Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Мінімальний прояв небайдужості

Більшості з нас знайома ситуація: ми бачимо, що десь відбувається якась несправедливість, але не можемо їй завадити. Чи з об’єктивних причин (ну як може проста людина усунути від влади Януковича?), чи з суб’єктивних (роботи повно, де взяти той час, щоб вибратися на мітинг?).

У такій ситуації пересічна людина бере мінімальну особисту участь у боротьбі з несправедливістю. Наприклад, робить перепост матеріалу про те, що когось затримано. І на душі в неї теплішає – вона не залишилась осторонь.

Я про це кажу без іронії і без осуду. Сама така. І всі ми такі.

Пробігаю сьогодні повз метро «Арсенальна», поспішаю страшно, і бачу – стоїть зелений намет «Фронту змін», і гасло акції поруч – «Україна проти Януковича». Підійшла взяти газету, а мені пропонують заповнити анкету «народного голосування» - як пояснили, на противагу сфальсифікованим офіційним опитуванням. На листівці написано: «Пане президенте! Ви забрали мою роботу! Ви забрали мою зарплату! Ви забрали мою пенсію! Ви закрили нашу школу! Ви закрили нашу лікарню! Ви забираєте в мене землю! Ви знищуєте демократію! Ви хочете забрати моє майбутнє! Я – громадянин України – не дам вам це зробити! Я голосую проти вас! Я ПРОТИ ЯНУКОВИЧА!» - і треба вписати туди ім’я, прізвище і підпис.

Я, звісно, підписала, ще й дописала туди перше, що спало на думку: «Ви займаєтеся політрепресіями – саджаєте опонентів – від Тимошенко до хлопців з «Патріоту України». Ви придушуєте свободу слова!». Було б більше часу і місця на папері – я б ще харківські угоди і нинішні економічні союзи туди вписала.

Що це змінить? А нічого. Але на душі потеплішало :)

P.S. А взагалі-то, оформлення листівки якесь дитяче. І не так треба було написати. Треба було: «Українці! Мати такого президента соромно перед громадянами інших держав». І досить.
Tags: янукович, яценюк
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 37 comments