надбудови і продаються, і люди збагачуються таким чином за рахунок мешканців, їхнього спокою і здоров’я».


Заступник голови КМО ВО «Свобода» Юрій Ноєвий повідомив, що свободівці зустрілися з Катериною М’ясниковою і дали їй зрозуміти, що про продовження будівництва не може бути й мови, поки замовниця будівництва не отримає усіх необхідних документів та, найголовніше, не досягне порозуміння з місцевими мешканцями. Усі зусилля зараз будуть зосереджені на тому, щоб між мешканцями і забудовником був підписаний серйозний документ про взаємні зобов’язання, завірений на дуже серйозному рівні («Свобода» обіцяє сприяння у цьому) – і далі вже можна буде вимагати дотримання цього договору.


Заступник голови КМО ВО «Свобода» Руслан Андрійко: «У ситуації, коли закони порушують юристи (а замовник будівництва Катерина М’ясникова є юристом), то законом повинні ставати ми з вами, прості мешканці, шляхом самоорганізації». Він пообіцяв мешканцям підтримку з боку ВО «Свобода» - і політичну, і фізичну, у разі протистояння з рейдерами.
Tags: будівельний конфлікт, кмда, свобода
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment