Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Покрова. Частина 2. Мітинг і марш слави УПА (фото, відео)

Цьогорічне святкування Покрови пройшло мирно. Без сутичок з опонентами чи міліцією, з величезною кількістю людей – думаю, тисяч 10 було, а може, і більше.

Основних відмінностей цієї Покрови від усіх попередніх – дві: по-перше, знову поруч зі свободівськими майоріли прапори великої кількості інших правих партій і організацій. Так колись раніше було, але не в останні рік-два. В останні роки символіка, крім державної і червоно-чорної, була лише свободівська, а члени інших організацій брали участь у ході просто як люди і громадяни. Чи не вперше (таки вперше, мабуть) долучилася «Батьківщина» - Янукович вперто і безповоротно загнав Юлю у правий сектор. На виході з парку Шевченка люди з прапорами БЮТ навіть ішли попереду колони, що, судячи з міміки і жестикуляції (слів з паркану, з якого я знімала, не було чути), викликало незадоволення у заступника голови «Свободи» Андрія Мохника. Він переконав бютівців стати у колону, за величезним державним прапором, а не попереду нього.

Друга і головна відмінність – з’явилися соціальні гасла. Вони, звісно, були у «Свободи» і раніше, але не настільки педалювалися, як сьогодні. Раніше «соціалізм» був прерогативою молодшого покоління партійців – Андрія Іллєнка і Юрка Ноєвого, а сьогодні ці гасла чи не вперше публічно озвучив голова партії Олег Тягнибок. З підвищення біля пам’ятника Тарасу він зачитував цитати з класиків українського націоналізму та ідеологів ОУН, у яких йшлося про соціальні питання.Ці ж цитати були написані і на великих розтяжках, які домінували над звичними «Бандера, Шухевич – герої народу! Вони воювали за нашу свободу!» і «ОУН-УПА – державне визнання!»: «За заборону торгівлі і спекуляції землею! (з програми ОУН)», «Українська націократична держава є державою нації та праці» (Дмитро Мирон-Орлик)», «Одна, єдина, неподільна від Карпатів аж до Кавказу самостійна, вільна, демократична Україна – республіка робочих людей! (Микола Міхновський)», «Соціяльна революція є невід’ємний елемент національно-визвольної революції (Петро Полтава)», «Націократія лишалася б утопією, коли б націоналізм не спромігся оперти її на здорових соціально-економічних підставах (Микола Сціборський)», «ОУН-УПА сильні тим, що вони боронять всебічних інтересів народних мас (Ярослав Стецько)», «Без національної революції немає соціальної (Ярослав Стецько)», «В основі соціального ладу мусить бути соціальна справедливість (Ярослав Стецько)», «ОУН змагає до народоправства і соціяльної справедливости (Степан Бандера)», «Ми, бандерівці, борці за інтереси працюючих мас! (Петро Полтава)» тощо.

А гаслом усього маршу було - "За соціальне і національне визволення!" – соціальне навіть попереду національного. Молодці свободівці, розуміють, що до ідей, навіть найпрекрасніших, наші розчаровані люди байдужі, їх значно більше цікавить добробут власної родини.


Крім соціальних і національних, були дуже доречні у наш час гасла проти політрепресій.
Якісь козаки, до речі, принесли шибеницю із трьома зашморгами для нашої влади, і ця шибениця, разом з косою, стала цвяхом програми. Її носили туди-сюди протягом усього заходу, і всі з нею фотографувалися :)

Отже, о четвертій у парку Шевченка почався мітинг. Перших двох або трьох промовців я не почула. Решту – намагалася конспектувати.


Голова Сумської «Свободи» Ігор МІРОШНИЧЕНКО казав, що це брехня, що нібито прізвища Мазепи і Бандери розділяють українців. Насправді вони – тест на українськість. Завдяки Бандері ми викриваємо банду, що сидить на Печерських пагорбах, ріжемо їх по живому. Сьогоднішня влада – це морок, і чим більше ми будемо згадувати Бандеру, тим скоріше цей морок мине.


Голова КМО «Батьківщини» Юрій ОДАРЧЕНКО привітався «Слава Україні!». Дожили ми, нарешті, до того, що всі, хто не хочуть виглядати зрадниками своєї держави, так вітаються.
Він передав привіт і вітання від ув’язненої Юлії Тимошенко. Поки що, казав він, банда, яка хоче знищити все українське, перемогла. Головна думка його виступу – ніяких чесних виборів не буде, влада все сфальсифікує, тому – тільки вуличні протести, народні виступи.
Янукович зовсім не хоче у Європу, казав Ю.Одарченко, він хоче бути царем, узурпатором, паханом, і намагається знищити все, що йому у цьому перешкоджає. Наприклад, він знищує підприємництво, бо вільні й ініціативні люди самі вільно обирають собі владу.


Голова КМО УНА-УНСО Ігор МАЗУР (Тополя) сказав, що ми мусимо подякувати нашим ворогам за те, що вони нас об’єднують. Бо коли все добре, то починаються амбіції і конфлікти. «Ми зараз на порозі нових революційних подій, які можуть бути з кров’ю. Якщо ми в цьому або наступному році візьмемо владу, треба взяти на себе відповідальність, щоб не пролилася невинна кров». Далі Тополя казав про те, що ВО «Свобода» стоїть зараз на першому місці серед українських націоналістичних сил, а УНА-УНСО і КУН будуть її союзниками, чим зірвав оплески. «Ми доведемо, що український народ може вірити в українських націоналістів».

Надаючи слово мовознавцю Ірині Фаріон, Ігор Мірошниченко сказав, що слово теж зброя. Серед нас є ті, хто вміє стріляти просто в чоло владі, яких зазвичай не пускають до мікрофона.


Ірина ФАРІОН казала, що Господь судитиме нас не за вчинками, а за мотивами вчинків. Процитувала Ліну Костенко: «Благослови і пера, і мечі» (щоправда, в оригіналі було «шаблі» - «Молюся нашій Пресвятій Покрові: Благослови і пера, і шаблі. Бо лиш народи, явлені у слові, Достойно жити можуть на землі» - так повністю звучить ця цитата). Держава будується мистецтвом і війною, як казали латиняни, - продовжувала пані Ірина. Казала, що на чолі нашої держави зараз – «найстрашніший плід колоніального режиму». Україна має змінити стиль мислення і рухатися до націєцентричної держави, інакше не поможуть жодні реформи.
Підкреслила, якою великою є роль молоді – наприклад, Тарас Шевченко всі найкращі свої твори написав до 30 років.


Але Покрова благословляє не тільки пера, але й мечі. Наші очільники, наприклад, Бандера, вміли тримати в руках і зброю, і перо. Без мілітарної свідомості не буде поступу. Прагнути під парасольку НАТО – негідно.
Нинішню владу обрав «охлос, плебс і чернь». Україна окупована совками. Роман Шухевич сказав одного разу, подобається це комусь чи ні: «Ми працюємо на далеку перспективу, і ті хороші хлопці, що приходять до нас зараз, є гноєм для майбутніх поколінь». Наші сумніви сьогодні – це наша поразка завтра. Тому – жодних сумнівів і вагань, будьмо сильні!


Голова Київської «Свободи» Андрій ІЛЛЄНКО казав про те, що боротьба вояків ОУН-УПА не закінчилася. В сьогоднішній Україні панують не нащадки Бандери, а нащадки Сталіна, які будують малоросійсько-совковий концтабір. Ми повинні боротьбу вояків ОУН і УПА довести до логічного завершення, причому революційним шляхом. Ніякі танці на майданах і парламентські декларації не вирішать ключових питань: бути чи не бути нації. «Свобода» не дасть зрадити революцію і доведе її до кінця.


Голова КУН Степан БРАЦЮНЬ почав із козацької та упівської молитви до Пресвятої Покрови, а далі казав про те, що зараз недостатньо мати чисті руки, зараз потрібні дії.


Депутат Львівської облради Юрій МИХАЛЬЧИШИН, як завжди, був найрадикальнішим із промовців. «Чи є тут серед вас ліберали? – Ні-і! – Чи є демократи! – Нема-а! – Чи є націоналісти? – Так!». Покрова, казав він, є покровителькою усіх, хто бореться. Кажуть, що серце України б’ється у Києві. Насправді воно б’ється лише там, де ви є. Воно б’ється, коли ви захищаєте ваші сквери і будинки від рейдерів, коли воюєте у місцевих радах, воно б’ється на фанатських трибунах, коли фани дають відсіч українофобам.

Наша проблема в тому, що ми армія, у якої є тільки фронт, продовжував він. Коли ми підемо у великий похід, у нашому тилу не повинно залишатися ліберастів і толерастів. Ми будемо захищати всіх – і нашу принижену армію, і інтелігенцію, будемо боротися за Україну без олігархів, справді потужну і багату. А зараз в Україні відроджують гламурний сталінізм, сталінізм без Сталіна. Тому фронт сьогодні – на вулицях кожного українського міста.


84-річний голова Білоцерківської станиці Братства вояків ОУН-УПА Теодор ДЯЧУН, який, за його ж словами, віддав боротьбі за Україну 70 років, виголосив Декалог Українського Націоналіста.


Голова Харківської «Свободи» Ігор ШВАЙКА (сам родом з Луганщини): «Міхновський, який творив у Харкові, сказав, що український націоналізм припинить спекуляції землею. Відтоді нічого не змінилося. «Свобода», виступаючи за заборону продажу землі, вже викликала паніку у влади. Один з речників Партії регіонів вже визнав, що не все так добре і треба продовжити мораторій на продаж землі – а ножі на українську землю вже були занесені. Якщо ніж уперше буде встромлений у землю, то всі попередні майдани здадуться цій орді дитячою прогулянкою. Їх просто вилами і косами зметуть».

До речі, весь час, поки виступали промовці, то починався, то припиняв іти не сильний, але неприємний дощик. Коли почав свій виступ останній – Тягнибок – дощ припинився остаточно, і з-за червоного корпусу Універа визирнув майже горизонтальний вечірній промінчик і дуже ефектно підсвітив лідера «Свободи» :)


Голова ВО «Свобода» Олег ТЯГНИБОК привітав усіх зі святом Покрови, днем українського козацтва, з 69-ю річницею створення УПА і з 20-ю річницею створення ВО «Свобода», що відзначалася якраз вчора. Назвав «Свободу» ровесницею незалежності і спадкоємицею ідеї ОУН і УПА, з якою ми маємо перемагати бандюганів і українофобів і робити Україну могутньою.

«Чому протягом 20 років не побудували таку державу, за яку боролися упівці - національну за змістом і в якій було би соціально забезпечене українське населення? Де б українець міг бути і патріотом, і ситим, забезпеченим і заможним? Саме таку ідею пропагували ОУН і УПА. Але через те, що 20 років нашої незалежності вічно ставили під сумнів – УПА герої чи не герої – а те, що казали Бандера, Стецько, Міхновський – це правильно чи неправильно – вічно зачіпалися ліберали, гнилі демократи, які не сповідували народовладдя, лише прикривали гаслами демократії свої підлі намагання вкрасти і знищити все українське. Протягом 20 років ми мали гнилизну і угодовство і зараз пожинаємо плоди цього».


«Зараз в Україні – соціальна українофобія – через те, що ті, які сьогодні керують або рвуться до влади, не хотіли подумати, що були партія ОУН і армія УПА, які давним-давно сказали, що, як і яким чином робити, щоб Україна дійсно була національною і соціально захищеною державою».


Далі Олег Ярославович цитував ідеологів українського націоналізму, які закликали до національної і соціальної справедливості у майбутній вільній Україні.

В кінці він запевнив, що коли влада буде у націоналістів, вона обов’язково буде справедливою. «Або, як казав батько Степан, наша влада буде страшною, але для тих, хто проти України! І так станеться: вони підуть, а ми прийдемо!»Коли мітинг закінчився, учасники швидко пошикувалися у колону і рушили по Володимирській на Михайлівську площу, де вже чекала сцена і мав початися святковий концерт за участі відомих українських гуртів. Попереду йшли кілька ветеранів УПА.

Довжелезна, майже на всю Володимирську, колона рухалася, вигукуючи гасла, найпопулярнішим серед яких було «Зека геть!». Молодь заряджала крутіші гасла – по-перше, відому кричалку про мешканців Донбасу в її оригінальному звучанні, по-друге, проходячи повз будівлю СБУ, заряджали: «Хорошковський, гей, відпусти людей!». А що такого? «Гей, наливайте повнії чари» - цілком цензурне слово :) Також вони десь дістали, дорогою потоптали ногами, а на Михайлівській, здається, спалили прапор Партії регіонів.

Звісно, не обійшося без піротехніки. На Михайлівській автономи запалили кілька фаєрів та одну димовуху. Було гарно. Шкода, що я в цей момент стояла далеко і підбігла, коли все вже догоряло. Чому через ці димовухи стільки галасу і порушених кримінальних справ? Особисто я проти їх використання лише у двох випадках: коли їх кидають на проїжджу частину, особливо якщо там багато машин, бо це може призвести до серйозних аварій, або коли кидають у закрите приміщення, де багато паперу – теоретично, може виникнути пожежа. У всіх інших випадках від димовух жодної шкоди, навіть очі не сльозяться. А виглядає гарно і зловісно :)

Автономи, до речі, йшли останніми в колоні. Певніше, передостанніми, бо колону замикав чималенькій стрій «космонавтів» у повному обладунку. Такі ж «космонавти» вишикувалися уздовж СБУ, охороняючи будівлю. А всі вулиці, що ведуть вниз на Хрещатик, були перекриті ланцюжком зі звичайних міліціонерів.

На вщерть забитій народом Михайлівській площі почався концерт. Першим був Сергій Василюк і його гурт «Тінь Сонця» (вперше, до речі, чула Василюка з гуртом, а не просто з гітарою). Були в ударі, виступили динамічно, емоційно, щиро. (UPD. Читачі в коментарях вносять правки: "Ні, першою (після того як закінчилась прокручувана пісня Братів Гадюкіних) були Едуард Драч і Рутенія"). Далі були прикольні і заводні «От винта», під виступ яких уся площа танцювала, стрибала і водила хороводи. Я теж потанцювала трохи :) А далі ми змушені були, на жаль, іти додому.

Однозначно - свято вдалося. Може, й нема зараз приводів особливо святкувати, але треба. Стара істина: коли ми сміємося, вороги плачуть. Або, принаймні, відчувають, що будуть плакати :)


Знаменитий прослуховуючий бобик № 1553
В центрі - Вікторія Омельченко"Батьківщина" чи не вперше вшановує ОУН-УПА разом з правими
Ветерани ОУН-УПА


Знамениті шибениці для влади

Ірина Фаріон


Автономи у парку Шевченка


Початок ходи. Бютівці пішли попереду, але згодом стали в колону з усіма


В центрі - Олег Тягнибок та Ірина Фаріон


Великий банер зі Степаном Бандерою. Вигляд згори...


...і знизу


Всі вулиці, що вели на Хрещатик, були перегороджені міліцієюПопереду колони - ветерани УПА і жіночка з символікою БЮТСумна доля прапору Партії регіонів :)

"Космонавти" охороняють СБУ


Замикаючі :)


Фаєра і димовуха
Молодь фотографується з шибеницею і косою


Початок концерту


Сергій Василюк і гурт "Тінь Сонця"

Олег Тягнибок


Вокаліст гурту "От винта"

Гурт "От винта"


Заповнена слухачами Михайлівська площа

Tags: марш, оун, покрова, свобода, упа
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 76 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →